تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۰۹:۲۵ کد مطلب 116267

عبدالرضا داوری: هدف گذاری حسن روحانی در سال ۹۶ فراتر از ریاست جمهوری است

معجزه قرن پانزدهم هجری در خرداد ۹۶/مقدرات ۳ دهه آینده نظام ، در انتخابات ۹۶ تعیین میشود

برخلاف همه برنامه ریزی های باند قدرت و ثروت، یقین دارم که در انتخابات خرداد ۹۶ و با مداخله مستضعفین، “معجزه قرن پانزدهم هجری” رقم می خورد. اراده مستضعفین، همه برنامه های باند اشرافیت بروکراتیک برای سه دهه آینده کشور را بر هم می زند. سال ۹۶، سال پایانی دهه چهارم انقلاب است که با اعتلای مجدد گفتمان امام و انقلاب رقم می خورد و دهه پنجم انقلاب دهه تثبیت و بسط این گفتمان است.

به گزارش میدان۷۲ گزیده ای از صحبت های دکتر عبدالرضا داوری در انتخاب بدین شرح است:

هدف گذاری حسن روحانی در سال ۹۶ فراتر از ریاست جمهوری است

عبدالرضا داوری هدف گذاری حسن روحانی را فراتر از ریاست جمهوری دانست و تصریح کرد: هدف گذاری آقای روحانی فراتر از ریاست جمهوری و یک دوره چهارساله دیگر است و ایشان برای اینکه چنین مسیری را طی کنند حتماً به پیروزی مجدد خود در انتخابات سال ۹۶ نیاز دارند.

داوری با بیان اینکه جریان اصلاحات با محوریت خاتمی- هاشمی- روحانی به فعالیت های خود همچنان ادامه خواهد داد و اتکای این مثلث در سال ۹۶ روی حسن روحانی خواهد بود.

انتخابات ۹۶ فراتر از یک دوره چهار ساله ریاست جمهوری است
انتخابات ۹۶ سرنوشت دهه های آینده نظام جمهوری اسلامی را رقم می زند
رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور در دولت دهم، انتخابات ۹۶ را فراتر از یک دوره چهار ساله دانست و تأکید کرد: انتخابات ۹۶ سرنوشت حداقل سه دهه آینده نظام جمهوری اسلامی را رقم می زند، و در این راستا، ماجرای انتخابات ۹۶ فراتر از انتخاب یک رئیس دولت چهارساله است، چراکه انتخابات آینده می تواند مقدرات نظام را در سه دهه آینده تعیین کند.

روحانی غیر از محمود احمدی نژاد هیچ رقیب مؤثری در صحنه ندارد
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا عملکرد حسن روحانی در عرصه های سیاسی و اقتصادی این امکان را برای او فراهم می کند تا پیروز انتخابات آینده ریاست جمهوری باشد، اظهار داشت: آقای روحانی غیر از محمود احمدی نژاد هیچ رقیب مؤثری در صحنه ندارد و به عبارتی، هیچ چهره ای توان رقابت با حسن روحانی را غیر از محمود احمدی نژاد نخواهد داشت.

این فعال سیاسی حامی رئیس جمهور سابق کشورمان ادامه داد: تنها کسی که توان شکست دادن آقای روحانی در انتخابات آینده را دارد، شخص محمود احمدی نژاد است، پس باید امیدوار بود که دکتر احمدی نژاد قانع شوند و به تقاضاهای بسیار زیادی که از ایشان برای کاندیداتوری در انتخابات ۹۶ می شود پاسخ مثبت دهند و شرایط موجود را تغییر دهند.

قطعاً دکتر احمدی نژاد مورد تأیید شورای نگهبان خواهند بود
وی همچنین در پاسخ به سؤالی درباره رفتار شورای نگهبان نسبت به تأیید صلاحیت محمود احمدی نژاد با تأکید بر اینکه قطعاً دکتر احمدی نژاد مورد تأیید شورای نگهبان خواهند بود، افزود: محمود احمدی نژاد از منظر تأیید صلاحیت نه تنها مشکلی ندارد بلکه در سطح صلاحیت های شورای نگهبان، دکتر احمدی نژاد از آقای روحانی خیلی جلوتر است.

عبدالرضا داوری تصریح کرد: از منظر شورای نگهبان و براساس برآیند نظراتی که در این شورا وجود دارد، صلاحیت های محمود احمدی نژاد نسبت به حسن روحانی بسیار بیشتر است.

وحشت جریان روحانی- هاشمی- خاتمی از ورود احمدی نژاد به رقابت انتخاباتی
در رقابت دوقطبی احمدی نژاد و روحانی، نسبت آرا به نفع محمود احمدی نژاد است
وی در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی براینکه مردم بین حسن روحانی و محمود احمدی نژاد چگونه انتخاب می کنند، تأکید کرد: در رقابت دوقطبی بین احمدی نژاد و روحانی، نسبت آرای مردم ۷۰ به ۳۰ به نفع محمود احمدی نژاد تمام می شود.

وی با اشاره به وحشت جریان روحانی- هاشمی- خاتمی از ورود محمود احمدی نژاد به رقابت های انتخاباتی سال ۹۶ گفت: این جریان، نظرسنجی ها را مرتباً رصد می کند و نسبت آرای ۷۰ به۳۰ به نفع رئیس جمهور سابق کشورمان در حقیقت نظرسنجی های مراکز نزدیک به دولت است.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی و آموزش وزارت کشور با بیان اینکه این نظرسنجی ها چیزی نیست که برآورد شخص محمود احمدی نژاد یا حامیان او باشد، افزود: این نظرسنجی ها برآوردی است که مراکز افکارسنجی دانشگاهی نزدیک به دولت تدبیر و امید با روش های علمی انجام داده اند و نتایج نظرسنجی ها بیانگر آن است که موقعیت آقای احمدی نژاد در برابر آقای روحانی در حقیقت نسبتی برابر با ۷ به ۳ است.

داوری اما انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ را نسبی دانست و گفت: اگر آقای روحانی رقیب دیگری داشته باشد، ایشان مشکل خاصی از نظر آرا نخواهد داشت.

این فعال سیاسی حامی رئیس جمهور سابق کشورمان اضافه کرد: افرادی مانند: قالیباف، جلیلی و حتی سردار قاسم سلیمانی در برابر آقای روحانی توان رقابت ندارند، اما وضعیت آقای احمدی نژاد به جهت برخوردار بودن از پایگاه وسیع اجتماعی متفاوت از سایرین خواهد بود.

موج وسیع اقبال مردمی به رئیس دولت های نهم و دهم به راه افتاده است
وی سفرهای استانی محمود احمدی نژاد طی ماه های اخیر را نشانه ای از پایگاه اجتماعی گسترده رئیس جمهور سابق کشورمان عنوان کرد و گفت: اگر اتفاقاتی که در ملارد، زنجان، جیرفت و آمل افتاد را رصد کرد می توان موج وسیع اقبال مردمی به رئیس دولت های نهم و دهم را مشاهده کرد.

داوری به دلایل محبوبیت محمود احمدی نژاد در بین مردم اشاره کرد و اظهار داشت: مردم، تغییرات به نفع مصالح و منافع خود را در برنامه های دکتر احمدی نژاد جستجو می کنند.

مدیریت دولت در دوران پسابرجام با دوران پیش از برجام متفاوت است
منافع مردم و کشور در دوران پسابرجام باید به بهترین نحو ممکن تأمین شود
اما اگر محمود احمدی نژاد کاندیدای انتخابات ۹۶ باشد و در رقابت ها حضور یافته و پیروز انتخابات باشد، او حرف های جدیدی برای اداره کردن کشور دارد؟ آیا محمود احمدی نژاد قصد دارد برنامه های گذشته خود در دولت نهم و دهم را همچنان دنبال کند؟

داوری در همین رابطه گفت: برنامه های انتخاباتی دکتر احمدی نژاد را البته باید در زمان لازم بررسی کرد، اما به طور طبیعی هر دوره جدیدی شرایط جدیدی را می طلبد.

وی مدیریت دولت در دوران پسابرجام را با دوران پیش از برجام متفاوت دانست و تأکید کرد: اکنون شرایط جدیدی در کشور حکمفرماست و اتفاقات جدیدی در جامعه رخ داده است که باید در حقیقت منافع مردم و منافع کشور در دوران جدید به بهترین نحو تأمین شود.

این فعال سیاسی ادامه داد: اما اصل آن است که حتماً برای آقای احمدی نژاد حفظ منافع مردم، انقلاب و کشور در اولویت خواهد بود.

عبدالرضا داوری با بیان اینکه نحوه صیانت از این منافع، طبیعتاً در دوران مختلف، ابزارها و روش های گوناگونی را می طلبد، تصریح کرد: دکتر احمدی نژاد تاکنون حتی در جلسات خصوصی که خدمت ایشان بوده ایم هیچ اظهار نظری در این خصوص نکرده اند و نمی توان برآورد مشخصی از آینده به دست داد.

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    سلام. من نمیدونم ایشون نفوذی هست یا نه. بابا کمی سیاستمدارانه رفتار کنید. کاری کنید که آمریکا از الآن دست به کار بشه برای روحانی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: