تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۱ - ۱۴:۰۶ کد مطلب 117200

بسیج دانشجویی ٦ دانشگاه تخصصی تهران خطاب به رئیس جمهور:

۳ ماه از ماجرای فیش‌های نجومی گذشت؛ چرا هیچ گزارشی منتشر نشد؟

به گزارش میدان ۷۲ در بخشی از این بیانیه آمده است: رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر با صراحت صاحبان فیش های نجومی و افرادی که با دریافت حقوق‌های نجومی به بیت‌المال دست‌درازی می‌کنند را خائن دانسته و آنها را لایق  تصدی مدیریت‌ها و مسئولیت‌های نظام اسلامی ندانسته و خواستار عزل […]

به گزارش میدان ۷۲ در بخشی از این بیانیه آمده است: رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر با صراحت صاحبان فیش های نجومی و افرادی که با دریافت حقوق‌های نجومی به بیت‌المال دست‌درازی می‌کنند را خائن دانسته و آنها را لایق  تصدی مدیریت‌ها و مسئولیت‌های نظام اسلامی ندانسته و خواستار عزل شان شده بودند. با توجه به صراحت کلام رهبر معظم انقلاب مبنی بر مجازات مدیران متخلف، شما می بایستی افراد متخلف را مطابق قانون و منطبق با انتظار عمومی مردم ایران اسلامی، جهت محاکمه به قوه قضاییه معرفی می کردید تا لبه تیز قانون پاسخ محکمی به آن هایی باشد که آبروی نظام را به حراج گذاشته اند اما دولت در صحنه عمل پس از افشای فیش های نجومی تحت فشار افکار عمومی تنها با استعفای برخی از روسای بانک ها موافقت کرد بدون حتی عزل این روسا!!! و متاسفانه در اقدامی عجیب و سئوال برانگیز دو نفر دیگر از کسانی که خود، از جمله افراد صاحب فیش‌های نجومی بوده‌اند را جایگزین آنها کرده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر روحانی!
با سلام و تحیات

حدود ۳ ماه از افشای حقوق های نجومی برخی از مدیران دولتی می گذرد. انتظار افکار عمومی در روزها و ماه های گذشته از مسئولان قوای ۳ گانه و دستگاه های مسئول و ناظر در این زمینه برخورد انقلابی و قاطع با ویژه خواری مدیران اشرافی بود.

این انتظار وقتی قوت گرفت که رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه ای حقوق های نجومی مدیران را مصداق حرام خواری و خیانت نسبت به نظام اسلامی دانسته و صراحتا خواستار بازگرداندن دریافت های نامشروع از بیت المال و عزل و برکناری و مجازات مدیران متخلف شدند.

نظر به اهمیت و حساسیت  ماجرای تلخ حقوق های نجومی و با توجه به اینکه سه شنبه شب قصد دارید در گفتگوی تلویزیونی در این مورد به مردم گزارش دهید لازم دانستیم نکاتی را در این زمینه با حضرتعالی در میان بگذاریم.

۱- با گذشت ۳ ماه از انتشار اسناد فیش های حقوقی نجومی مدیران و وعده حضرتعالی مبنی بر ارائه گزارش در این زمینه، متاسفانه همچنان گزارش رسمی  از شمار مدیران متخلف و برخوردهای صورت گرفته با آنان منتشر نشده است.

حداقل انتظار افکار عمومی از دولت و مسئولان دولتی این بود و این هست که خیلی سریع گزارشی جامع و شفاف از تعداد و میزان حقوق دریافتی مدیران دولتی را جمع اوری کرده و به اطلاع مردم ایران اسلامی برسانید.

در ۳ ماه گذشته آمارهای متناقض ارائه شده از سوی مسئولان و حضرتعالی در مورد تعداد مدیران متخلف نشان می دهد که دولت حتی در این مدت نتوانسته یا خدای ناکرده نخواسته حتی کار شناسایی و تحقیقات لازم در این زمینه را هم دنبال کند.با توجه به حساسیت موضوع نزد افکار عمومی از حضرتعالی می خواهیم در گزارش روز سه شنبه آمار دقیق و از متخلفین ویژه خوار به مردم اعلام کرده و در فاصله کوتاهی اسامی این افراد را به اطلاع همگان برسانید.

۲- رهبر معظم انقلاب در خطبه های نماز عید سعید فطر با صراحت صاحبان فیش های نجومی و افرادی که با دریافت حقوق‌های نجومی به بیت‌المال دست‌درازی می‌کنند را خائن دانسته و آنها را لایق  تصدی مدیریت‌ها و مسئولیت‌های نظام اسلامی ندانسته و خواستار عزل شان شده بودند. با توجه به صراحت کلام رهبر معظم انقلاب مبنی بر مجازات مدیران متخلف، شما می بایستی افراد متخلف را مطابق قانون و منطبق با انتظار عمومی مردم ایران اسلامی، جهت محاکمه به قوه قضاییه معرفی می کردید تا لبه تیز قانون پاسخ محکمی به آن هایی باشد که آبروی نظام را به حراج گذاشته اند اما دولت در صحنه عمل پس از افشای فیش های نجومی تحت فشار افکار عمومی تنها با استعفای برخی از روسای بانک ها موافقت کرد بدون حتی عزل این روسا!!! و متاسفانه در اقدامی عجیب و سئوال برانگیز دو نفر دیگر از کسانی که خود، از جمله افراد صاحب فیش‌های نجومی بوده‌اند را جایگزین آنها کرده است.

موارد اشاره شده این شائبه را در جامعه ایجاد کرده است که از اساس، دولت و شخص حضرتعالی این پرداخت های غیرمتعارف و نجومی به مدیران اشرافی را موضوعی عادی و غیر قابل اشکال می دانید. سئوال ما دانشجویان ایران زمین از حضرتعالی به عنوان رئیس قوه مجریه این است که در قبال انتظار افکار عمومی و دستورات قاطع رهبر معظم انقلاب در برخورد با مدیران متخلف چه کرده اید؟ تاکنون چه میزان از این اموال نامشروع به بیت المال برگردانده شده و چه تعداد از مدیران متخلف چه آنانی که حقوق‌های نجومی را گرفته اند، چه آنانی که دستور این حقوق‌ها را صادر و امضاء کرده‌اند و چه آنهایی که مصوبه‌ای غیرقانونی مصوب کرده‌اند عزل شده اند؟

۳-«دولت این پول را از حلقوم آنها بیرون می‌کشد و در برابر تجاوز به اموال مردم یک آن درنگ نمی‌کند»علی رغم تاکیدهای پی درپی اینچنینی حضرتعالی و دیگر مسئولان دولتی بر ضرورت برخورد قاطع با موضوع حقوق های نجومی، افکار عمومی و مردم ایران اسلامی هنوز اقدام چشمگیر و در خور توجهی جز چند بیانیه و مصاحبه از سوی دولت محترم در این زمینه ندیده اند. با گذشت ۳ ماه از افشای فیش های نجومی برخی از مدیران دولتی تنها  شاهد استعفای چند نفر از این مدیران متخلف بوده ایم.

مسلما این تعداد استعفا نمی تواند ادعای مبارزه دولت با مفسدان و مدیران متخلف را اثبات کند. پرونده حقوق های نجومی سنگ محک جدی برای راستی آزمایی دولت در مبارزه با فساد است. اگر آن گونه که حضرتعالی در بیانیه ها و مصاحبه ها می گویید قصدتان برای بیرون کشیدن پول مردم از حلقوم حرامخوران و صاحبان فیش های نامشروع جدی است، صدور بیانیه و مصاحبه را پایان داده و برخورد عملی و قاطع را از نزدیکانتان شروع کنید تا جدیت دولت یازدهم در مبارزه بافساد وحرامخواری برای همگان روشن و عیان  شود.

۴- شاید تلخ ترین فصل ماجرای حقوق های نجومی آنجاست که صاحبان فیش های نجومی و غارتگران بیت المال، خود را مساوی نظام معرفی کرده و ادامه افشای مفاسد مدیران متخلف و مطالبه گری در این زمینه را به ضرر نظام اسلامی می دانند. مدیران اشرافی، وصله‌ای ناجور بر پیکر نظام اسلامی هستند و از اساس هیچ ربطی و هیچ پیوندی؛ با خیل عظیم مدیران خدوم ایران اسلامی ندارند.

عزل مدیران متخلف و صاحبان فیش های نجومی یعنی ارج نهادن به ده ها هزار مدیر پاک‌دستی که در گوشه و کنار کشور مشغول خدمت صادقانه و مخلصانه به مردم هستند. راه حمایت از مدیران پاک‌دست و دلگرم کردن آنها به خدمت صادقانه برای نظام و مردم ایران مبارزه قاطع با موضوع فساد اقتصادی و فیش‌های نجومی و عزل متخلفان و حرامخوران است و این مقصود با شعار و سخنرانی و بیانیه درمانی حاصل نخواهد شد.

۵- بدون شک تداوم مسامحه و سهل انگاری در برخورد با صاحبان دریافت های نامشروع و حرام از بیت المال که متاسفانه رابطه نزدیکی با حضرتعالی و جایگاه بالایی در دولت دارند نه تنها موجب بی اعتمادی مردم به دولت بلکه باعث کاسته شدن از اعتماد عمومی به نظام می شود که بنا به تاکیدات مقام معظم رهبری خسارتی بزرگ  خواهد بود که برای جلوگیری از آن هر چه زودتر باید وارد عمل شد.

انفعال دولت در برخورد با صاحبان فیش های نجومی در ماه های گذشته این شائبه را در جامعه ایحاد کرده است که قوه مجریه بر خلاف سرو صداهای فراوان همچنان عزمی برای مقابله با حرامخواری و دریافت های غیرمشروع مدیرانش ندارد. موضوعی که موجب شده تا وظیفه سایر قوا و دستگاه های ناظر و مسئول و به خصوص دستگاه محترم قضایی را سنگین تر از قبل کند.

ما دانشجویان بسیجی دانشگاه های تهران در پایان از همه گروه ها و اقشار و دستگاه ها و مسئولان و رسانه ها می خواهیم با پی‌گیری ماجرا ی تلخ فیش های نجومی تا رسیدن به نتیجه مطلوب به عنوان یک ضرورت اجتناب‌ناپذیر  و برخورد با تمامی عوامل و ریشه ها طبق تاکیدات رهبر معظم انقلاب با نگاهی بصیر به مطالبه گری شان ادامه دهند و نگذارند دستورات صریح رهبر معظم انقلاب بر روی زمین بماند و پرونده فیش های نجومی در پیچ و خم های اداری به فراموشی سپرده شود.

والسلام علی من اتبع الهدی
بسیج دانشجویی دانشگاه های تخصصی تهران:
بسیج دانشجویی دانشگاه جامع امام حسین(ع)
بسیج دانشجویی دانشگاه صداوسیما
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم قضایی
بسیج دانشجویی دانشگاه علم و فرهنگ
بسیج دانشجویی دانشگاه مذاهب اسلامی
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: