تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۱ - ۰۹:۱۴ کد مطلب 116538

در گردهمایی خادمان ملت :

دکتر احمدی نژاد: پیشرفت حقیقی، مستلزم تبیین و تعریف درست مبانی و آرمانهای انقلاب است

برخی افراد ، ضعف و ناکارآمدی خود را به نام انقلاب تئوریزه می کنند و این در حالی است که نسل های جدید ملت ایران ، فقط از رفتار برخی افراد است که انقلاب را می شناسند و در باره آن قضاوت می کنند، بنابراین با تبیین صحیح مبانی انقلاب می توان حقیقت آن را به درستی به دیگران عرضه کرد و مانع از انحراف در ترسیم چهره واقعی انقلاب شد.

به گزارش میدان۷۲ به نقل از مهر مردم دکتر احمدی نژاد رئیس دولتهای نهم و دهم روز پنجشنبه در گردهمایی خادمان ملت که با حضور صدها تن از مدیران سیاسی و اجرایی دولت قبل برگزار شد، تبیین مبانی و آرمانهای انقلاب و بازخوانی خط نورانی امام و رهبری را به عنوان یک ضرورت قطعی و حقیقی مورد تاکید قرار داد و گفت: انجام هر حرکت و اقدام سازنده در جهت پیشرفت کشور و حل مشکلات مردم مستلزم تعریف و تبیین درست مبانی و آرمانهای انقلاب است.
رئیس جمهور سابق با بیان اینکه بشریت در متن یک تحول بزرگ تاریخی قرار دارد ، گفت: انسان در مسیر رسیدن به مقصدی معین حرکت می کند و اینک در طول حرکتی که از اول خلقت شروع شده است ، انقلاب اسلامی را به عنوان یک تحول درونی که به نوبه خود به مفهوم بازخوانی فلسفه خلقت است ، تجربه می کند.
وی افزود: مفاهیم انقلاب اسلامی باید به درستی و در چارچوب های نظری که قابلیت اجرا و عمل داشته باشد، بازتعریف شود تا برپایه آن بتوانیم پی جوی اهداف تئوریزه شده انقلاب در مسائل گوناگون باشیم و جامعه بشری نیز با شناخت صحیح انقلاب ، بتواند نقش خود را در رسیدن به مقصد خلقت ، بازیابی کند.
دکتر احمدی نژاد تاکید کرد : وقتی می گوییم که آرمانهای انقلاب باید دائما تعریف بشود و در دل و ذهن جامعه و بویژه در اندیشه و عمل مدیران زنده باشد، برای این است که بدانیم به کجا می خواهیم برویم . اگر هدف و مقصد مبهم باشد، حرکت بی معنا می شود و پیشرفت تحقق نمی یابد.
رئیس جمهور سابق، در پایان سخنان خود افزود: برخی افراد ، ضعف و ناکارآمدی خود را به نام انقلاب تئوریزه می کنند و این در حالی است که نسل های جدید ملت ایران ، فقط از رفتار برخی افراد است که انقلاب را می شناسند و در باره آن قضاوت می کنند، بنابراین با تبیین صحیح مبانی انقلاب می توان حقیقت آن را به درستی به دیگران عرضه کرد و مانع از انحراف در ترسیم چهره واقعی انقلاب شد.
در این گردهمایی، دکتر نیکزاد وزیر مسکن و شهرسازی دولت قبل طی سخنانی ، به بیان خدمات بی نظیر دولت قبل در ساخت مسکّن ارزان قیمت برای میلیون ها تن از مردم وبویژه جوانان کشور در قالب مسکّن مهر پرداخت و آمار و ارقام خیره کننده در حوزه راه سازی طی هشت سال دولت را ارائه کرد.
image
همچنین دکتر سید شمس حسینی وزیر اقتصاد و دارایی دولت دهم ، با ارائه یک تحلیل اقتصادی از وضعیت جامعه ، با استناد به آمار و ارقام رسمی اعلام شده ، تاکید کرد که شاخص های اقتصادی تصویری از یک وضعیت بسیار نگران کننده در اقتصاد کشور را به دست می دهد. image
آقای خسرو معتضد از اساتید برجسته مطالعات تاریخ نیز در سخنانی به بررسی نقش دولت ها در حل مشکلات اساسی کشور پرداخت و در بخشی از سخنانش گفت : راضی کردن مردم از سوی دولت ، یک امر ضروری است که متاسفانه گاهی از دستور کار دولتمردان خارج می شود. کسی که ساخت مسکن ارزان قیمت برای اقشار ضعیف مردم را یک فاجعه می خواند یا مدعی می شود که مسکن مهر در بیابانها ساخته شده است، در واقع بی سوادی خود را اثبات می کند زیرا ایران یک سرزمین کویری و خشک است و بیشتر شهرهای ایران نیز در بیابانها ایجاد شده است.
آیت الله قائم مقامی از أساتید حوزه و دانشگاه نیز سخنران دیگر این مراسم بود. وی در سخنان خود ، دست اندازی به بیت المال مسلمین و دریافت حقوق های نجومی را تقبیح کرد و آن را در نقطه مقابل مبانی و اصول انقلاب دانست .
وی گفت: مبنای تئوریک و فکری حقوق های نجومی آن است که طبقه ای از خواص وجود دارد که باید مورد اعتنا و توجه قرار گیرد و در مقابل آن توده مردم هستند که از جایگاه با اهمیتی برخوردار نمی باشند که این امر هیچ نسبتی با مبانی انقلاب ندارد.
در این نشست ، چند تن از حاضرین نیز به بیان دیدگاه های خود در باره مسائل روز کشور پرداختند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: