تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۳ - ۱۹:۲۳ کد مطلب 116735

حضرت_آیت_الله_قرهی(مدظله العالی):

ایرانیان؛ قائم مقامان حضرت حجت!

کسی که فهم و شعور ندارد که بداند باید برای اسلام کار کند، دعا کردن، درس خواندن و … او به چه درد می‌خورد؟!

به گزارش میدان ۷۲ حضرت_آیت_الله_قرهی(مدظله العالی) در جلسه اخلاقبیان کردند:
حضرت صادق القول و الفعل در جایی دیگر می‌فرمایند: «سَتَخْلو کُوفهُ مِن المؤمنینَ»  به زودی کوفه از مؤمنین خالی می‌شود. لذا این‌ها که فکر می‌کنند در آن‌جا خبری است، اشتباه می‌کنند. اصلاً در آن‌جا خبری نیست. اتفاقاً آن‌جا از مؤمنین هم دارد خالی می‌شود و فقط یک عده کم هستند. یک عده از آن‌ها هم آن‌قدر تبلیغات سوء کردند که روحانیت در هیچ امری دخالت نکند و … که الآن هم مع‌الأسف همین‌طور شده و نجف، یک جایی شده که طلاب در آن سرشان را پایین می‌اندازند، درسی می‌خوانند و برمی‌گردند، آسه برو، آسه بیا که گربه شاخت نزنه!
اما این، به چه درد اسلام می‌خورد؟! مرده‌شور آن اسلامی را ببرد که بنا باشد به درد حضرت حجت و مردم نخورد! این، اسلام است؟!! فقط همه در یک گوشه بنشینیم و مدام «اللهم عجل لولیک الفرج» بگوییم! یا به مسجد سهله برویم و دعا کنیم!
من اعلام می‌کنم: چهل شب جمعه و شب چهارشنبه که هیچ، هشتاد شب، صد شب، هزار شب و … هم که بروی، حضرت حجت را نمی‌بینی! یک کاری کن که حضرت حجت تو را انتخاب کند و بگوید: بیا. کسی که فهم و شعور ندارد که بداند باید برای اسلام کار کند، دعا کردن، درس خواندن و … او به چه درد می‌خورد؟! این درس، وبال است و او را گرفتار و بدبخت می‌کند. حضرت حجت از او راضی نیست.
لذا در این روایت می‌فرمایند: کوفه از مؤمنین خالی می‌شود، «و یَأرِزُ عنها العِلمُ » و علم هم از آن رخت برخواهد بست. یعنی علمش هم دیگر مانند این‌جا (ایران و قم) نیست. «کما تَأرز الحَیهُ فی جُحْرِها » همانند مارى که در سوراخش پنهان مى‌شود. «ثُم یَظهَرُ العلمُ ببلدهٍ یُقالُ لها قُم » آن‌گاه علم در شهرى به نام قم آشکار خواهد شد. «و تَصیرُ مَعْدِنا للعِلمِ و الفَضلِ» الله اکبر! این شهر، معدن علم و فضل مى‌شود، «حتى لا یَبقى فی الأرضِ مُسْتَضعَفٌ فی الدِینِ حتى المُخَدَراتُ فی الحِجالِ » تا آن‌جا که بر روى کُره زمین کسى نمى‌ماند که در دین، ضعیف و ناتوان باشد، حتى زنان پرده‌نشین!
اگر می‌خواهید این را بدانید، بعضی‌ها از شما به همین عراق بروید، می‌بینید این‌قدر که خودتان مسئله و روایت می‌دانید و پای مباحث اخلاق هستید، آن‌ها اصلاً بی‌اطلاعند. آن‌جا اصلاً از این خبرها نیست. اگر کسی از عرفا پیدا شود که آن هم دیگر در آن‌جا نیست؛ چون آن‌جا دیگر از اولیاء الهی و عرفا خالی شده و شاید فقط یکی دو نفر در نجف باشند. اما بگردید ببینید کجا دارید یک بحث اخلاق در عراق، در نجف اشرف باشد که مردم بروند و پای درس اخلاق بنشینند؟! می‌بینید که اصلاً چنین چیزی در آن‌جا موجودیت ندارد. شهرهای دیگر هم ببینید، نیست. کشورهای دیگر هم که هیچ، در عراق که اکثریت شیعه هستند، نیست؛ چه برسد به سایر کشورها! اما شما خیلی از مطالب را می‌دانید. زن‌ها و دخترانمان هم خیلی چیزها را می‌دانند. اما آن‌‌‌ها احکام و خیلی از مطالب دیگرشان را نمی‌دانند. البته در این‌جا هم شاید بعضی ها ندانند، اما باز هم با آن‌جا خیلی فرق می‌کند.
من خودم وقتی در نجف بودم و داشتم به حرم امیرالمؤمنین(ع) می‌رفتم، کسی از من سؤال کرد و گفت: رفیق من می‌گوید نباید جنب وارد حرم شود، من تعجب کردم، آیا این درست است؟ یعنی اصلاً حکم این مسئله را هم نمی‌دانست اما حالا جوانان ما را ببینید.
در ادامه می‌فرمایند: «و ذلکَ عند قُرْبِ ظُهورِ قائمِنا » و این واقعه نزدیک ظهور قائم(عج) ماست. بعد حضرت مطلبی را می‌فرمایند که باور آن بسیار سخت است، می‌فرمایند: «فیَجْعَلُ الله ُ قُم و أهلَهُ قائمِینَ مَقامَ الحُجهِ» یعنی خداوند، #قم و مردم آن را قائم مقام حضرت حجت (عج) مى‌کند.
لذا اهل ایران، همان کاری را که حضرت حجت می‌خواهند انجام دهند، انجام می‌دهند و قائم مقام ایشان هستند.
مجدد می‌فرمایند: «و لو لا ذلکَ لَساخَتِ الأرضُ بأهْلِها» اگر چنین نبود و این‌ها این کار را نمی‌کردند، زمین اهل خود را فرو مى‌بلعید. «و لَم یَبْقَ فی الأرضِ حُجهٌ»  و در روى زمین حجتى باقى نمى‌ماند. پس این‌ها باید این کار را می‌کردند.
لذا نمی‌دانید آقاجانمان، حضرت حجت چقدر از این انقلاب خوشحال شدند.
حضرت در ادامه می‌فرمایند: «فَیَفیضُ العِلمُ مِنهُ إلى سائرِ البلادِ فی المَشرِقِ و المَغرِبِ ، فَیتِمُ حُجهُ الله ِ على الخلقِ ، حتى لا یَبْقى أحدٌ على الأرضِ لم یَبْلُغْ إلیهِ الدِینُ و العِلمُ ، ثُم یَظْهرُ القائمُ علیه السلام»، علم از این شهر به شهرهاى دیگر در شرق و غرب عالم سرازیر مى‌شود و بدین ترتیب حجت خدا بر بندگانش تمام مى‌شود؛ چندان که در کُره خاک، کسى نمى‌ماند که دین و دانش به او نرسیده باشد. سپس قائم علیه السلام ظهور مى‌کند.

منبع : پایگاه امام مهدی

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: