تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۰۹:۱۹ کد مطلب 117853

کارشناس بی‌بی‌سی روی احمدی‌نژاد شرط بست!

احمدی نژاد دیگر سمتی ندارد. فرض کنید اگر یک فرد عادی در ایران، امروز از طریق سفارت سوئیس نامه ای به رئیس جمهور آمریکا می نوشت. وزارت اطلاعات ظرف چند ساعت آن فرد را بازداشت می کرد؟ و ظرف چند ماه حکم اعدامش صادر می شد.برای یک فیل تبلیغاتی هوا کردن، دقیق ترین پرونده ها زیر سوال میره، به آقای احمدی نژاد چه که به رئیس جمهور آمریکا نامه بنویسه.

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ریسک نیوز شبکه بی بی سی فارسی به بهانه نامه نگاری دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهور سابق ایران به باراک اوباما در گزارشی شتابزده و عصبی، اظهارت قابل تاملی را مطرح کرد که در ادامه به بخشی از آن خواهیم پرداخت.

بی بی سی در گزارش خود از این که “فعالیت های احمدی نژاد و طرفدارانش در شبکه های اجتماعی بیشتر شده است” خبر داد و آن را در راستای “جلب حمایت های مردمی برای عبور از موانع موجود” ارزیابی کرد.

این شبکه همچنین از افزایش قابل توجه وبسایت ها و صفحات مربوط به هواداران احمدی نژاد در شبکه های اجتماعی خبر داد. بی بی سی به استقبال مردم از احمدی نژاد در سفر به بابل و شعار هوادارنش برای بازگشت او به قدرت اشاره کرد و حضور وی در سایر شهرهای ایران به مناسبت های مختلف را فعالیت های انتخاباتی پیش از موعد خواند.

احمد سلامتیان که برای پرداختن به همین موضوع به دعوت بی بی سی در بخش خبری این شبکه حاضر شده بود، از ابتدا با پاسخ های عجیب و عصبی خود بینندگان این شبکه را غافلگیر کرد. سلامتیان در ابتدا بدون توجه به سوال مجری در خصوص علت نامه نگاری احمدی نژاد گفت: «احمدی نژاد دیگر سمتی ندارد. فرض کنید اگر یک فرد عادی در ایران، امروز از طریق سفارت سوئیس نامه ای به رئیس جمهور آمریکا می نوشت. وزارت اطلاعات ظرف چند ساعت آن فرد را بازداشت می کرد؟ و ظرف چند ماه حکم اعدامش صادر می شد[!] برای یک فیل تبلیغاتی هوا کردن، دقیق ترین پرونده ها زیر سوال میره، به آقای احمدی نژاد چه که به رئیس جمهور آمریکا نامه بنویسه[!]»

سلامتیان بدون در نظر گرفتن سابقه دکتر احمدی نژاد در نامه نگاری به مقامات سیاسی و مذهبی جهان این اقدام را عملی خارق العاده ارزیابی کرد و پرسید:  «در کدام کشور دنیا پیدا می شود که یک رئیس جمهور سابق وقتی می خواهد یک عمل خارق العاده دیپلماتیک انجام بدهد با وزارت خارجه آن کشور و کارشناسان گفتگو نکرده باشد؟»

این اظهار نظر سلامتیان در حالی است که او و سایر همفکرانش در بی بی سی همواره به دنبال توجیه اقدامات نسنجیده و خلاف مصلحت برخی از روسای جمهور پیشین ایران در داخل و خارج از کشور بوده اند. از جمله این اقدامات می توان به دیدار رئیس جمهور اسبق با جرج سوروس اشاره کرد.

سلامتیان که زمانی نماینده مجلس بوده و مسئولیت دفتر هماهنگی بنی صدر را بر عهده داشته است، بدون توجه به سوابق خود و سایر همقطارانش که با وجود داشتن سوابق اجرایی در عالی ترین مناصب حکومتی، همچنان به هوچی گری و جنجال سازی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی و اقدام علیه منافع ملی مشغولند، گفت: «وقتی که رئیس جمهوری سر کار است و وزیر امور خارجه ای سرکار است که پرونده ای را دنبال می کند. ببخشید بی ادبی می کنم، مگه شهر هرته که هر کسی از هر گوشه ای یک بمب تبلیغاتی را بر سر مسائلی که میلیون ها و میلیارد ها اموال یک کشوری را در خطر قرار میدهد، وارد این نوع نامه نگاری ها بشود.»

مجری برنامه در ادامه به سابقه فعالیت های انتخاباتی در کشورهایی نظیر آمریکا که در برخی موارد ماه ها پیش از برگزاری انتخابات این افراد با مقامات رسمی دولت اسرائیل دیدار می کنند، اشاره کرد که سلامتیان این مساله را هم رد کرد و گفت: «روابط کاندیداهای انتخابات آمریکا با مقامات اسرائیل و دلبری ها و دلدادگی هایی که در آن زمینه می شود برای من به عنوان نمونه کشور داری و روابط بین الملل مطرح نیست.  به همان ترتیبی که بعضی از اظهار نظرهای کنونی کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا نمونه کشور داری نیست.»

سلامتیان که همچنان با توسل به عنوان “نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی” در برنامه های شبکه انگلیسی بی بی سی خودنمایی می کند، در پایان نیز بدون توجه به کارنامه سیاه خود و همقطارانش در سوء استفاده از عناوین حکومتی گفت: «نمونه رایج کشور داری برای من کشور هایی است که دارای سیستم های اداری است که در آن مسئولیت ها مشخص شده است و عبارت از این این است که  یک رئیس جمهور سابق، یک شهروند عادی نیست که بتواند در هر موردی هر موضوعی را بدل به یک موضوع تبلیغاتی کند.»

وی در ادامه در سخنانی که در آن عصبانیت به وضوح دیده می شد گفت: «ببینید داستان امروز آقای احمدی نژاد و بند آخرش که می گوید نامه ام سیاسی نیست خطابش آقای اوباما نیست و خطابش به داخل است که بگوید، اگر می خواهید دست و پای من را در امر انتخابات تحت این عنوان که قوانینی وجود دارد که قبل از کارزار انتخاباتی نمی شود کار انتخاباتی کرد، ببندید من شیوه اش را بلدم. من به ترتیب دیگه ای خس و خاشاک و آشغال و کثافت مسائل را مطرح می کنم و میام جلو [!]»

سلامتیان در پاسخ به سوال آخر مجری بی بی سی که پرسید “چقدر احتمال دارد که روزی دوباره محمود احمدی نژاد رئیس جمهور ایران بشود؟” گفت: «اگر چنین چیزی شد من از ناظر سیاسی ایران بودن به طور کلی استعفا می کنم. کوچکترین احتمالی برای این که آقای احمدی نژاد روزی در ایران رئیس جمهور بشود نیست. این فقط گرد و غبار لحظه ای برای نعل وارونه زدن در مسائل دیگر است.»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: