تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۰ - ۱۱:۱۶ کد مطلب 117123

بر دوش بشر هرچه گناه است… تقصیر ز احمدی نژاد است

مسئولینی که امروز با موفقیت نام برجام را به عنوان کارنامه ی به ظاهر موفق دولت تدبیر و امید به رخ می کشند فراموش کرده اند که دستاوردهای هسته ای که در برجام تقدیم به کدخدا نموده اند حاصل تلاش دولت های قبل بوده است.

به گزارش میدان۷۲ بیش از ۳ سال است که از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید با شعارهای اقتصادی ، فرهنگی و اجتماعی می گذرد اگر چه تاکنون تغییری در عرصه ی اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی  کشور دیده نشده و شاید تنها کلید موفقیت حامیان دولت تدبیر و امید امضا توافق نامه برجام باشد که تاکنون نمودی در سطح خرد و کلان  نداشته است.

صحبت کردن از گشایش های پسابرجام در تمام جلسات به عنوان شاهراه موفقیت ایران و مقصر دانستن و شکستن تمام کاسه ها بر سر دولت قبلی راه و رسم همیشگی مسئولین دولت تدبیر و امید است.

چنان که در بسیاری ازجلسات شهرستان فردیس نیز شاهد پرداختن به موضوع برجام هستیم از جمله در راهپیمایی روز قدس، در گرامیداشت اقامه نماز جمعه ،در شورای اداری و در بسیاری از جلسات مختلف شهرستان این موضوع به وضوح دیده می شود.

اما نکته ی قابل توجه در بسیاری از این جلسات انتقاد از دولت قبل است ، گویا اگرهر فردی که  قبل از صحبت گریزی به ناکارآمدی دولت قبل داشته باشد تا مسئولین نیز سری به علامت تایید تکان دهند سخنان او بازخورد بیشتری دارد.

نکته ی جالبی که در این جلسات وجود دارد تقسیم بندی  دوران انقلاب اسلامی به سال ۷۶ تا۸۴ به عنوان اوج دوران شکوفایی و تحول در عرصه های مختلف کشور، سال ۹۲ تا ۹۵ به عنوان موفقیت های سیاسی وفرهنگی انقلاب اسلامی ودر این میان سال های ۸۴ تا ۹۲ به عنوان دوران اوج نا کار امدی ها ،اختلاس ها،مشکلات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی یاد می شود.

در برخی از جلسات از جمله در دیدار فرماندار با مدیر کل امور بانوان استان البرز علاوه برتاخت و تازهای فرهنگی مسئولین به دولت قبل واژه ی شارلاتانیزم درباره ی دولت قبل به کار برده شد.

معاونت فرهنگی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز در این جلسه گفت:شارلاتانیزم در دولت قبل در همه ی عرصه های سیاسی ،فرهنگی ،اقتصادی ،اجتماعی وجود داشته و برای درست کردن این ۸ سال نیاز به ۸۰ سال زمان است.

بی بی عصمت سرافرازی در این جلسه از عملکرد شعاری دولت قبل انتقاد کرده و گفت:مقایسه شعارهای تحکیم خانواده در دولت قبل با آمارو ارقام طلاق نشان از نارکارامدی دولت دهم  دارد و حال جای سوال دارد آیا در دولت کنونی آمار طلاق کاهش ویا آمار ازدواج  میان جوانان افزایش یافته ؟ یا از میزان معضلات و آسیب های اجتماعی کاسته شده است؟

اگرچه هر دولتی دارای نقص ها و کاستی های می باشد که جای انتقاد دارد و مسئولین نیزباید پاسخگوی اشتباهات خود باشند اما در این میان این سوال مطرح می شود که خدمات دولت تدبیر و امید در حوزه ی فرهنگی و اقتصادی و اجتماعی  چه بوده است؟

پروژه های عمرانی نیمه کاره ،کمبودها و مشکلات بودجه ای در شهرستان،عدم وجود ساختمان مناسب در بسیاری از ادارت ،کمبود خدمات رفاهی مناسب مانند فضای سبز و امکانات ورزشی ،کمبود بسیاری از امکانات اولیه مورد نیاز مردم در حمل و نقل عمومی و روشنایی خیابان ها، تعطیلی کارخانه ها وواحدهای تولیدی و عدم ایجاد اشتغال پایدار،وضعیت نامطلوب فرهنگی و اجتماعی  تنها بخشی از مشکلات مردم است که در طول این سه سال به صورت حل نشده باقی مانده است.

شاید مسئولینی که امروز با موفقیت نام برجام را به عنوان کارنامه ی به ظاهر موفق دولت تدبیر و امید به رخ می کشند فراموش کرده اند که دستاوردهای هسته ای که در برجام تقدیم به کدخدا نموده اند و تاکنون نتوانسته اند وادار به اجرای تعهدات خود نمایند حاصل تلاش دولت های  قبل بوده است .

و در آخر پیشنهاد می کنم تا این شعر قبل از شروع جلسات مختلف شهرستان فردیس خوانده شود وسپس به موضوعات اصلی شهرستان  پرداخته شود تا درگاه و بی گاه جلسه گریزی به دولت قبل زده نشود.

یک جمله خلاصه گویم و بس… از روز ازل تا به قیامت
بر دوش بشر هرچه گناه است… تقصیر ز احمدی نژاد است
منبع:تیتر یک

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: