تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۱۱:۱۹ کد مطلب 117864

دادستان کل کشور:

انتصاب رئیس جدید صندوق توسعه ملی غیرقانونی است/ رئیس‌جمهور به نامه اعتراضی‌ام توجه نکرد

قبل از اینکه رئیس صندوق انتخاب شود باید پنج نفر عضو هیئت عامل شناسایی شوند و یکی از این افراد به عنوان رئیس صندوق توسعه ملی انتخاب شود. نه جلسه هیئت امنا تشکیل شده است و نه این پنج نفر معرفی شده اند و یک دفعه با صورتجلسه ای که دست به دست شده بود مواجه شدیم مبنی بر اینکه آقای دوست حسینی انتخاب شده است.ما به این مساله اعتراض کردیم و بعد که توجه نکردند مجدد نامه ای به ریاست جمهوری نوشتیم که باز توجهی نشد. این کاری خلاف قانون است و نباید برای کار خلاف قانون اصرار کنند.

به گزارش میدان۷۲ حجت الاسلام محمد جعفر منتظری در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا روند انتصاب رئیس صندوق توسعه ملی قانونی بوده است؟ افزود: بنا نداشتیم مساله انتخاب و انتصاب رئیس صندوق توسعه ملی را رسانه ای کنیم و ابتدا که متوجه شدیم مساله را تلفنی و مکتوب به ریاست جمهوری اعلام کردیم چرا که این شیوه قانونی نیست و اشکال دارد و به همین سبب من صورتجلسه را هم امضا نکردم.

وی گفت: به موجب بند د تبصره شش ماده ۸۴ قانون برنامه پنجم توسعه ، به منظور اداره امور صندوق توسعه ملی در چارچوب مفاد اساسنامه و مصوبات هیئت امنا ، هیئت عامل مرکب از پنج نفر از افراد با تجربه، صاحب نظر و خوشنام در امور اقتصادی ، حقوقی، مالی ، بانکی و برنامه ریزی با حداقل ده سال سابقه و با مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد از سوی هیئت امنا انتخاب و با حکم رئیس جمهور منصوب می شوند.

دادستان کل کشور گفت: بنابراین قبل از اینکه رئیس صندوق انتخاب شود باید پنج نفر عضو هیئت عامل شناسایی شوند و یکی از این افراد به عنوان رئیس صندوق توسعه ملی انتخاب شود.

منتظری افزود: نه جلسه هیئت امنا تشکیل شده است و نه این پنج نفر معرفی شده اند و یک دفعه با صورتجلسه ای که دست به دست شده بود مواجه شدیم مبنی بر اینکه آقای دوست حسینی انتخاب شده است.

وی گفت: ما به این مساله اعتراض کردیم و بعد که توجه نکردند مجدد نامه ای به ریاست جمهوری نوشتیم که باز توجهی نشد.

منتظری افزود: این کاری خلاف قانون است و نباید برای کار خلاف قانون اصرار کنند.

دادستان کل کشور گفت: بهترین راه این است که جلسه هیئت امنا تشکیل شود و به موجب قانون برنامه پنجم بعد از اینکه این افراد انتخاب شدند از میان این پنج نفر رئیس صندوق توسعه ملی انتخاب شود.

منتظری در باره شهرام جزایری هم گفت:‌ پرونده پدیده در مشهد در حال رسیدگی است و اخیرا هم مسئول پدیده بازداشت شده بود.

وی گفت: ظاهرا آقای شهرام جزایری درجریان این مساله ، برنامه ای در مشهد داشت و به مسائلی ورود کرده بود که در حوزه اختیارات هیئت تعیین شده بود.

دادستان کل کشور گفت: برای اینکه از برخی مسائل جلوگیری شود او را خواستند و احضار کردند و ظاهرا بازداشت موقت است تا تحقیقات کامل شود.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: