تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۲ - ۱۷:۳۳ کد مطلب 117303

پیشنهاد عضو جبهه پایداری برای وحدت اصولگرایان؛ فقط احمدی نژاد!

آقای احمدی نژاد به افراد باج نمی داد بنابراین یک عده ای ناراحت می شدند. یک عده ای در کشور هستند که اگر بخواهی استقلال داشته باشی و مستقل باشی نمی گذارند و باید به آنها باج دهی و اگر ندهی کتکت می زنند و فشار می آورند. فکر می کنید چه کسانی بودند که به احمدی نژاد فشار می آوردند؟ همین هایی که الان حقوق های نجومی میلیاردی می گیرند.

به گزارش میدان۷۲، بخشایش در مصاحبه ای با روزنامه اعتماد گفت: تنها راه وحدت اصولگرایان محمود احمدی نژاد است. اما در حال حاضر آنها در کما هستند. این عضو جبهه پایداری تاکید دارد که لیدرهای اصولگرا در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد به دنبال قدرت بودند و وقتی آقای احمدی نژاد به آنها قدرت نمی داد برای او حرف در می آوردند.

اصولگرایان همچنان به دنبال گوهر نایاب وحدت در میان خود هستند. در این بین برخی از اصولگرایان از احتمال قوی وحدت در این جریان می گویند و معتقدند که باتوجه به درسی که از انتخابات های پیشین گرفته اند احتمال انسجام زیاد است. در این میان محمود احمدی نژاد رییس دولت نهم و دهم تحرکات انتخاباتی خود را به شکل گسترده ای آغاز کرده است اما اصولگرایان تاکنون روی خوشی به او نشان نداده اند.حالا احمد بخشایش اردستانی نماینده مجلس نهم و منتسب به جبهه پایداری تنها راه رسیدن به وحدت در میان اصولگرایان را احمدی نژاد می داند. مشروح گفت و گوی اعتمادآنلاین با او را می خوانید:

آقای بخشایش به نظر شما با توجه به نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ۹۲ و حضور چندین کاندیدا از سوی جریان اصولگرا، این طیف برای انتخابات ۹۶ چه راهبردهایی می تواند داشته باشد تا به وحدت برسد؟
اصولگرایان باید به دنبال احمدی نژاد باشند اما الان در کما هستند. کسی را برای عرضه ندارند. احمدی نژاد صدای خوبی برای فقرا و توده های مردم دارد. اما اصولگرایان نخبه مشکل دارند. آنها به دنبال قدرت اند. اصولگرایان کشته مرده قدرت وعاشق قدرت هستند. اما تنها یک راه برای این هدف دارند و آن اینکه یکی که برای آنها خوب کار کرده را دنبال کنند. من فکر می کنم اگر اصولگرایان به دنبال آقای احمدی نژاد باشند به وحدت می رسند در غیر اینصورت مردم و طبقه متوسط و توده ها به دنبال آقای احمدی نژاد خواهند رفت ولی اصولگراها که خودشان را نخبه و لیدر می دانند باز مانند زمانی که احمدی نژاد در مقابل آقای هاشمی پیروز شد، کیش و مات می شوند.

باتوجه به اتفاقاتی که در دوره آقای احمدی نژاد افتاد و فسادهای مختلفی که افراد زیرمجموعه او داشتند یا حتی بدعت هایی که خود او ایجاد کرد از جمله ۱۱ روز خانه نشینی و مواردی از این دست چطور می تواند اصولگرایان را راضی کند تا دوباره احمدی نژاد را انتخاب و این موارد را نادیده بگیرند؟
اینها مباحث جزئی و فرعی است. نمی توان گفت که میزان تابعیت یک نفر از ولایت صد در صد و نعل به نعل باشد.

شما حواشی آقای احمدی نژاد را جزئی می بینید؟!
آقای احمدی نژاد به لیدرهای اصولگرا راه و قدرت نمی داد و آنها ناراحت بودند و می گفتند چرا از ما استفاده نمی کنی و زمانی که استفاده نمی کرد بهانه جویی می کردند و بهانه را در غالب انحراف و حاشیه ها مطرح می کردند. بیچاره(احمدی نژاد) دیگر چه کار باید بکند؟
خیلی واضح و شفاف بیان می کنم لیدرهای اصولگرا به دنبال قدرت بودند و وقتی آقای احمدی نژاد به آنها قدرت نمی داد آنها برای او حرف در می آوردند. مثلا ۱۱ روز خانه نشینی!
پیروی احمدی نژاد از رهبری نسبت به روحانی خیلی بیشتر بود. هرجا رهبری سخنرانی می کند آقای روحانی یک تحلیلی بر سخنان رهبری می زند اما احمدی نژاد این کار ها را انجام نداده است و اصولگرایانی هم که این موارد را مطرح می کنند به دنبال قدرت بودند.آنها که قدرت می خواهند نمی توانند مستقیم با احمدی نژاد درگیر باشند بنابراین برای او حاشیه می سازند.

مشکلات اقتصادی که در زمان آقای احمدی نژاد پیش آمد برای مثال کاهش ارزش پول و مشکلات اقتصادی عمده ای که در دولت او وجود داشت را چطور می بینید با این وجود باز هم معتقدید که او باید دوباره رئیس جمهور شود؟
در همه دولت ها اینچنین بوده است.

اما در دولت آقای احمدی نژاد ارزش پول ما به شدت کاهش یافت.
در دولت آقای خاتمی دلار ۱۷۶ تومان بود و در زمان احمدی نژاد به ۹۰۶ تومان رسید یعنی ۸ برابر و بعد به ۳۲۰۰ تومان رسید یعنی ۱۲ برابر اینطوری باید آمار بگیرید. آقای روحانی چکار کرد؟ مشکل این است که ما الگوی اقتصادی نداریم ربطی هم به آقای خاتمی و آقای احمدی نژاد و آقای روحانی ندارد. مادامی که الگوی اقتصادی نداریم همیشه ارزش پولمان کم می شود.

اما اقداماتی که آقای احمدی نژاد انجام می دادند واکنش های بسیاری را چه در داخل و چه در سطح بین الملل به دنبال داشت، بعضا موضع گیری های او تبعاتی را هم برای کشور به همراه داشت.
چون کار می کرد. قطاری که حرکت می کند به آن سنگ می اندازند. آقای احمدی نژاد به افراد باج نمی داد بنابراین یک عده ای ناراحت می شدند. یک عده ای در کشور هستند که اگر بخواهی استقلال داشته باشی و مستقل باشی نمی گذارند و باید به آنها باج دهی و اگر ندهی کتکت می زنند و فشار می آورند. فکر می کنید چه کسانی بودند که به احمدی نژاد فشار می آوردند؟ همین هایی که الان حقوق های نجومی میلیاردی می گیرند.

اما در دولت آقای احمدی نژاد هم حقوق های نجومی وجود داشته است و مصوبه آن در همان زمان و البته در زمان نمایندگی شما به تصویب رسیده است.
نه نبوده، دزد زیاد است و زمان امام علی(ع) هم دزد زیاد بود اما اینکه به صورت رسمی پول بدهند، نبود. در حالیکه اعلام می شود حدود ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ نفر حقوق های ۳۰-۴۰ میلیونی می گیرند اما آقای نوبخت می گوید ۶ نفر را عوض کردیم! و موضوع تمام شد.

اما تنها ۴۰ نفر بودند که حقوق نامتعارف می گرفتند که دولت با آنها برخورد کرد.
خیر، ۹۰۶ نفر بودند. شما مجلسی ها را هم بررسی کنید حقوق آنها هم بالا است و از راههای مختلفی می آید.

بالاخره خلاءهای قانونی که ایجاد شده بود و باعث حقوق های نجومی شد در دولت آقای احمدی نژاد بود چرا نمایندگان مجلس در آن زمان اقدامی نکردند؟
قانونی که اجازه دهد به بیت المال دست درازی کنند آن قانون برای جهنم است. آن قانون قانون نیست. آنها راه پیدا کرده اند؛ مگر می شود قانون این اجازه را بدهد.

اما این قانون در مجلس هفتم و هشتم تصویب شد…
بله این قانون بوده اما نه به این شکل. قانونی بود که اگر حقوق شما ۴ میلیون است شما ۵ میلیون یا ۶ میلیون بگیری نه اینکه ۳۰ میلیون بگیری. این قانون نیست. کلاه سرما می گذارند.
بانک های ما هم مشکل دارند برای مثال یک بانک حدود ۲ میلیون نفر را علاف خودش کرده و دارند ضد انقلابشان می کنند. می گویند ۱۰۰ میلیون به شما در فلان بانک می دهیم. که البته ۳۵ میلیون می دهند و می گویند برو تا ببنیم که یک سال دیگر داریم بقیه اش را بدهیم یا نداریم. آخر یک بانکی که خوب کار می کرد را چرا بر سرش زدید؟ چرا آن را کشتید؟ در ایران اصلا نباید هیچ بانکی ساقط شود بخاطر اینکه ارزش پول در حال کاهش است. هر کاری که بخواهند در کشور انجام می دهند . نظام بانکی ما فساد پرور است. بیمه ها و سایر جاها هم همینطور است.

شما که از فسادها حرف میزنید چرا خودتان که در مجلس بودید جلوی این فسادها را نگرفتید؟
اگر می دانستم که داد می زدم. بخاطر داد زدن هایم رای نیاوردم چون عده ای خوششان نمی آمد. من رای آورده بودم که این حرفها را بزنم اما ما در جهل بودیم. دیوان محاسبات را به یک عده ای داده بودیم که فقط می گفتند ما تعاملی برخورد کنیم. این موضوعات را نمی گفتند که ما بیان کنیم. من در کمیسیون سیاست خارجی بودم و برجام را می فهمیدم که خیلی هم خوب صحبت می کردم. ده ها مرتبه در مورد بانکها صحبت کردم ولی کو گوش شنوا. انصافا من از این موضوعات خبر نداشتم و اگر می دانستم می گفتم که دارند دزدی می کنند.
یکی از مباحثی که در کشور ما مشکل ساز است این است که رسانه ها را خفه کرده اند و نمی گذارند رسانه ها فسادها را بیان کنند.

مستندی از فسادهایی که می گویید دارید؟
۹۰۶ نفر حقوقشان بالاتر از ۳۰ میلیون است. اصلا حقوق بالاتر از ۱۰ میلیون دزدی است. حقوق دولتی نباید بالاتر از ۱۰ میلیون باشد. حقوق استادان حداکثر ۶ میلیون است. بنابراین هر حقوق بالاتر از ۱۰ میلیون یعنی دور زدن قانون.این هایی که آقای نوبخت می گوید که از خلاهای قانونی پرداخت ها صورت گرفته برای توجیه فساد ها است.

این پول ها که به بیت المال برمی گردد، اما در دولت آقای احمدی نژاد شاهد اختلاس ۳ هزار میلیاردی و اختلاس آقای رحیمی در یکی از بیمه ها بودیم…
من نمی خواهم از کسی حمایت کنم. اگر کسی در دولت آقای احمدی نژاد مرتکب فساد مالی شده باید بگیرند همانطور که گرفتند. اگر احمدی نژاد دزد بود تا بحال هزار مرتبه پدرش را درآورده بودند. مشکلی هم که برای آقای رحیمی پیش آمد در دوره ریاست وی بر دیوان محاسبات بود. در آن زمان آقای رحیمی به آقای(…) پول داده بود اما آن آقا آزاد می چرخد و آقای رحیمی در زندان است این موضوع به دوره احمدی نژاد ارتباطی ندارد.

اختلاس سه هزار میلیاردی چطور؟
عذر خواهی می کنم مگر قرار است دولت فقط پاکدست باشد فساد می کنند. مگر فساد نباید وجود داشته باشد زمان امام علی هم دزد بوده در این دولت هم مفسد هست در دولت بعدی هم خواهد بود. باید مفسد را گرفت. مگر میان زن و شوهر قرار دادی امضا نمی شود به نام عقد پس چرا بر هم می زنند؟ خب یکی از آنها زیر قرارداد می زند. خب خلاف که کاری ندارد. مهم این است که نهادهای نظارتی را تقویت کنیم.
کمیسیون اصل نود باید نهاد نظارتی شود. قانون کافی است ما نظارت بر قانون نداریم. دیوان محاسبان ضعیف است. دادستان کل آقای سراج در خصوص حقوق های نجومی خیلی ضعیف عمل کرد و پس از آنکه گندش درآمد گفت ما قبلا گفته بودیم. (خطاب به سراج) تو چه چیز را گفته بودی تو چشم مردم هستی و باید جلوی فساد را بگیری.
مجلس باید وظایف نظارتی اش را انجام دهد نه آنکه نمایندگان بیایند و وزرا ببندند که بعد از نمایندگی اشان پست بگیرند. این چه نماینده ای است که دهانش بسته شود برای اینکه بعدا بتواند یک پستی بگیرد. خاک بر سر آن پست کنند.

بر گردیم به سوال ابتدایی مان،لیدر هایی که می توانند جریان اصولگرایی را به وحدت برسانند چه کسانی هستند؟
لیدر های اصولگرا نمی توانند، مگر اینکه آقای احمدی نژاد توده مردم را جذب خود کند و لیدرها به صورت منفعلانه و از سر ناچاری به دنبال ایشان بیایند. آقایان لاریجانی، حداد عادل، قالیباف، جلیلی و باهنر اینها خودشان قدرت را می خواهند و دوست دارند خودشان رییس جمهور شوند.
لیدر های اصولگرایی دنبال قدرت بودند و عاشق قدرت هستند وقتی می گویند احساس تکلیف کردیم دیگر مردم معنی این حرف را می دانند. افرادی مانند آقای احمدی نژاد می توانند موفق باشند.چرا که وقتی بر روی کار آمد از آدمهای فقیر استفاده کرد.

برخی گفته ها حکایت از این دارد که تمرکز آقای احمدی نژاد تنها برای انتخابات شوراها است، نظر شما چیست؟
تمرکز آقای احمدی نژاد بر روی انتخابات ریاست جمهوری است. انتخابات شوراها در کنار انتخابات ریاست جمهوری دنبال می شود.

شما فکر میکنید آقای احمدی نژاد می تواند رای آوری داشته باشد و یا اینکه کشور را خوب اداره کرد؟
من فکر می کنم دزد نبود و چون دزد نبود خوب کار کرد. البته برخی حرفها را می گویند اما او تقصیر ندارد. به امیر کبیر گفتند چرا خوب توانستی بدرخشی گفت چون دزد نبودم و افرادی را برای منسب ها انتخاب می کردم که دزدی نکنند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: