تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۷ - ۱۵:۳۰ کد مطلب 117722

مجری نگاه یک: چرا نمی گویید هاشمی رفسنجانی مدافعی ندارد؟!

نمایندگان دولت احمدی نژاد هم به برنامه آمده اند اما اسمشان را نمی گویم

اسم نمی آورم ولی اگر در مناظره ای از دولت قبل دفاع شد، به این معنی است که نماینده دولت قبل حضور داشت؟ نه اینطور نیست و روال برنامه هم این نیست که نماینده دولت ها در برنامه حضور داشته باشند.

به گزارش میدان ۷۲  مهدی مهدی قلی، مجری برنامه نگاه یک، پیرامون مناظره دیشب حسین شریعتمداری و صادق خرازی در گفت و گو با خبرنگار شبکه ایرانیان به نقدهای مخاطبان این مناظره، واکنش نشان داده است.

– بازخوردی که از مناظره دیشب آقایان شریعتمداری و خرازی گرفتید، به چه صورت بود؟
بازخوردهای متفاوتی گرفتیم. برخی در خصوص صراحتی که در این مناظره وجود داشت صحبت می کنند. برخی در خصوص برخی نکاتی که در موضوعات روز مطرح شد بحث می کنند. در مجموع بازخوردهای مختلفی را گرفتیم.
– مطالبی که در مناظره مطرح شد، از نظر شما تا چه میزان با دغدغه های مردم ارتباط داشت؟
وقتی موضوعی مطرح می شود، سعی می شود به این نکته دقت شود که برای مردم قابل استفاده باشد. تلاشمان این است که موضوعات مرتبط با منافع ملی و موضوعات روز جامعه مطرح شود.
– نقدی که در شبکه های اجتماعی و میان مخاطبان نسبت به برنامه دیشب به طور جدی دیده میشد، این بود که هم روال برنامه دیشب و هم روال سایر برنامه های مناظره ای صدا و سیما نظیر دیروز امروز فردا، نگاه یک و سایر برنامه ها این است که دو طرف مناظره به دولت سابق حمله می کنند و نماینده ای از جریان فکری دولت قبل حضور ندارد تا به نقدها پاسخ دهد و از عملکرد دولت قبل دفاع کند.
آیا نماینده ای از دولت فعلی در مناظره حضور داشت؟
– آقای خرازی از دولت فعلی دفاع می کردند
در مناظرات قبلی هم دوستانی بودند که در قامت نماینده دولت قبل در مناظره حضور داشتند.
– در کدام مناظره ؟
نمی خواهم اسم بیاورم. ولی در برنامه های قبلی حضور داشتند.
– از چه کسی و در کدام برنامه صدا و سیما برای دفاع از دولت گذشته دعوت شد؟
اسم نمی آورم ولی اگر در مناظره ای از دولت قبل دفاع شد، به این معنی است که نماینده دولت قبل حضور داشت؟ نه اینطور نیست و روال برنامه هم این نیست که نماینده دولت ها در برنامه حضور داشته باشند.
– اما برآیند مناظره دیشب اینگونه بود که هم آقای شریعتمداری و هم آقای خرازی به دولت قبل حمله کردند.
بله. ولی در نهایت هم آقای شریعتمداری یک جمله گفت که شما انگشت کوچک دولت قبل هم نمی توانید باشید. برآیند بحث این نیست که حمله به دولت قبل باشد و این ممکن است سلیقه برخی مخاطبین باشد و حقیقت اینگونه نیست. در گدشته موضوعاتی بوده و گفت و گوهایی شکل گرفته که دولت فعلی و دولت اصلاحات و سازندگی نقد شده است. آیا این بدین معنی است که می خواهند آن دولت ها را بکوبند؟
– سیاست صدا و سیما این نیست که در برنامه های چالشی خود فردی را بیاورد که از عملکرد دولت قبل دفاع کند؟
نمی دانم چه اصراری بر دولت قبل دارید؟ چرا نمی گویید کسی از دولت هاشمی دفاع نمی کند ؟
– چون مدافعان دولت های آقایان هاشمی و خاتمی و روحانی همیشه حضور دارند. آقای خرازی دیشب قاطعانه از دولت روحانی دفاع می کرد.
{خنده} …این نظر شخصی شماست و شاید شما گرایشات خاصی به دولت قبل دارید. اما من دیشب هم گفتم که موضوع برنامه این نیست که عملکرد دولت ها مورد ارزیابی قرار گیرد. به آقایان مهمان ها هم گفتیم که اسم نیاورند.
– ولی چیزی که در عمل اتفاق افتاد حمله دو طرف مناظره به دولت قبل بود.
این نظر شماست و در این مورد دفاعی ندارم و نمی خواهم تایید یا تکذیب کنم.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: