تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ - ۰۸:۱۸ کد مطلب 118143

نتیجه دیدار پوتین با اردوغان؛ تعیین سرنوشت سوریه در حلب

عضو پارلمان سوریه با بیان اینکه ترکیه صحنه‌گردان نبرد تروریست‌ها در حلب است، گفت: نتیجه دیدار رئیس جمهور روسیه با همتای ترک خود در سن پترزبورگ تاکید بر تعیین سرنوشت سوریه در نبرد حلب است.

به گزارش میدان۷۲، «آلان بکر»، عضو کمیته امور عربی و خارجی در پارلمان سوریه، فاش نشدن متن گفت‌وگوی پوتین و اردوغان در سن پترزبورگ روسیه درباره بحران سوریه را نشان دهنده اختلاف دیدگاه ۲ کشور درباره این کشور توصیف کرد.

وی افزود: دیدار رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه با ولادیمیر پوتین، همتای روس وی برای اولین بار پس از ساقط شدن جنگنده روسیه توسط نیروهای ترک در نوامبر ۲۰۱۵ انجام شده که می‌تواند مقدمه‌ای برای دیدارهای آتی باشد که امیدی به نتیجه بخش بودن آن خواهد بود.

نماینده سوری گفت: پوتین با استفاده از تنش حاکم بر روابط ترکیه با غربی‌ها به دنبال نزدیک کردن ترکیه به روسیه است.

بکر گفت: اردوغان نیز می‌خواهد ترکیه نقشی در ترسیم خاورمیانه جدید داشته باشد بنابراین دست از حمایت تروریسم نمی‌کشد بخصوص که حسن نیت خود را در خصوص بحران سوریه نشان نداده و بر خلاف قطعنامه‌های شورای امنیت مرزهای خود را مسدود نکرده و مانع نفوذ تروریست‌ها به سوریه نمی‌شود و بالعکس با حمایت از گروه تروریستی حزب ترکستانی در سوریه نقش بزرگ‌تری در نبرد حلب ایفا کرده است.

نماینده سوری با پیش بینی بی نتیجه بودن دیدار پوتین و اردوغان در خصوص بحران سوریه، گفت: هنوز توافقی درباره اوضاع سوریه حاصل نشده و اوضاع میدانی در حلب همچنان در وضع آماده باش نظامی است و به رغم همه آمادگی‌ها و تجهیزات نظامی گروه‌های تروریستی، ارتش و متحدانش سلطه آتش باری بر میدان نبرد دارند.

وی با تاکید بر اینکه نبرد حلب سرنوشت سوریه را تعیین خواهد کرد، گفت: پیامی که از سن پترزبوگ درباره ضرورت ایجاد راه حل مشترک بین روسیه و ترکیه برای حل بحران سوریه فرستاده شد موید این قضیه است که صرفا، میدان نبرد تعیین کننده خواهد بود.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: