تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۰۹ - ۰۰:۴۶ کد مطلب 117088

دکتر احمدی‌نژاد در جمع شورای بازخوانی خط امام (ره) خراسان رضوی:

اگر اهداف انقلاب فراموش شود، عده ای پیدا می شوند و می گویند باید زیر بلیط سلطه برویم / چرا بعد از ۳۷ سال، اسم آزادی را که می بریم عده ای ترش می کنند؟

۳۷ سال از انقلاب گذشته و ما هنوز الگویی برای اداره اقتصادمان نداریم. هنوز الگویی برای اداره نظام تربیتی که برآمده از انقلاب باشد نداریم. چون هدف و مقصد را فراموش کردیم. یکدفعه می آیند نسخه می دهند که دوای درد کشور تحزب است. یعنی احزاب هیچ مشکلی ندارند؟ البته باید از همه علوم بشری اما در نقشه و پازل خودمان استفاده کنیم.

به گزارش میدان۷۲ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دکتر احمدی نژاد،  دکتر محمود احمدی نژاد پنجشنبه (۷ مردادماه) برای زیارت بارگاه مطهر امام هشتم شیعیان، حضرت علی بن موسی الرضا ( علیه السلام) به مشهد مقدس سفر کرد.

در حاشیه این سفر، جمعی از فعالان فرهنگی و شورای تبیین آرمان های انقلاب اسلامی و بازخوانی خط امام (ره) استان خراسان رضوی با دکتر محمود احمدی نژاد دیدار کردند.

دکتر محمود احمدی نژاد ضمن سخرانی در این جمع با بیان اینکه اگر ندانیم که چه هستیم و کجا می خواهیم برویم نمی توانیم بگوییم که چگونه باید زندگی کرده و از کدام راه باید برویم اظهار داشت: همه پیامبران آمده اند که همین سوال ها را جواب بدهند. همه انسان ها دوست دارند که پیشرفت داشته باشند. اگر معلوم نباشد که مقصد کجاست هر تغییری پیشرفت تلقی خواهد شد؟ پیشرفت به نسبت هدف تعیین می شود. اگر ندانیم که به کجا می رویم پیشرفت معنا ندارد.

وی با اشاره به اینکه اگر معلوم نباشد که کجا می خواهیم برویم اختلاف و دودستگی ایجاد خواهد شد، گفت: همه می گویند انقلاب ما هستیم. امام (ره) آمد در ادامه پیامبران الهی که زندگی بشر را تغییر دهد. همه آمدند که جهان را پر از عدل، انصاف و برادری کنند. لازمه این امر این است که حاکمیت جهان، حاکمیت عدالت و انسانی باشد. یکی از شعارهای انقلاب ما این بود که نظم حاکم در جهان را اصلاح کنیم. ما قبول نداشتیم که زیر بار مستکبرین و خودخواهان برویم و همه مشکلات و ظلم هایی که در بشر ابجاد شده محصول نظام حاکم بر جهان است. انقلاب آمد که این را اصلاح کند. امام و رهبری هم همین را فرمودند.

دکتر احمدی نژاد افزود: اگر هدف ها فراموش بشود عده ای پیدا می شوند و می گویند ما باید زیر بلیط سلطه برویم. اصلا می گویند ما برای همین انقلاب کردیم و خودشان را نیز مالک انقلاب می دانند. بنظرم این فراخوانی که مقام معظم رهبری دادند، بسیار هوشمندانه است. خیلی ها که در صدر انقلاب بودند هم فراموش کرده اند که کجا می خواستند بروند. باید تبیین صورت بگیرد تا هدف ها دوباره یادآوری شوند.

رئیس دولت مهر و عدالت اظهار کرد: ۳۷ سال از انقلاب گذشته و ما هنوز الگویی برای اداره اقتصادمان نداریم. هنوز الگویی برای اداره نظام تربیتی که برآمده از انقلاب باشد نداریم. چون هدف و مقصد را فراموش کردیم. یکدفعه می آیند نسخه می دهند که دوای درد کشور تحزب است. یعنی احزاب هیچ مشکلی ندارند؟ البته باید از همه علوم بشری اما در نقشه و پازل خودمان استفاده کنیم.

ایشان افزود: این موارد نیاز به تبیین دارد. چرا بعد ۳۷ سال، اسم آزادی را می بریم عده ای ترش می کنند؟ بالاترین سطح آزادی، انقلاب است. پیامبران آمدند تا انسان ها را آزاد کنند. واقعا جای شهید مطهری ها خالی است. یک تنه در برابر همه مکاتب تبیین می کرد.

دکتر احمدی نژاد با طرح این سوال که انقلاب چیست گفت: دیده اید که در این چند سال عده ای می گویند دوران انقلاب تمام شده است. البته با تعریف آنها درست است. انقلاب یعنی تجمیع انرژی های حاصل از ناراضی بودن از اوضاع و بعد انفجار و سرریز کردن آن و وقتی این اتفاق افتاد، پس انقلاب دیگر تمام شده است! اما منظور از انقلاب اسلامی این است؟ انقلاب ما محصول تجمع و فقر نبوده است. بلکه محصول کمالجویی مردم است. این دو کاملا از یکدیگر متفاوت است. امروز انقلاب اسلامی در دل ملت ایران، هزاران بار عمیق تر از سال ۵۷ است. به همین دلیل کاری نمی توانند بکنند. هر روز نفوذ می کنند و فشار می آورند اما انقلاب سرجای خودش است. امروز شما با هرکه صحبت کنید انتهای خواسته هایش آرمان های انقلاب اسلامی است.

وی بیان کرد: چرا نباید زیر بار نظام سلطه برویم؟ خود آنها می گویند اینها نمی توانند ایران را اداره کنند و به همین دلیل دشمنی خارجی طراحی کرده اند که داخل را ساکت کنند. البته برخی از داخلی ها هم همین فکر را می کنند. آنهایی که تمام فکر و ذکرشان میز و قدرت است.

دکتر احمدی نژاد در پایان با بیان اینکه امام (ره) آمریکا را شیطان بزرگ می دانست گفت: برخی گفتند این حرف تبلیغاتی بوده است اما شیطان استکبار ورزید و خودش را بالاتر دانست. در حال حاضر چه کسانی الان به خودشان اجازه می دهند که سر آدم ها را ببرند و فیلم بگیرند؟ کسانی که خودشان را بالاتر می دانند. آمریکا خودش را برتر می داند و اگر کسی نپذیرد با جنگ به او می فهمانند. هرکس نپذیرد مورد تهدید قرار می گرفت. کسی می تواند بگوید که شیطان کاری را انجام می دهد که آمریکا انجام نمی دهد؟ الان در منطقه را ببینید. دو طرف درگیری اسلحه از کجا می خرند؟ هر دو از نظام سلطه اسلحه خریداری می کنند و اصلا خود نظام سلطه این برنامه ریخته و بالا نشسته و می گوید دعوا نکنید! غیر از شیطان چه کسی می تواند این کار را انقدر قشنگ انجام دهد؟

در پایان این مراسم دکتر محمود احمدی نژاد از خانواده شهدای مدافع حرم تجلیل کرد.

 1. ناشناس :
  آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 1

  نمی دانم آقای احمدی نژاد واقعا چه چیزی در پیشانی ما دیده اند؟ امروز
  ایشان در مشهد گفته اند :” اسم آزادی را می بریم عده ای ترش می کنند؟
  بالاترین سطح آزادی، انقلاب است. پیامبران آمدند تا انسان ها را آزاد
  کنند.”!

  خیر آقای احمدی نژاد. آن آزادی انبیا می گفتند با این آزادی مصطلح و رایج
  در فضای سیاسی جامعه تفابل ۱۸۰ درجه ای دارد. آزادی مورد نظر انبیا یعنی
  بندگی خدا. بنده خدا باش تا از هر غیر او آزاد شو حتی از هوای نفس خودت.
  این خیلی متفاوت است با آزادی که منظورش زندانی کردن انسان در هوای نفس
  خود است به بهانه اینکه انسانها باید آزاد باشند! اگر نعوذ بالله منظور
  انبیا از آزادی این آزادی مصطلح بود که همان آمریکا و کشوری های مدعی
  دنیای آزاد و یا در خود ایران امثال خاتمی بزرگترین پیروان انبیا بودند!!
  اما چرا شما حاضر نیستید به این تضاد آشکار اشاره کنید؟
  کافیست یکبار این تضاد را تبیین کنید. اما دایم اینطرف و آن آن طرف می
  روید و داد سخن از آزادی می دهید بی آنکه تعریفتان از آزادی را مشخص
  کنید. همانطور که خاتمی حاضرنشد تعریفش را از اصلاح مشخص کند! نه. این
  رویه حتی اگر به رای آوردن هم منجر شود رویه ای نامقدس است.
  هر چه بیشتر احمدی نژاد به این رویه ادامه دهد بیشتر مطمئن می شوم که
  متاسفانه گفتمانش را عوض کرده و رو به بندبازی سیاسی آورده است.

 2. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 2 Thumb down 0

  بهاران باز می گردد در اردیبهشت
  سپندیار با آن مرد نیکو دهشت

  انشاءالله

 3. اسفندیار :
  آیا موافقید؟ Thumb up 1 Thumb down 0

  تو این روزایی که نیستی
  همه چی به تو مربوطه ؟!!!
  با اسفندیار بازگشت
  برای تو مشروطه

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: