تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۷ - ۲۳:۱۳ کد مطلب 117064

نامه وکیل حمید بقایی به حسن روحانی:

دستور برخورد با پرونده سازان نهاد ریاست جمهوری را صادر کنید

آقای اشرفی اصفهانی با چه نیتی این دروغ بزرگ را که بخوبی می داند در رسانه های ضد انقلاب خصوصا سازمان منافقین بازتاب خواهد داشت ، مطرح نموده است ؟ آیا این کار وی ایفای نقش ستون پنجم دشمن نیست ؟

به گزارش میدان۷۲ به نقل از دولت بهار سید علی اصغر حسینی، وکیل حمید بقایی، معاون اجرایی رییس جمهور سابق و سرپرست سابق نهاد ریاست جمهوری در نامه ای به حسن روحانی، رییس جمهور خواستار برخورد با متخلفان و پرونده سازان نهاد ریاست جمهوری از جمله اشرفی اصفهانی و جلیلیان شد.

متن نامه بدین شرح است:

بسمه تعالی

جناب آقای  حسن روحانی

رئیس جمهور محترم  ایران

با سلام؛

احتراما همانگونه که مطلع هستید نهاد ریاست جمهوری از مهمترین دستگاههای دولتی است که مستقیما تحت امر رئیس جمهور قرار داشته و به همین علت مجموعه های وابسته به  آن  نیز از جایگاه خاص برخوردار می باشند . از جمله مهمترین این مجموعه ها ، هیئت رسیدگی به تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری است که سوای اهمیت ذاتی آن ، به جهت استقرار در نهاد تحت امر مستقیم جنابعالی دارای حساسیت بیشتری بوده و قطعا” تصدیق می فرمائید ، که بکار گماردن افراد در این مجموعه میبایست با دقت زیادی صورت پذیرد .

لیکن با کمال تاسف بدلیل اقدامات خلاف شرع و قانون افرادی که بعنوان مسئول هیئت های تخلفات اداری نهاد ریاست جمهوری منصوب شده اند، نه فقط به اعتبار این هیئت ها خدشه وارد شده است ، بلکه به ساحت دولت جنابعالی نیز صدمه وارد نموده اند  که به دو نمونه از آن اشاره می نمایم :

مورد اول : مطابق قانون رسیدگی به تخلفات اداری حوزه اختیارات  هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری فقط کارمندان رسمی ، دایم ، ثابت ، پیمانی و قراردادی تعیین شده و افراد غیر شاغل و بازنشسته را در بر نمی گیرد. مع الوصف علیرغم صراحت قانون، فردی بنام جلیلیان (مشاور نهاد ریاست جمهوری و مسئول هماهنگی هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری این نهاد) در اقدامی خلاف قانون علیه موکل اینجانب جناب آقای حمید بقایی؛ معاون محترم اجرائی دولت دهم و سرپرست سابق نهاد ریاست جمهوری؛ که بازنشسته می باشند و موضوع بازنشستگی ایشان به اطلاع آقای جلیلیان و دفتر وی نیز رسیده است ، مبادرت به پرونده سازی نموده اند . در رابطه با عملکرد خلاف قانون این فرد باید پرسید که اگر وی از حدود اختیارات قانونی هئیت رسیدگی  به تخلفات اداری مطلع نیست پس چرا به کاری که بدان تسلط و آگاهی ندارد، گمارده شده است؟ اما اگر عکس این مطلب صادق پس مراد وی از بی توجهی به قانون و پرونده سازی علیه موکل اینجانب چیست؟ آیا به راستی وی برای انجام این عمل خلاف از کسی دستور گرفته یا برنامه ریزی و نقشه ای ورای این قبیل اقدامات وجود دارد؟ به هرحال حضرتعالی به عنوان یک حقوقدان مستحضرید که هیئت های رسیدگی به تخلفات اداری به مثابه یک دادگاه عمل نموده و بایستی کلیه موازین و شعائر رسیدگی عادلانه و منصفانه را رعایت و از ارتکاب هر عملی که شائبه غرض ورزی و سیاسی کاری در آن وجود دارد، اجتناب نمایند. ارتکاب این قبیل اقدامات از ناحیه افرادی که قرار است خود به تخلفات یک مجموعه رسیدگی کنند، مصداق آن ضرب المثل معروفی است که: «هرچه بگندد نمکش می زنند وای به روزی که بگندد نمک»

مورد دوم : متاسفانه دامنه این بی اخلاقی ها و قانون شکنی ها تا بدان جاست که فرد دیگری  بنام محمد اشرفی اصفهانی در کسوت مشاور نهاد ریاست جمهوری و مسئول هیئت تخلفات اداری نمره ۱ مبادرت به نشر اکاذیب و ایراد تهمت و افتراء بشرح زیر علیه موکل اینجانب در رسانه ها نموده است : «اشرفی اصفهانی در ضیافت افطار مجمع آذری‌های مقیم تهران توضیح داد که بقایی در ۱۰ کشور سرمایه‌گذاری مالی کرده است و آنقدر خورده و برده که ما باید چند سال بگردیم تا اموالی که غارت کرده و از کشور منتقل کرده را فقط شناسایی کنیم. نه اینکه برگردانیم.»

جناب آقای روحانی؛ این سخنان دروغ که مورد تکذیب سخنگوی محترم قوه قضائیه نیز قرار گرفت ، متاسفانه بازتاب زیادی علیه نظام در رسانه های ضد انقلاب من جمله سازمان مجاهدین به اصطلاح خلق ( همان گروهکی که عامل شهادت چهارمین شهید محراب بودند) را داشته است. در اینجا باید پرسید که  آقای اشرفی اصفهانی با چه نیتی این دروغ بزرگ را که بخوبی می داند در رسانه های ضد انقلاب خصوصا سازمان منافقین بازتاب خواهد داشت ، مطرح نموده  است ؟ آیا این کار وی ایفای نقش ستون پنجم دشمن نیست ؟ آیا در شرح حکم انتصاب وی  بعنوان مشاور نهاد ریاست جمهوری وظیفه دروغگوئی ، نشر اکاذیب ، تهمت وافتراء تعیین شده است ؟ این فرد که در کسوت مقدس روحانیت است و نام فرزند چهارمین شهید محراب را همراه خود ساخته است، نمی داند دروغگوئی عملی قبیح و گناه کبیره است؟ آیا دروغگوئی این فرد به اعتبار دولت راستگویان خدشه وارد نمی سازد؟در روایات آمده است شخصى به حضور پیامبر (ص) رسید، عرض کرد نماز نمى‏خوانم و عمل منافى عفت انجام مى‏دهم، دروغ هم مى‏گویم! کدام را اول ترک گویم؟! پیامبر(ص) فرمود: دروغ که ام الفساد است. البته رجاء واثق داریم جنابعالی در جریان این موارد خلاف شرع و قانون نیستید و الا در کسوت رئیس جمهور بعنوان پاسدار قانون اساسی و حقوقدان، یقینا با این قبیل تخلفات زیردستان خود برخورد می کردید . لذا خواهشمند است دستور رسیدگی و برخورد لازم به تخلفات این افراد را صادر فرمائید.

سید علی اصغر حسینی
وکیل جناب آقای حمید بقایی

 1. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  بعد از احمدی نژاد
  دوباره به دوران
  کور شین دور شین
  بازگشتیم
  به امید بازگشتت

 2. امید :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  امان از این باند و باند بازی, براستی اینها چه مییکنند؟ اه امام خمینی کجایی ببینی با انقلابت چه کرده اند؟ کجایی که با یک خطبه ی طوفانی طومار این یغماگران بیت المال را به هم بپیچی, کاش بودی امام, کاش بودی..

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: