تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶ - ۰۹:۵۲ کد مطلب 117497

درخواست فوری «هنیه» از سازمان ملل

نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس امروز جمعه خواستار برگزاری نشست فوری مجمع عمومی سازمان ملل متحد درباره اسرای فلسطینی شد.

به گزارش میدان۷۲، به نقل از خبرگزاری معا، اسماعیل هنیه طی سخنانی در خطبه های نماز جمعه تاکید کرد که احداث بندر در غزه، حقی است که در مذاکرات قاهره پس از جنگ تابستان سال ۲۰۱۴ به آن اشاره شده است.

وی افزود: قضیه احداث بندری در ساحل دریای غزه، حق اصیل ملت فلسطین و جزئی از مفاد توافقات و مذاکرات قاهره است و بر این اساس احداث بندر لطفی از جانب دشمن برای ملت فلسطین است.

هنیه همچنین اظهار داشت که جنبش حماس حتی یک دلار هم از مبالغ مالی مختص بازسازی نوار غزه دریافت نکرده است و ما به برادرانمان در هر کشور عربی و اسلامی در قطر، ترکیه و عربستان گفتیم که ما نمی خواهیم این مبالغ مالی را به ما بدهید و مدیریت آن بر عهده خودتان باشد و ما از روند بازسازی غزه و اجرای پروژه های مربوط به آن خردسند هستیم.

نایب رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در ادامه تصریح کرد: معادله پیروزی پس از جنگ اخیر با اتکا به عناصر مهم اعم از مقاومت، حمایت های مردمی، عربی و اسلامی و حرکت هایی که در پایتخت های بسیاری از کشورها در محکومیت تجاوزات و حمایت از غزه صورت گرفت، محقق شد.

وی در خصوص انتخابات محلی نیز اظهار داشت: ما تصمیم گرفتیم که به دلیل ایمان به ضرورت تقویت پایداری ملت فلسطین و مهیا شدن زمینه برای افرادی که خواهان خدمت به ملت و کاهش درد و رنج فلسطینیان هستند، در این انتخابات شرکت کنیم.

هنیه در ادامه با اشاره به مشکلات و درد و رنج اسرای در بند زندان های رژیم صهیونیستی، خواستار برگزاری نشست فوری مجمع عمومی سازمان ملل برای اتخاذ تصمیماتی در حمایت از اسرای فلسطینی شد و گفت که ده ها اسیر در اعتراض به سیاست های رژیم اشغالگر دست به اعتصاب غذا زده اند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: