تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۲ - ۰۹:۰۰ کد مطلب 117230

سفرهای استانی در دو نگاه:

رهبر انقلاب: سفرهای استانی برای من خیلی مهم و جالب است/ عماد افروغ: سفرهای استانی میتینگ سیاسی است

باوجود اینکه بارها شاهد تمجید و تجلیل مقام معظم رهبری از سفر های استانی دولت های نهم ودهم بوده ایم اما برخی از چهره های سیاسی همواره این اقدام دکتر احمدی نژاد را مورد هجمه وتخریب خود قرار داده اند. درآخرین دست از این نوع اظهارات، عماد افروغ نماینده اسبق مجلس، سفرهای استانی احمدی نژاد را میتینگ سیاسی خوانده است.نکته بسیار جالب توجه تاکید مقام معظم رهبری بر لمس حضوری مشکلات مردم است و در آن طرف نیز دیدگاه آقای افروغ و بسیاری از همفکرانشان، معتقد به پایتخت نشینی دارند که نظری کاملا در تضاد با دیدگاه رهبری است.

به گزارش میدان۷۲ باوجود اینکه بارها شاهد تمجید و  تجلیل مقام معظم رهبری از سفر های استانی دولت های نهم ودهم بوده ایم اما برخی از چهره های سیاسی همواره این اقدام دکتر احمدی نژاد را مورد هجمه وتخریب خود قرار داده اند. درآخرین دست  از این نوع اظهارات، عماد افروغ نماینده اسبق مجلس، سفرهای استانی احمدی نژاد را میتینگ سیاسی خوانده است.نکته بسیار جالب توجه تاکید مقام معظم رهبری بر لمس حضوری مشکلات مردم است و در آن طرف نیز دیدگاه آقای افروغ و بسیاری از همفکرانشان، معتقد به پایتخت نشینی دارند که نظری کاملا در تضاد با دیدگاه رهبری است.

وی در این مورد گفت: “ما همان موقع هم گفتیم اینها میتینگ است. اصلا معنی ندارد. اینها بیشتر جار و جنجال سیاسی است. دولت می تواند در تهران باشد و تمرکززدایی کند. یعنی همان جا بنشینی و سیستم و ساختار را طوری تعبیه کنی که یک سلسه مراتب معقول تری محقق شود. یعنی آمایش سرزمین اتفاق بیافتد و قدرت تصمیم گیری استان ها و به تبع قدرت شهرستان ها و روستاها بیشتر شود.”

با مراجعه به دیدگاه رهبر معظم انقلاب درباره سفرهای استانی، متوجه خواهیم شد که مدعیانی از جمله جناب دکتر افروغ چه مقدار نسبت به منویات و نگاه های رهبری انحراف دارند.

 

“این دولت انصافاً دولت پرکار و در بعضی از خصوصیات نمونه است. اینکه به همه‌ی شهرها میروند، این خیلی برای من مهم است؛ خیلی برای من جالب است. رئیس جمهور، وزیر و مدیران ارشد اجرائی کشور به شهرهای مختلف میروند. این رفتن به شهرها خیلی تأثیر دارد. بعضی میگویند آقا ما گزارشها را که میخوانیم؛ نه، گزارش خواندن فرق میکند با رفتن. شاید بیش از اغلب مدیرها برای من گزارش می‌آید. وقتی انسان میرود به یک شهری، میرود به یک استانی، می‌نشیند با یک مردمی، می‌نشیند با یک مجموعه‌ی جوانی، می‌بیند گزارشها با آنچه که واقعیت است، تفاوتهائی دارد. انسان آنچه که می‌بیند و میشنود، از گزارش خیلی باارزش‌تر است. این کار را امروز دولت دارد میکند. به همه جای کشور سفر میکنند.” ۱۳۸۶/۱۰/۱۳
“در رساندن خدمت به افراد محروم جامعه و عدالت، به اعتقا دمن این مسئله‌ی سفرهای استانی خیلی مهم است. این کاری که آقایان بر دوش گرفتید و راه افتادید و رفتید و همه‌جای کشور را زیر پا گذاشتید و با مردم تماس گرفتید و از نزدیک درد دلهای مردم را – که از زبان مسؤولینشان، ائمه‌ی جمعه‌شان و افراد شاخصشان گفته می‌شود – شنیدید، خیلی به‌نظر من خوب است. بنده خودم سالهاست در مسائل اجرائی و غیر اجرائی این کشور هستم؛ اما وقتی به یک منطقه‌ای مسافرت می‌کنم و برمی‌گردم، معلومات من نسبت به آن منطقه چند برابر معلوماتی می‌شود که انسان از روی کاغذ و در گزارشها و به‌طور کلی می‌بیند. رفتن به سفر و مواجه شدن با واقعیتهای زندگی مردم، خیلی چیز مهمی است. چطور ممکن است کسی این را انکار کند یا درباره‌اش تردید کند یا در فائده و سود او تشکیک کند؟ این خیلی کار مهمی است. این کار را شماها دارید انجام می‌دهید. البته زحمت هم دارد؛ زحمتش را هم قبول می‌کنید.” ۱۳۸۶/۰۶/۰۴

 

منبع : جامعه خبری  الف، خامنه ای دات آی آر

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: