تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۱۹ - ۲۲:۰۶ کد مطلب 117970

نامه سرگشاده یک حقوق‌دان به رهبری؛ وضع زندگی‌تان را به تصویر بکشید

همان گونه که شما بهتر از من و ما مطلعید، فشار اقتصادی و رکود و تورم بر مردم کوچه و خیابان و شهر و روستا زیاد است و عده ای از مردم ما به سختی روزگار میگذرانند. نبود شغل برای سرپرستان خانوار و جوانان و تورم و گرانی به ایشان گذران زندگی را سخت کرده است.

به گزارش میدان۷۲، حجت الاسلام دکتر جلیل محبی رئیس سابق بسیج حقوق دانان کشور و عضو هیئت علمی مرکز پژوهشهای مجلس شورای اسلامی طی نامه سرگشاده ای به رهبر معظم انقلاب اسلامی خواستار به تصویر کشیده شدن وضع زندگی و معاش ایشان جهت آرامش قشر مستضعف جامعه شد.
دکتر مجبی در این نامه با اشاره به رسوخ اشرافی گری در زندگی مسئولین رده های مختلف نظام این امر را باعث کدورت مردم از نظام دانسته است.
متن نامه محبی به رهبر انقلاب  به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم

محضر مبارک امام عزیزمان

حضرت آیت الله خامنه ای

سلام علیکم و رحمه الله

پس از آرزوی سلامتی و تایید از جانب حضرت ولی عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف و استجابت دعای ایشان در امر شما، درخواستی از حضرت عالی دارم که موجب شد قلم به دست گیرم و به نگارش این سطور بپردازم.

همان گونه که شما بهتر از من و ما مطلعید، فشار اقتصادی و رکود و تورم بر مردم کوچه و خیابان و شهر و روستا زیاد است و عده ای از مردم ما به سختی روزگار میگذرانند. نبود شغل برای سرپرستان خانوار و جوانان و تورم و گرانی به ایشان گذران زندگی را سخت کرده است.

آنچه سختی این زمان را برای این عده از هم وطنان ما بیشتر میکند دیدن تجملات و اشرافیت رسوخ کرده در میان مسوولین جمهوری اسلامی است. وقتی رفت و آمد و سبک و طرز زندگی کوچک و بزرگ حاکمان جمهوری اسلامی را به مدد شبکه های اجتماعی مشاهده میکنند و عکس هایی که مدعیان انقلابی گری و انتساب به خانواده های بزرگان به کثرت در اینترنت و گوشی های مبایل میانشان رد و بدل میشود، حسرتی در دلشان ایجاد میشود که جز کینه چیزی به جا نمی گذارد. دیدن تفریحات فرزندان آقایان و منزل و خودروی مسوولین جمهوری اسلامی و خانواده های آنها، هرچه بیشتر مردم را از حاکمیت جدا و دور و کدورت میان انقلاب و اسلام و مردم را بیشتر و تحمل رنج ناشی از نداری و سختی زندگی را سخت تر میکند و موجب میشود سخنانی که از سر اعتراض به زبان می آورند کم کم به باور همیشگی شان تبدیل شود و امید نداشته باشند که حاکمان جمهوری اسلامی از جنس امیرمومنان مانند عموم مردم زندگی کنند.

در این شرایط و در اوضاعی که مردم امیدی به ساده زیستی حاکمانشان ندارند ما یک نفر را داریم که میدانیم وضع زندگی و خانه و کاشانه اش چگونه است. ساده زندگی میکند و در سختی معاش با مردم همراه است. درخواست من به عنوان یکی از یاران شما _اگر خدا قبول کند و شایسته یاری شما باشم_ آن است که وضع زندگی و طریق معاش خودتان را به مردم نشان دهید. این امرموجب آرامش دل عده زیادی از مردمی که با سیلی صورت سرخ میکنند می شود. مردم عزیزی که ما شرمنده آنهایی ایم که نتوانستیم مسوولینی برای جمهوری اسلامی باشیم که سادگی و انقلابی گری سبک زندگی شان باشد.

از این که وقت شریف را برای خواندن این سطور اختصاص دادید از شما ممنونم. خدا شما را تایید کند و الگوی ما و حاکمان جمهوری اسلامی قرار دهد.

سلامت و سربلند باشید.

جلیل محبی
منبع: فردا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: