تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۵ - ۰۹:۵۱ کد مطلب 116885

حجت‌الاسلام محمدتقی فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم :

فاضل میبدی: احمدی‌نژاد باید خود را در موزه‌های تاریخ جای دهد

از محمدرضا عارف انتظار بیشتری داریم/ سعید جلیلی هیچ فرقی با احمدی‌نژاد ندارد/ احمدی‌نژاد باید خودش را در موزه‌های تاریخ جای دهد/ حمله به دولت هنر نیست

 به گزارش میدان ۷۲ حجت‌الاسلام محمدتقی فاضل میبدی، عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری آنا، درباره طرح عبور از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۶ اظهار کرد: هیچ‌یک از اصلاح‌طلبان قضیه عبور از روحانی را مطرح نکردند و هر شخصی هم که بخواهد چنین مباحثی را بیان کند قطعاً در زمین مخالفان سرسخت دولت بازی می‌کند؛ به این علت که نه دلیلی برای عبور از روحانی وجود دارد و نه اینکه اصلاح‌طلبان گزینه‌ای بهتر از آقای روحانی ندارند تا در انتخابات سال آینده معرفی کنند.

وی در این باره اضافه کرد: آقای روحانی تاکنون عملکرد خوبی داشته است؛ برخی ضعف‌ها ناشی از این است که به دلیل خرابی‌های گذشته هر فرد دیگری نیز جای رئیس‌جمهوری بود با چنین ضعف‌هایی مواجه می‌شد.

مشاور امور روحانیت دولت اصلاحات با تأکید بر اینکه «حسن روحانی در طول این سه سال فشارهای داخلی و خارجی زیادی را تحمل کرده است»، افزود: رئیس‌جمهوری تاکنون کارنامه موفقی داشته است از جمله اینکه با پافشاری بر سیاست خارجی توانست ایران را از انزوای بین‌المللی و منطقه‌ای خارج کند.

فاضل‌میبدی تصریح کرد: شاید اصولگرایان طرح عبور از روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری مطرح کنند، اما هیچ اصلاح‌طلبی چنین کاری را با آقای روحانی انجام نخواهند داد. طرح چنین موضوعاتی بیشتر به جنگ روانی علیه دولت شباهت دارد تا واقعیت.

همان آقایانی که نسبت به فسادهای گذشته سکوت کرده بودند برای فیش‌های حقوقی داد و قال به راه انداخته‌اند و ضد دولت بیانیه صادر می‌کنند. من قبول دارم فیش‌های حقوقی نامتعارف ظلم است، اما سوال من اینجاست که اگر برای این موضوع داد و فریاد به راه انداختید چرا در دولت‌های نهم و دهم ساکت بودید؟ ضمن اینکه آقای روحانی دستور قاطع برای برخورد با مدیران متخلف را صادر کرده بو

این استاد حوزه علمیه ادامه داد: من با سران اصلاحات در ارتباط هستم. آقای خاتمی، آیت‌الله هاشمی و.. طرح عبور از روحانی بیان نکرده‌اند و نخواهند کرد. حتی سران اصولگرا همچون آقای ناطق‌نوری هم قصد عبور از روحانی را ندارند چراکه در شرایط سخت امروز گزینه‌ بهتری جز روحانی برای اصولگرایان وجود ندارد.

او نحوه برخورد با رئیس‌جمهوری را با دوران ریاست سیدمحمد خاتمی شبیه دانست و افزود: جریان مخالف حرفی برای گفتن ندارد و زمانی که گفتمان جدیدی نیز نداشته باشند یا راه حلی برای برون رفت از بحران‌ها ارائه ندهند، دست به تخریب رقیب خودشان می‌زنند.

فاضل‌میبدی در ادامه تأکید کرد: در دوران ریاست جمهوری محمود احمدی‌نژاد، ایران بیش از ۷۰۰ میلیارد دلار درآمد نقتی داشت و کلی هم اختلاس و فساد مالی به بار آمد، اما یک بار در تریبون‌های نماز جمعه نگفتند این درآمدهای نفتی کجا رفت؟ چرا کسی به خاطر این اختلاس‌های چند هزار میلیاری به رئیس دولت‌های نهم و دهم اعتراض نکرد؟ عده‌ای هم گفتند این مسأله را رها و فراموش کنید درآمدهای نفتی و اختلاس‌ها مسائل مهمی نیستند!

وی به افشای فیش‌های نامتعارف حقوقی اشاره کرد و گفت: همان آقایانی که نسبت به فسادهای گذشته سکوت کرده بودند برای فیش‌های حقوقی داد و قال به راه انداخته‌اند و ضد دولت بیانیه صادر می‌کنند. من قبول دارم فیش‌های حقوقی نامتعارف ظلم است، اما سؤال من اینجاست که اگر برای این موضوع داد و فریاد به راه انداختید چرا در دولت‌های نهم و دهم ساکت بودید؟ ضمن اینکه آقای روحانی دستور قاطع برای برخورد با مدیران متخلف را صادر کرده بود.

دولت روحانی چون راه دولت خاتمی را می رود برایش بحران‌آفرینی می‌کنند

این استاد دانشگاه با بیان اینکه «جریان رقیب و مخالف دولت به فکر منفعت خودش است و منافع مردم برای آن‌ها مهم نیست»، عنوان کرد: وضعیت آقای روحانی مانند آقای خاتمی شده است به عبارتی هر روز برای دولت وی بحرانی را ایجاد می‌کنند که دلیلش هم این است که عملکرد دولت یازدهم مورد قبول برخی اصولگرایان نیست.

فاضل‌میبدی در ادامه افزود: مخالفان علاقه به پیشرفت کشور و مردم ایران ندارند. من بر این باورم که اگر برای دولت خاتمی هم بحران‌آفرینی نمی‎کردند وی کشور را به جاهای خیلی بهتری می‌رساند.

او به بحران‌های دولت اصلاحات اشاره کرد و گفت: همه به خاطر دارند که در آن زمان مخالفان اصلاحات هر روز برای دولت بحرانی را ایجاد می‌کردند یا کفن می‎پوشیدند و به خیابان‌ها می‌آمدند.

عضو مجمع محققین و مدرسین حوزه علمیه قم اذعان کرد: من تأکید می‌کنم که آقای روحانی راه و مسیر رئیس دولت اصلاحات را دنبال می‌کند تا کشور با پیشرفت مواجه شود و به همین دلیل است که با دولت روحانی مانند دولت خاتمی رفتار می‌شود. بنابراین اصلاح‌طلبان گزینه‌ای بهتر از شخص حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ندارند و ما قطعاً از وی حمایت خواهیم کرد.

آقای احمدی‌نژاد ماشاءالله به قدری افتضاحات به بار آورده است که دیگر در میان سنت‌گراها و اصولگرایان جایی ندارد بلکه اگر به فرض محال تأیید صلاحیت هم شود رأیی نخواهد داشت. بنابراین آقای احمدی‌نژاد باید خودش را در موزه‌های تاریخ جای دهد

فاضل میبدی درباره رقبای انتخاباتی حسن روحانی اظهار کرد: تا آنجا که اطلاع دارم هیچ فردی در اردوگاه اصولگرایان برای رقابت با آقای روحانی وجود ندارد مگر اینکه شخصی را خلق کنند.

وی تصریح کرد: شنیده‌ شده آقایان جلیلی، احمدی‌نژاد و قالیباف قصد کاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری را دارند، اما به نظر من، آرای جلیلی کمتر از دفعه قبلی خواهد شد چراکه وی در موضع‌گیری‌های اخیر دائماً در حال حمله به دولت است در حالی‌که حمله و هجمه هنر نیست.

این استاد حوزه علمیه افزود: آقای جلیلی هیچ فرقی با احمدی‌نژاد ندارد و تاکنون گفتمان نو و جدیدی را ارائه نکرده است. بنابراین مردم ایران قطعاً به جلیلی رأی نمی‌دهند و به عقیده من وی خودش را معطل کرده است.

فاضل میبدی درباره حضور احتمالی قالیباف و احمدی‌نژاد در انتخابات گفت: اگر فردی مانند قالیباف در آزمونی شرکت کند و بعد رد شود دیگر مردم به او رأی نخواهند داد. آقای قالیباف شاید برای تهران شهردار خوبی باشد، اما وی برای ریاست جمهوری رأی نخواهد داشت.

وی ادامه داد: آقای احمدی‌نژاد ماشاءالله به قدری افتضاحات به بار آورده است که دیگر در میان سنت‌گراها و اصولگرایان جایی ندارد بلکه اگر به فرض محال تأیید صلاحیت هم شود رأیی نخواهد داشت. بنابراین آقای احمدی‌نژاد باید خودش را در موزه‌های تاریخ جای دهد.

فاضل میبدی در پایان به ضعف‌های فراکسیون امید اشاره کرد و افزود: لیست امید و شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی عملکرد بسیار خوبی داشتند، اما بعد از تشکیل فراکسیون امید این فراکسیون مانند قبل از انتخابات عمل نکرد. به نظر می‌رسد بعد از اینکه آقای عارف رئیس مجلس نشد این فراکسیون دچار ضعف‌ شده است، اما انتظار ما از آقای عارف زیاد است و ما امیدواریم که وی فراکسیون امید و اعضای آن را مدیریت کند.

 1. حسن بهبهان :
  آیا موافقید؟ Thumb up 16 Thumb down 1

  غلط می کنند با عامل فتنه ۸۸ دیدار می کنید و اشتباه میکنند راه دولت اصلاحات را پیش می گیرند ورود احمدی نژاد در تابستانه ۹۶ محبوبیت ایشان را دربین مردم نشان می دهد.

 2. احمد ع ع ع :
  آیا موافقید؟ Thumb up 12 Thumb down 0

  همه تان را مانند دستمال کاغذی به زباله دان خواهد انداخت. انشاالاه سال اینده.

 3. احمد ع ع ع :
  آیا موافقید؟ Thumb up 9 Thumb down 0

  کور خواندی احمدی نزاد بالاترین رای داره سال اینده مشخص میشه. ننگتان باد که شما از سران فتنه حمایت می کنید و با انان نشست و برخواست دارید. اصلا دیدی رهبری یک کلمه از خاتمی فتنه گر حرف بزنند. هین شما ها شریحان اقصی زمان هستید. که صربها به اسلام می زنید با لباس اسلام.

 4. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 0

  بعضی از این فاضلها کمی تا قسمتی آبکی هستند. جای نگرانی نیست

 5. احمد ع ع ع :
  آیا موافقید؟ Thumb up 7 Thumb down 1

  اقای جلیلیی مواظب باش می خوان بین شما و احمدی نزاد اختلاف بیندازند گول اینا نخور. شما با احمدی نزاد بهتر می تونی کار کنی.

 6. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 0

  اقای میبد ی شما هستید که به مو زه پیو سته اید و خو دتان خبر ندارید
  شما هستید که به مو زه اصلا حات و فتنه گران دل خو ش کرده اید !

 7. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 8 Thumb down 0

  دقیقا بعضی حرفاش را که درباره اصولگراها واحمدی نژاد گفته دقیقا مصداقش همین دولت وامثال هاشمی میدانم…مثل این حرف که اصولگراها فقط بفکر قدرت خود هستند وکار ب مردم وپیشرفت ندارند…باید بگم همین شماها بودین که مدام زمان احمدی نژاد سنگ اندازی وموازی کاری میکردید…یا ب قطر نامه مینوشتید که این دولت ۶ماه دوام نمیاره…و با حقه تحریم فقط بفکر قدرت خودتون بودید..اما مردم همه چیز را دیگه امتحان کردن ومیدونن کی راست میگه کی دروغ…..شما هم با این حرفها خودت را مفتضح تر میکنی،لااقل برای لباس تنت ارزش قائل باش واینهمه دروغ نگو…دنیا اینقدر ارزش اینهمه دغل بازی را نداره،اونم برای دیگران…اصلاحات تنها چیزی را که توش پیشرفت داشت اعتیاد وفساد درجامعه وذلت بین المللی بود…خوب شد که گفتی مشی این دولت را که مشی اصلاحات است…چون مردم بعداز اصلاحات وآن مشی ذلت بار تصمیم ب انتخاب احمدی نژاد کردند…۹۶هم همینطور خواهد شد…در ۹۶دواتفاق جالب وبی سابقه خواهد افتاد..اول ۴ساله شدن یک دولت،دوم انتخاب یک رئیس جمهور برای سومین مرتبه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: