تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ - ۱۳:۱۷ کد مطلب 117518

خطر نفس جدی است!

به گزارش میدان  ۷۲  ، آیت الله قرهی  در جلسه اخلاقشان فرمودند : پیغمبر اکرم، محمّد مصطفی(صلّی اللّه علیه و آله و سلّم) به صحابه خودشان فرمودند: جوان‌ها! بدانید وسوسه‌گر نهانی شما، نفس و هم‌چنین شیطان، عدوّ بیرونی، قلب شما را از این سو به آن سو می‌کشند و علاجی برای آن نیست إلّا یک […]

به گزارش میدان  ۷۲  ، آیت الله قرهی  در جلسه اخلاقشان فرمودند : پیغمبر اکرم، محمّد مصطفی(صلّی اللّه علیه و آله و سلّم) به صحابه خودشان فرمودند: جوان‌ها! بدانید وسوسه‌گر نهانی شما، نفس و هم‌چنین شیطان، عدوّ بیرونی، قلب شما را از این سو به آن سو می‌کشند و علاجی برای آن نیست إلّا یک راه و آن، قطع علقه از دنیاست. یعنی دل‌بستگی‌های به دنیا، علایقی که نسبت به ظواهر دنیاست و … را بیرون بریزی.

نفس خطر دارد، خطر آن هم جدّی است و شوخی‌بردار نیست و یک روز و دو روز هم نیست.

یک آقایی از مسئولین که معروف و مطّلع است و …، در ماه مبارک رمضان به بنده زنگ زد، تماس قطع شد، گوشی بنده هم خراب شد و همه‌ی شماره‌ها از بین رفت و آن شماره هم ذخیره نشده بود. آن آقا تصوّر کرده بود که من نمی‌خواستم صحبت کنم. گذشت و در چند روز پیش گفتند: این‌طور درست نیست. به ایشان گفتم: به هر کس که قبول دارید، این‌طور شده. گفت: اتّفاقاً یک شب من شما را در خواب دیدم، درست همین جمله را به من گفتید. گفتم: الحمدلله که بالاخره در عالم رؤیا هم به شما گفتند که این‌طور شده. امّا این وسوسه‌های شیطان ملعون خیلی مهم است، ایشان می‌گفت: من گفتم این آقا دیگر عنوانی کسب کرده و جوان‌ها اطرافش هستند، دیگر ما را تحویل نمی‌گیرد و … .

گاهی شیطان این‌طور انسان را وسوسه می‌کند. عزیزم! تا در مورد چیزی یقین ندارید، اجازه ندهد که شیطان بیاید.

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: