تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۴/۳۰ - ۱۳:۵۱ کد مطلب 116318

جنگ فرهنگی، اینبار هم در لباس دوست

اخیرا صفحاتی در اینستاگرام توسط گروهی بنام زمین تخت گرایان ایجاد شده که در آن ادعاهای عجیب و غریبی در مورد انکار یافته های علوم جدید و اعتقاد به تخت بودن زمین با توجه به آموزه های اسلامی مطرح شده است. توجه به اینکه عده ای از مسیحیان با توجه به آموزه های انجیل تحریف شده مبنی بر تخت بودن زمین و گردش خورشید به دور آن، هنوز هم چون قرون وسطی بر این عقیده استوارند، به نظر میرسد ایجاد صفحاتی از این دست با مقاصد خاص، توسط غربی ها و دشمنان اسلام انجام‌ شده است.

میدان۷۲/مجتبی احمدیان: اخیرا صفحاتی در شبکه های اجتماعی فعالیت خود را آغاز کرده اند که در آنها ضمن معرفی خود به عنوان افرادی معتقد به دین و مذهب شیعه، ادعاهای عجیبی در مورد تخت بودن زمین و گردش‌ خورشید به دور زمین مطرح و آیات قرآن را نیز به عنوان شاهد مدعای خود بیان می کنند. این در حالی است که این عقاید نزدیک به ۳۰۰ است که کاملا منسوخ شده و دلایل علمی فراوانی برای عدم صحت آن طرح گردیده است.

به نظر می رسد اهدافی پشت این فعالیت هاوجود داشته باشد و دست جریان هایی برای رسیدن به اهداف خاصی در کار باشد که به اجمال به بیان برخی از آنها خواهم پرداخت.

ظاهرا یکی از اهداف این است تا نقطه برتری بسیار مهم اسلام بر مسیحیت، مبنی بر اولا عدم مغایرت آموزه های قرآنی با علوم تجربی و ثانیا عدم مخالفت اسلام با علم و تجربه را به این روش محو نمایند و دین را به طور کلی مخالف علم و تجربه و تعقل جلوه دهند.

دم خروس آنجایی بیرون می زند که در متن استدلال های این صفحه که خود را شیعه و ایرانی معرفی می کند، وقتی که قصد توضیح فصول را دارد، از ماه های میلادی استفاده می کند!!!!

علاوه بر این، هنگام استناد به آیه های قرآن، به وضوح با تغییر ترجمه و ارائه یک ترجمه غلط، سعی در اثبات ادعای مضحک خود می کند که خود، نوعی تحریف قرآن و از شگردهای رایج دشمنان اسلام برای اثبات عدم حقانیت اسلام است!

قضیه آنگاه روشن تر می شود که بدانیم لیبرالیسم بر مبنای سکولاریسم بنا شده و ریشه سکولاریسم بر میگردد به عقب ماندگی غرب هنگام تسلط کلیسا و دین مسیحیت که معلول مغایرت های دین مسیحیت و انجیل تحریف شده با عقل و یافته های علمی بود.

حالا اگر بتوان اسلام را دینی خشک و متحجر معرفی کرد که با بدیهی ترین یافته های علمی مخالفت می کند، به راحتی می توان سکولاریسم را بر جامعه کشورهای مسلمام مسلط نموده و آنگاه اهداف غربی ها در تسلط فرهنگی محقق شده و زمینه تسلط اقتصادی نیز فراهم می گردد. اینکه شیعیان مورد هدف اصلی قرارگرفته اند همین است که شیعه، سیاسی ترین مذهب اسلامی است.

جالب است بدانید خانم دکتر زیگرید هونکه، محقق فقید آلمانی، در کتاب خود با عنوان “فرهنگ‌ اسلام در اروپا” سابقه علم پروری اسلام را چنین شرح می دهد که دانشمندانی چون گالیله، کوپرنیک و کپلر، که به خاطر پافشاریشان بر یافته های علمی مخالف عقاید مسیحیت تحریف شده، مورد آزار و محاکمه ارباب کلیسا قرار گرفته بودند، از شاگردان دانشمندان مسلمان بوده اند. وی توضیح می دهد که مسلمانان ۷۰۰ سال پیش از اروپائیان، صاحب رصدخانه بوده و به چنان پیشرفتی در علم نجوم دست یافته بودند که اخیرا و در قرن جدید صحت محاسبات آنان در مورد فاصله زمین تا خورشید باعث شگفتی محققان شده است.

منبع:نکات پرس

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

    گرد بودن زمین را فینیقیها فهمیدند که در دریانوری متوجه شدند از دور ابتدا قله یک کوه و سپس دامنه آن دیده می شود و گرد بودن زمین را نتیحه گرفتند. اراتوستن هم با همین فرض محیط کره زمین را محاسبه کرد. همه اینها قرنها قبل از اسلام بود و همه منجمان مسلمان با آنها آشنا بودند. خود قرآن هم در آیا متعدد گرد بودن زمین را اشاره کرده است و از عنوان مشرفها و مغربها و یا داخل کردن شب در روز و روز در شب استفاده است ) فلا اقسم برب المشارق و المغارب انا لقادرون و یا یولج الیلیل فی النهار و یولج النهار فی اللیل) اما. ادعای مسطح بودن زمینه نظریه ابن تیمه است که بر اساس تفکر قشری و رد تاویل آیات قرآن آیه و الی الارض کیف سطحت در صورت غاشیه را دلیل مسطح بودن زمین می داند. حال آنکه این آیه اشاره کیفیت مسطح بودن زمین دارد یعنی آنچه ما به عنوان زمین مسطح می بینیم حال آنکه زمین در اصل مسطح نیست و اتفاقا خود این آیه دلیلی بر رد مسطح بودن کلی زمین است. منتهی از آن جایی که قرار است بوکوحرام به عنوان نماینده اسلام اعلام شود همان مطالب و تلقینات وهابی به عنوان اسلام به دنیا عرضه می شود و بر همان اساس هم اسلام را محاکمه می کنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: