تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۲ - ۱۸:۳۵ کد مطلب 118134

دیدار آیت الله نوری همدانی با شهردار مشهد

در تهران ۱۰ میلیون نفر جمعیت داریم اما یک فقیه نیز وجود ندارد که این یک فاجعه است و نشان‌دهنده ضعف حوزه های ما در پرورش چنین افرادی است.

به گزارش میدان ۷۲ آیت‌الله العظمی نوری همدانی در دیدار شهردار و رییس شورای اسلامی شهر مشهد:

ساخت زائرسراهای ارزان قیمت و مساجد خدمت بسیار مهمی از سوی مدیرت شهری مشهد است.

این صفا و صمیمیت و وحدت و همفکری نعمت بزرگی است که در مدیریت شهری مشهد وجود دارد.

شما زحمات بسیار زیادی برای ساخت مساجد در مشهد متحمل شده‌اید که جای تشکر دارد اما باید توجه داشت که عالم خوب برای اداره این مساجد تربیت و به کارگیری شود.

در تهران ۱۰ میلیون نفر جمعیت داریم اما یک فقیه نیز وجود ندارد که این یک فاجعه است و نشان‌دهنده ضعف حوزه های ما در پرورش چنین افرادی است.

کار شما بسیار با اهمیت است و توفیق پیدا کرده‌اید که در مسیر معنویت مردم گام بردارید.

زائرسراهای ارزان قیمت باعث شده است تا کسانی که قدرت اسکان در هتل‌های گران قیمت را ندارند در این مکان‌های ساخته شده توسط مدیریت شهری اسکان یابند.

این خدمت بسیار بزرگ و مهمی از سوی مدیریت شهری مشهد است و امیدوارم هر روز بیشتر از روز قبل پیشرفت داشته باشید.

شهردار مشهد مقدس نیز در این  دیدار گفت:

در پی دغدغه رهبری و مراجع، شیب خدمتی را به سمت حاشیه شهر تغییر دادیم.

فرصت بسیار مبارکی است که توانستیم در خدمت یکی از مراجع عظام باشیم.

در دیدار قبلی با شما یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های حضرتعالی مشکلات حاشیه شهر مشهد بود لذا در جهت رفع این دغدغه گام برداشتیم.

در گذشته حاشیه شهر تبدیل به یکی از نقاط ضعف شده بود که این معضل با توجه ویژه رهبری، در زمان مناسب و با دستور ایشان کارگروهی به نام حاشیه شهر و با ریاست آیت‌الله علم‌الهدی در مشهد تشکیل شد.

در دو سال گذشته اقدامات بسیار خوبی در بحث حاشیه انجام شده است که بسیاری از بزرگان شهر از آن به عنوان تغییر شیب خدمتی یاد می‌کنند.

در سال گذشته ۵۴ پارک منطقه‌ای در سطح شهر مشهد ایجاد شد که سبب افزایش ۲ متری سرانه فضای سبز گردید.

شورای شهر و شهرداری توجه بسیار ویژه‌ای به مسایل اجتماعی داشته و در تلاش بوده‌اند تا از بسیاری از آفت‌های اجتماعی جلوگیری کند. لذا حاشیه شهر را به هفت پهنه تقسیم کرده‌ایم و برای هر پهنه یک مدیر گمارده شده است تا بتوان فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی را در این مناطق به صورت جدی پیش ببریم.

یکی از مشکلات بزرگ موجود در سال‌های گذشته بحث آسایش و تسهیل زیارت اربعین بود که بخشی از این سختی به زوار ایرانی باز می‌گشت که این مشکل در اربعین سال گذشته با برنامه‌ریزی‌های دقیق تا حدود بسیار زیادی مرتفع گردید.

مشکلات ایاب و ذهاب زائران اربعین نیز بخشی از مهم‌ترین دغدغه‌های اربعین بود که با اعزام ۱۵۰ دستگاه اتوبوس توانستیم شرایط حمل و نقلی را تسهیل نماییم.

۶۰۰ کارگر خدمات شهری پیش از شروع راهپیمایی اربعین سال گذشته به عراق اعزام شده و توانستند ۴۰ هزار تن زباله را طی چند روز از سطح شهرهای نجف، کاظمین و سامرا جمع‌آوری کرده و به خارج از شهر منتقل کنند.

در حال حاضر با توجه به جمعیت شهر مشهد، حدود هزار مسجد کمبود داریم که شورای شهر و شهرداری برای رفع این کمبود تصمیم به ساخت ۱۱۰ مسجد نموده است و تاکنون ۱۷۵ نقطه انتخاب شده که ۱۴۵ مسجد از این تعداد در حال احداث است.

این شورا سرآمد بوده و شخصیت‌های حاضر در آن تماما پاکدست و خوش نیت بوده و فعالیت جهادی را در دستور کار قرار داده‌اند بنده نیز به عنوان سرباز جمهوری اسلامی در کنار این شورای انقلابی افتخار خدمتگزاری دارم.

 

 

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: