تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۸ - ۰۹:۵۰ کد مطلب 117753

اکرمی : در مورد صلاحیت احمدی نژاد قطعا جای تامل و درنگ وجود دارد

(درباره تفاوت قبل و بعد از این دولت) اولا دولت احمدی نژاد را نمی شد دولت نامید بلکه یک فرد بود.

به گزارش  میدان ۷۲ ، ایرنا نوشت :در مورد صلاحیت احمدی نژاد قطعا جای تامل و درنگ وجود دارد. وقتی شما می بینید مدام در سخنرانی هایش می گفت لیست ۳۰۰ نفر از مفسدان را در جیب دارم ولی یک نفر را هم به قوه قضائیه معرفی نکرد مشخص است این فرد چقدر به درد ریاست جمهوری می خورد
هر چند روی هم رفته من آمریکا را استعمارگر می دانم و معتقدم دولت فرانسه و انگلیس هم با ما صادقانه برخورد نکردند ولی همین که با این برجام توانستیم چین و روسیه را از آنها جدا کنیم و دیگر همه آنها علیه ما رای ندهند دستاورد مناسبی است

سید رضا اکرمی، عضو جامعه روحانیت مبارزدر مصاحبه‌ای با ایرنا در رابطه با فیش های حقوققی، انتخابات ۹۶، دوران احمدی نژاد و… سخن گفته است که در ادامه قسمت های مهمی از سخنان او را می‌خوانید:
– درباره ریاست جمهوری دوردوم با صراحت و صداقت باید عرض کنم اولا این بحث زود است و ثانیا یک‌مرتبه درباره داوطلب شدن مجدد دکتر احمدی نژاد، گفتم تجربه ما در ریاست جمهوری تا کنون اینطور بوده که هر
رئیس جمهور دو دور در این مسئولیت بوده است. ریاست جمهوری مقام معظم رهبری، آیت الله هاشمی، دوران اصلاحات و هم آقای احمدی نژاد شاهد این مدعاست. به طور طبیعی هم آقای روحانی باید دو دوره پشت سر هم رئیس جمهور شود. برای اینکه برنامه های رئیس جمهوری در دور اول به سرانجامی برسد باید دور دوم هم روی کار باشد.
nدر رابطه با فیش ها سه نکته را عرض
می کنم؛ اول اینکه قطعا خلافی واقع شده است منتهی این خلاف را نمی توان الان گفت شرعی، عرفی یا قانونی است بلکه آن را باید دادگاه معلوم کند. همه می دانیم نمی شود فاصله دریافتی دو حقوق بگیر در یک سازمان از زمین تا آسمان تفاوت داشته باشد. شاهدیم در حالیکه جوانان برای دریافت وام ازدواج ۵ میلیونی با این همه موانع روبه رو هستند یک‌مرتبه شخص دیگری وام ۴۰۰ میلیون تومانی بدون کارمزد می گیرد که این قطعا خلاف است.
nدوم تعداد این خلاف‌ها چه مقدار بوده است؟ مثلا آقای قاضی سراج می گوید «از ۹۵۰مدیر ۳ درصد آنها از ۴۰ میلیون تومان به بالا حقوق گرفته اند». باید این را قانون مشخص کند که این سوءاستفاده بوده یا مسئله ای عادی بوده است. البته من به شخصه این را خلاف می دانم و آن را محکوم هم می کنم.
– اقدامات در مورد موضوع فیش های حقوقی را درمجموع از همه قوای سه گانه مثبت دیدم. مقام معظم رهبری هم تاکید کردند که سه قوه حتما باید به این خلاف رسیدگی کنند.
– همین الان نگاه کنید از وقتی که موضوع فیش های حقوقی مطرح شده بحث«اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل» کمرنگ شده و
تحت الشعاع قرار گرفته است. بنابراین فایده ای ندارد که بگوییم چه کسی یا کسانی این تخلفات یا فسادها را ایجاد کرده اند بلکه مهم رسیدگی قانونی به همه این تخلفات است.
n(در مورد وحدت اصولگرایان در انتخابات ریاست جمهوری) در رابطه با اصولگرایان یا اصلاح طلبان من سخنگوی هیچ کدام نیستم که بخواهم از جانب آنها صحبت کنم.
اصلاح طلبان و اصولگرایان الی ماشاءالله بین خودشان اختلاف دارند و نیازی نیست که سیدرضا اکرمی بخواهد از جانب آنها سخنی بگوید. من الان زمان را نامناسب می دانم و با توجه به حوادثی که در منطقه و جهان رخ می دهد
نمی توانم در این باره نظری دهم.
(درباره عملکرد روحانی در سه سال گذشته) اگر کسی بخواهد صورت مسئله را بشکافد باید وجدانا ببیند آقای روحانی در چه شرایطی دولت را تحویل گرفت. به دلیل سابقه حضورم در مجلس و مواجه بودن با همه دولتها باید بگویم آقای روحانی دولتی را تحویل گرفت که بدترین شرایط را داشت. چهره
بین المللی آن خوب نبود. در داخل کشور به دلیل قانون شکنی ها، خلاف ها و تحریکات احمدی نژاد چهره مناسبی نداشتیم. آقای روحانی این دولت را تحویل گرفت ولی آرام آرام به دلیل اینکه با ثبات و منطق و ملایم جلو رفت کشور را به سمت آرامش پیش برد. الان دیگر اینطور نیست که شب بخوابیم فردا صبح که بیدار می شویم بهای ارز و قیمت کالاها پرواز کرده باشد. ما در این ۳ سال ثبات را در جامعه دیده ایم. دیگر اینطور نیست که ندانیم هفته آینده چه می شود.
n‌در مذاکرات هم، دنیا منطق ایران را دید و شاهد بود که قدرت ما منطق ماست نه منطق ما قدرت ما. ما با زور و دروغ جلو
نمی رویم بلکه با قانون پیش می رویم و انعطاف هم نشان می دهیم. شاهدیم دنیا هم به ما اطمینان پیدا کرده است. این رفت و آمدهای خارجیان به ایران در سطوح بالایک دستاورد است حال برخی هر اسمی می خواهند روی آن بگذارند. خاطرم هست در دولت قبل، مقامات خارجی حتی سطح وزیر هم به ندرت به ایران
می آمدند ولی حالا رئیس جمهور و
نخست وزیر دیگر کشورها به ایران می آیند.
– هر چند روی هم رفته من آمریکا را استعمارگر می دانم و معتقدم دولت فرانسه و انگلیس هم با ما صادقانه برخورد نکردند ولی همین که با این برجام توانستیم چین و روسیه را از آنها جدا کنیم و دیگر همه آنها علیه ما رای ندهند دستاورد مناسبی است.
– (درباره تفاوت قبل و بعد از این دولت) اولا دولت احمدی نژاد را نمی شد دولت نامید بلکه یک فرد بود. شما شاهد بودید آقای احمدی نژاد که به خانم وحید دستجری وزیر بهداشتش نمره ۲۰ داده بود در یک چشم به هم زدن وی را کنار گذاشت. یا ۱۱ روز
خانه نشینی کرد که نشان دهنده این است که وی تعهدی نسبت به نظام ندارد. یا یکبار گفت مجلس در راس امور نیست. خوب اینکه بیان امام(ره) بود و مجلس هم عملا به دلیل تریبون و رای مردم،
در راس امور است.
n‌خدا شاهد است رنجی که من در دوره ۸ ساله ریاست جمهوری احمدی نژاد دیدم از رنجی که در مجموع این ۴۰ سال در دولتهای مختلف دیدم بیشتر بود.
n‌در مورد صلاحیت احمدی نژاد قطعا جای تامل و درنگ وجود دارد. وقتی شما می بینید مدام در سخنرانی هایش می گفت لیست ۳۰۰ نفر از مفسدان را در جیب دارم ولی یک نفر را هم به قوه قضائیه معرفی نکرد مشخص است این فرد چقدر به درد ریاست جمهوری می خورد.
– تا مادامی که نظارت درست نداریم فساد اجتناب ناپذیر است. من ۱۲ سال از سمنان و ۸ سال از تهران نماینده بودم. یک روز در مجلس شورای اسلامی من را در یک اتاق ننشاندند که از من بپرسند شما در این مدت چکار کردید و آیا موفق بودید یا نه و اگر نه چرا؟ خوب این چه نظارتی است؟
– در دوره هشتم به آقای لاریجانی گفتم ما در مجلس از تعداد جلسات علنی هفتگی مان کم کنیم و بر نظارتمان بیفزاییم. نمی خواهد پشت تریبون با وزیر برخورد کنیم بلکه او را کنار خود بنشانیم و بپرسیم به چه مناسبت یک مرتبه قیمت شکر اینقدر افزایش پیدا کرده است؟ به چه مناسبت قیمت مرغ به طور نجومی صعودکرد؟
– توریست ها افرادی میانسال هستند و افراد جوان و آدم های چنین و چنان در بین آنها بسیار کم هستند. مگر اینها می خواهند چه کار کنند؟ می گویند بدحجاب هستند؟ مگر ما در داخل کشورمان بدحجاب نداریم؟ مگر دختران ما از خارجی ها حجابشان بهتر است؟ به نظرم می آید مقداری مرغ همسایه به چشممان غاز می آید.اگر ما حجاب و پوشش و حرمت را جدی بگیریم می توانیم به آن که به ایران هم می آید بگوییم رعایت کن. همان کاری که دیگر کشورها هم می کنند.
– مگر ما به مکه می رویم به از ما چه می خواهند؟ سال گذشته از ما نزدیک به۵۰۰ قربانی گرفتند دو قورت و نیمشان هم باقی است و ما را ممنوع الحج هم کرده اند. آنها هم می گویند در کشور ما ضوابطی است که باید رعایت کنید.
– ما ایرانی ها ادعاهایمان با عمل‌مان نمی خواند. حرفهای سوئیسی می زنیم ولی آفریقایی عمل می کنیم.
– (در جریان مسئله پیش آمده توسط نشریه یالثارات) هر روز صبح که روزنامه ها منتشر می شود در آن عکس های زیادی از بدحجاب‌های خودمان و بی حجاب های بیرون وجود دارد. به نظرم می آید همه اینها تکثیر گناه است. همه اینها اشاعه فحشاست و
اسلام محمدی اجازه نمی دهد ما این عکس ها را تکثیر کنیم. خلافی رخ داده ولی ما حق نداریم آن را توسعه دهیم. کار این نشریه هم نهی از منکر نیست بلکه اشاعه فحشا و تکثیر گناه است.

منبع: ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: