تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ - ۱۲:۰۲ کد مطلب 117173

مردم از نگاه احمدی نژاد و سایر جریان ها چه جایگاهی دارند؟!

سرازیر کردن منافع مادی انباشته شده در جیب افرادی خاص به سمت توده ملت استراتژی بود که محمود احمدی نژاد از ابتدای به دست گرفتن سکان ریاست جمهوری در ایران این هدف مهم و مقدس را در اولویت برنامه های خود قرار داد . فاصله گرفتن دوستان و حامیان به ظاهر اصولگرای احمدی نژاد نیز پس از آشکار شدن خط مشی و نقشه راه وی بیشتر از آنکه به دلیل مسائلی ادعایی همچون خانه نشینی رییس جمهور سابق باشد به دلیل به خطر افتادن منابع قدرت و ثروت در میان سهم خواهان انقلاب بوده است .

باشگاه مخاطبان میدان۷۲/علی رضا مرتضوی فر: به چالش کشیده شدن منافع مادی گروه های سیاسی به نفع توده های مردم و به خصوص اقشار مستضعف جامعه ، استراتژی است که مجری آن هرکس که باشد مورد هجمه و تخریب قرار خواهد گرفت .

با مطالعه فرمایشات گرانقدر حضرت علی(ع) در نهج البلاغه بارها به این نکته برمیخوریم که حضرت در نامه های خودشان به کارگزارانی که منصوب می کردند بر توجه و کسب رضایت عموم مردم در برابر خواص تاکید فراوانی داشتند . عموم  مردم که اکثرا اقشار متوسط به پایین جامعه هستند در بزنگاه های خطر که باید از نظام اسلامی دفاع کنند در صف اول حضور دارند اما خواص که همیشه به دنبال سهم خواهی از حکومت اسلامی هستند در مواقع خطر میدان را خالی کرده و به کاخ های خود پناه میبرند.

سرازیر کردن منافع مادی انباشته شده در جیب افرادی خاص به سمت توده ملت استراتژی بود که محمود احمدی نژاد از ابتدای به دست گرفتن سکان ریاست جمهوری در ایران این هدف مهم و مقدس را در اولویت برنامه های خود قرار داد . فاصله گرفتن دوستان و حامیان به ظاهر اصولگرای احمدی نژاد نیز پس از آشکار شدن خط مشی و نقشه راه وی بیشتر از آنکه به دلیل مسائلی ادعایی همچون خانه نشینی رییس جمهور سابق باشد به دلیل به خطر افتادن منابع قدرت و ثروت  در میان سهم خواهان انقلاب بوده است .

مصطفی درایتی مشاور رییس دولت اصلاحات در مصاحبه ای که با روزنامه مردم سالاری انجام داده است ، حسن روحانی را بهترین و تنها ترین گزینه اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ دانسته و در ضمن از وجود اختلاف و چند دستگی در جامعتین خبر داده است . درایتی اختلاف در جریان اصولگرایی را به دلیل حضور احمدی نژاد در جایگاه ریاست دولت نهم و دهم و اختلاف  وی و هاشمی رفسنجانی بیان کرده است .

تحلیلی که میتوان از این اظهار نظر بیان داشت این است که حضور فردی همچون هاشمی رفسنجانی که مشی اشرافی گری خود و خانواده اش برای همگان روشن است در کنار یک جریان به ظاهر ارزشی و انقلابی و همچنین جامعتین که متشکل از جامعه روحانیت مبارز و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم میباشد و نفوذ غیر مستقیم ایشان بر نوع کنش های این دو جریان سیاسی و اجتماعی در صحنه سیاسی کشور ، نشانگر دلیل عمق اختلاف میان روش اداره کشور توسط احمدی نژاد و جریان های مقابل وی میباشد .

مصاحبه های اخیر توسط دو چهره سیاسی که یکی دبیر کل جامعه اسلامی مهندسین و دیگری عضو جامعه روحانیت مبارز هستند در رابطه با احتمال حمایت اصولگرایان از روحانی و رد هرگونه گرایش و نزدیکی به احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری آینده را میتوان در راستای همین تحلیل دانست .

اگر ما حضرت امام را دوست داریم و ارادت کامل به رهبر بزرگوار انقلاب داریم و مدعی قرابت و نزدیکی به آن بزرگوار هستیم  باید بیشتر به فکر انجام خواسته‌هایشان باشیم. مهمترین درخواست امام از مسئولان، خدمت کردن به مردم و پرهیز از به فکر ریاست بودن، مال اندوزی و زندگی مرفه است.به طور حتم کسی که به فکر حقوق‌های زیاد و ۲ برابر و ۳ برابر از این سو و آن سو باشد، شایستگی داشتن مسئولیت در نظام اسلامی را ندارد. درخواست‌های حضرت امام همانند مطالبات رهبر معظم انقلاب جز احکام و دستورات اسلامی چیز دیگری نیست، جامعه ما همه انقلابی و حزب‌اللهی هستند، ولی قشری هستند که با این نام شهرت دارند و خود را انقلابی می‌نامند که امام از آنها خواسته به شدت مراقب باشند، چرا که اگر یک حزب‌اللهی قدم کجی بردارد، ممکن است به نظام آسیب بزند.

شناخت از دین و عدالت مبنای حرکت صحیح در مسیر اسلام است . و اگر این شناخت که باید بر پایه علم و آگاهی باشد دچار تزلزل شود ، برداشت های تک ساحتی جای اظهار نظرهای عادلانه را خواهد گرفت.

سخنان احمدی نژاد در زمان ریاست جمهوری و در ماه های اخیر بر پایه انسان و عدالت و حقوقی که در قانون اساسی برای مردم در برابر حکومت در نظر گرفته شده است بنا شده ، سخنانی که با مخالفت های زیادی روبرو میشود . تا زمانیکه برداشت های عرفی از دین و نبود خرد در اظهار نظرهای سیاسیون جریان داشته باشد باید شاهد این تقابل درعرصه سیاست کشور باشیم .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: