تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۱۴:۰۵ کد مطلب 117918

موضوعی جالب در نامه احمدی نژاد به اوباما

«روشن نیست احمدی نژاد انتظار برداشتن چه گام هایی از سوی اوباما در این رابطه را دارد. کاخ سفید نیز تاکنون موضعی در قبال این نامه اتخاذ نکرده است.
به هر حال زمان ارسال این نامه موضوعی جالب است؛ چرا که در حال حاضر نام احمدی نژاد به عنوان رقیب و چالشگری برای حسن روحانی، رئیس جمهور میانه رو ایران در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور، بر سر زبان ها افتاده است.»

به گزارش میدان ۷۲ پایگاه آمریکایی فاکس نیوز (Fox News) در گزارشی به نامه محمود احمدی نژاد به باراک اوباما پرداخته و زمان ارسال این نامه توسط احمدی‌نژاد را که پیش از انتخابات ریاست جمهوری سال آینده است، موضوعی جالب دانسته است.

در این گزارش آمده است: «محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق تندرو ایران، روز دوشنبه با ارسال نامه ای به پرزیدنت باراک اوباما خواستار اصلاح حکم دادگاه عالی آمریکا مبنی بر مصادره ۲ میلیارد دلار از پول های بلوکه شده ایران برای جبران خسارت خانواده های کشته شدگان در حملات مرتبط با ایران، شد.
در حالی که احمدی نژاد عنوان کرده است که این نامه به هیچ وجه ماهیت سیاسی ندارد، ارسال این پیام به اوباما دقیقا در زمانی است که گمانه زنی های زیادی در رابطه با شرکت احمدی نژاد در انتخابات سال آینده ریاست جمهوری ایران وجود دارد.»

احمدی نژاد در این نامه می نویسد: «در ۱۸ تیرماه ۱۳۹۳ هجری شمسی ( نهم ژوئیه ۲۰۱۴)، دادگاهی در آمریکا به بهانه های واهی و بدون ارائه هیچ سند معتبری حکم به تصرف حدود دو میلیارد دلار از ثروت ملت مظلوم ایران را به ناحق و با زورگویی آشکار صادر کرد و در اول اردیبهشت سال ۱۳۹۵ (۲۰ آوریل ۲۰۱۶) نظام قضایی آمریکا آن حکم را تایید و اموال را مصادره نمود که این امر با اعتراضات گسترده و عمومی ملت ایران مواجه شد… اینجانب مشفقانه به شما نصیحت می کنم که اجازه ندهید این لکه ننگ و نقطه تاریک و حادثه تلخ به نام شما در تاریخ روابط یکسویه و غیرعادلانه دو کشور ثبت گردد و بی اعتمادی تاریخی تعمیق یابد.»

در ادامه این گزارش آمده است: «روشن نیست احمدی نژاد انتظار برداشتن چه گام هایی از سوی اوباما در این رابطه را دارد. کاخ سفید نیز تاکنون موضعی در قبال این نامه اتخاذ نکرده است.
به هر حال زمان ارسال این نامه موضوعی جالب است؛ چرا که در حال حاضر نام احمدی نژاد به عنوان رقیب و چالشگری برای حسن روحانی، رئیس جمهور میانه رو ایران در انتخابات آینده ریاست جمهوری این کشور، بر سر زبان ها افتاده است.»

منبع:جام

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: