تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۱۰:۰۴ کد مطلب 117325

دبیر حزب مردم سالاری گیلان:گر احمدی نژاد هم بیاید ما برنده هستیم/بدترین خاطره من سال ۸۸ پیروزی احمدی نژاد بود

به گزارش میدان ۷۲ کمال لشکری با حضور در دفتر خبرگزاری بین المللی کاسپین در فضایی صمیمی پیرامون مسائل مختلف استانی و کشوری سخن گفت. قسمت دوم  این مصاحبه را در ادامه می خوانید:  فضای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ را چگونه ترسیم می کنید؟ لشکری: طبق فرمایش رهبر انقلاب  هیچ چک سفیدی به کسی نداده […]

به گزارش میدان ۷۲ کمال لشکری با حضور در دفتر خبرگزاری بین المللی کاسپین در فضایی صمیمی پیرامون مسائل مختلف استانی و کشوری سخن گفت. قسمت دوم  این مصاحبه را در ادامه می خوانید:

 فضای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ را چگونه ترسیم می کنید؟

لشکری: طبق فرمایش رهبر انقلاب  هیچ چک سفیدی به کسی نداده ایم و من فکر نمی کنم شورای نگهبان از کارهای احمدی نژاد بگذارد اما قطعا احمدی نژاد و روحانی مناظره بسیار خوبی با قضاوت مردم خواهند داشت .و اگر احمدی نژاد هم بیاید ما برنده هستیم!

اگر احمدی تژاد تایید نشود گزینه های دیگر مثل قالیباف، جلیلی، باهنر و… توانایی رقابت با روحانی را ندارند و قطعا روحانی پیروز میدان  خواهد بود زیرا روحانی حدود۴۰درصد رای اصولگراها را دارد و همراه با موج عظیم اصلاح طلبان پیروز خواهد بود؛ به نظر من ۹۰درصد کشور اصلاح طلب و به دنبال تغییر و اصلاح در کشور هستندآ؛ البته این

 نظر شما در مورد شخصیت هاشمی رفسنجانی؟

لشکری: درمورد هاشمی،خیلی ها تلاش کردند در نماز جمعه واکنشی نشان دهد، هاشمی میتوانست با تعریف و تمجید دلواپسان را راضی و دلآرام شان کند ولی هاشمی اینکار را نکرد و از ۸۸به بعد خودش را نشان داد.

هاشمی پشتوانه محکم نظام است

هاشمی چندی پیش گفته بود من نزدیک ترین کس به رهبری هستم البته یک خاطره ای از دیدار با هاشمی در سفر به گیلان دارم، در دیدار با ایشان دستم را محکم فشرد و من از یکی از نزدیکان پرسیدم که چرا این حرکت را انجام می دهد و می گفتند هاشمی وقتی با کسی محکم دست میدهد و دست کسی را محکم می فشارد یعنی من درکنار شماهستم.

 انتقاداتی که از شورای مشورتی اصلاح طلبان دارید از چه ناشی می شود؟

لشکری: در زمان انتخابات از ما خواسته شد تعامل داشته باشیم و در کنار همدیگر در اخوت و برادری فعالیت کنیم که من از همان زمان مخالف بودم اما چون زمان انتخابات بود قبول کردیم اما احزاب برای فعالیت نیاز به مجوز دارند و همه احزاب باید این کار را انجام دهند.

حزب مردم سالاری با برنامه، دفتر، مجوز و پروانه مشخص صورت جلسه ها را به تهران می فرستد و سالانه گزارش به استانداری می دهد که چه کارهایی انجام شده است و چه مصوباتی داشته ایم و این برنامه را باید فعالان سیاسی در غالب احزاب پیگیری کنند.

شورای مشورتی یکسال شکل گرفته است و  شخصیت های حقیقی مثلا در گیلان امثال  فیاض زاهد، الیاس حضرتی، محسن باقری و…  می توانند بیایند در کنار احزاب کمک کنند و شورایی تشکیل دهند و همکاری کنند ولی در گیلان عکس آن عمل شده است نه تنها شخصیت های حقیقی برجسته را نیاوردند بلکه شورایی تشکیل دادند و در شهرستان ها کسانی که خودشان با آن ها ارتباط و دوستی داشتند را انتخاب کردند و وارد شورای مشورتی شدند.

با تشکیل شورای مشورتی مخالفم

زمان انتخابات مجلس قرار بر این بود اجزاب و شورای مشورتی باهم لیستی را ببنند ولی در خیلی ازشهرستان ها لیستی را بستند که معلوم نبود چه کسانی این کار را میکنند و همین عوامل باعث ریزش و قهر اعضا شد.

من با تشکیل شورای مشورتی مخالفم؛ ما داریم هزینه و بهای سیاسی می دهیم اگر بنا بر این نوع کار کردن بود  ما هم می رفتیم مثل شورای مشورتی فعالیت می کردیم.

احزاب واسطه بین مردم و دولت هستند

وزیر کشور به صراحت میگوید ما به احزاب مجوز می دهیم پس فعالیت زیرپوستی معنایی ندارد.

به نظر من احزاب واسطه بین مردم و دولت هستند و خانه احزاب در گیلان در حال شکل گیری است و این در حالی است که فقط ۶ تا ۷حزب عضو شده اند .

بهترین و بدترین خاطره سیاسی؟

لشکری: بدترین خاطره من سال ۸۸ پیروزی احمدی نژاد بود و بهترین  خاطره ام به سال ۹۲ و پیروزی روحانی بر می گردد که با حمایت اصلاح طلب ها به ثمر نشست و انتخابات ۷اسنفد ۹۴ درشهرستان ها کولاک کرد .

منبع : کاسپین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: