تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۶ - ۱۳:۲۵ کد مطلب 117572

تخلف «یالثارات» به حدی بالا بود که لغو مجوز شد

علی جنتی: اگر از برگزاری کلاس رقص مختلط فیلم، عکس یا مدرکی دارید، مرا در جریان بگذارید.

به گزارش میدان۷۲، جنتی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر تشکیل کلاس‌های رقص مختلط گفت: من در جریان این اتفاق نیستم اما اگر فیلم، عکس یا مدرکی از این اتفاق دارید مرا در جریان بگذارید تا برخورد کنم.

وزیر ارشاد در خصوص برخورد دو گانه با نشریه «یالثارات» گفت: ما به وظیفه خودمان عمل می‌کنیم. تخلف این نشریه به حدی بالا بوده که لغو مجوز شده است. البته وزارت ارشاد به تنهایی در خصوص این نشریه تصمیم نگرفته است. هیئت نظارت بر مطبوعات، نمایندگان دیگری نیز دارد و اگر لغو مجوز شده، به تنهایی کار ما نیست.

وی در خصوص موسیقی حلال و حرام به خبرنگار ما گفت: ما در حوزه‌های مختلف تابع نظرات رهبری هستیم. از نظر ایشان موسیقی زمانی مشکل دارد که لهوی، اشعار و مطالب آن تحریک‌آمیز باشد و انسان را از خدا دور کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پاسخ به سوال یکی از فارغ‌التحصیلان دانشکده خبر درباره تضاد بین قانون و نظر روحانیت گفت: قانون مشکلی ندارد و تمام بندها، اجزا و احکام آن مشخص است. برخی آقایان احساس تکلیف شرعی می‌کنند اما باید دید ولی فقیه چه می‌فرمایند. نظرات مقام معظم رهبری شفاف و روشن است و باید در تمام موارد از فرموده‌های ایشان استفاده کنیم.

جنتی در بخش دیگر در پاسخ به سوالی گفت: بسیاری از ناشران کتاب‌های دینی، سال‌ها فعالیت کرده و تخلفی نداشتند. به خاطر همین دلیلی برای مخالفت با آنها نیست؛ مثلا آیت‌الله جوادی آملی اگر کتابی بنویسد، چه کسی می‌تواند در آن ممیزی وارد کند؟!

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: