تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۳ - ۱۶:۴۲ کد مطلب 117383

سراج: روحانی در ارائه گزارش به مردم دست خالی بود

یک تحلیل‌گر مسائل سیاسی با اشاره به سخنان شب‌گذشته رئیس‌جمهور گفت: حتی رسانه های همسو با دولت نیز نتوانستند به سخنان وی ضریب دهند.

به گزارش میدان۷۲، رضا سراج، تحلیل گر مسائل سیاسی، با اشاره به سخنان شب گذشته رئیس جمهور گفت: به نظر من صحبت های آقای روحانی را باید از این زاویه بررسی کرد که دولت چهارمین سال فعالیت خود را آغاز می کند.

وی تصریح کرد: این گفتگو برای این بود که دولت سیاست های خود را برای یک سال پیش رو عنوان کند و برای مردم امید آفرینی کند و در حقیقت گزارشی از کارنامه اقدامات خود ارائه دهد.

این تحلیل گر مسائل سیاسی با بیان اینکه اگر این دو هدف را برای محور گفتگوهای رئیس جمهور فرض کنیم وی در ارائه گزارش دست خالی بود، یادآور شد: از این حیث گزارش شب گذشته رئیس جمهور در افکار عمومی ضریبی پیدا نکرد.

سراج ادامه داد: به اعتقاد من روحانی نتوانست برنامه و سیاست هایی را ارائه کند که در یک سال آینده مردم امیدوار شوند.

وی مصداق ادعای خود را این طور بیان کرد که استفاده از الفاظی مثل شروع شده، قرار است انجام دهیم، ان شاالله انجام خواهد شد و … بیان گر آن بود که در یک سال باقی مانده دولت کار خاصی نمی تواند انجام دهد.

این تحلیل گر مسائل سیاسی با اشاره به بازتاب این سخنان در رسانه های هم سو با دولت نیز گفت: حتی رسانه های همسو با دولت نیز نتوانستند به سخنان رئیس جمهور ضریب دهند و این نشان دهنده آن است که این گفتگو فاقد اهمیت است.

سراج با اشاره به شعار محوری دولت یازدهم مبنی بر اینکه چرخ سانتریفیوژ بچرخد چرخ زندگی مردم نیز بچرخد، گفت: با این حساب اگر برجام نقطه عطف این شعار باشد در شرایط فعلی هیچ شده و به اعتقاد من برجام نافرجام بوده است و این برداشت از سخنان مقام معظم رهبری در دو شب قبل نیز ملموس بود.

وی در پایان با بیان اینکه رئیس جمهور در سخنان شب گذشته خود نیز برجام را بزک نکرد، گفت: وی نقش برجام را در جلوگیری از جنگی متوهمانه تقلیل داد و عنوان کرد برجام نمی تواند الگوی مناسبی برای سایر مسائل منطقه باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: