تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ - ۰۸:۳۸ کد مطلب 118158

منصور حقیقت پور:

احمدی نژاد بیاید، پایداری‌ها زیر میز وحدت اصولگرایی می‌زنند و سمت او می‌روند

ایراد بزرگ این است که در جریان اصولگرایی چهره های بزرگ را می کوبیم و به آن ها برچسب می زنیم و نقشی به ان ها نمی دهیم در حالی که نباید با توافق روی یک گزینه بقیه جر بزنند.

به گزارش میدان ۷۲ منصور حقیقت پور، نماینده اصولگرای مجلس نهم و مشاور علی لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با جمهوریت گفت: اصولگرایان برای رسیدن به وحدت باید در رویه اتخاذ این امر تجدید نظر کنند و اگر قرار باشد در سازوکاری همچون انتخابات گذشته ریاست جمهوری و مجلس در پیش بگیریم، شکست حتمی است.

حقیقت پور با انتقاد از رویه برخی تشکل های سیاسی در روند اتخاذ وحدت در انتخابات دور دهم مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:تا زمانی که برخی تشکل های در جریان اصولگرایی تصور کنند مرکزیت جهان اصولگرایی هستند، اصولگرایی همواره شکست خورده است.

وی تاکید کرد: با تکرار این سازوکار احتمال ندارد اصولگرایان به وحدت برسند و بتوانند حرفی در مقابل روحانی داشته باشند.

روند دست یابی به وحدت با الگوی ائتلاف اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم برای انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ هم جواب نخواهد داد

این نماینده سابق مجلس تصریح کرد:الگوی ائتلاف در انتخابات ریاست جمهوری بدون شک جواب نمی‌دهد و نتیجه انتخابات مجلس وزن آن ترکیب ائتلاف را برای همه روشن کرد.

وی ادامه داد: تیمی که خود را مرکزیت عالم خواند و گفت ما مرکز هستیم و غیراز ما همه باطل است و با فضاسازی و جوسازی اجازه رشد بقیه را نداد ، حتی اگر نیروی جدیدی بیاورد هم  توفیقی دست نمی دهد و نتیجه قبل تکرار می شود.

دست به فرمان دولت روحانی برای دو دوره ای شدن دولتش مناسب نیست/ روحانی مورد حمایت اصلاح طلبان است

حقیقت پور در خصوص دولت روحانی و امکان پیروزی آن ها در انتخابات گفت : البته روحانی حمایت اصلاح طلبان را دارد اما دست به فرمان دولت روحانی برای دو دوره ای شدن دولتش مناسب نیست.

وی افزود:اگر اصولگرایی وزن خود را بیاید و افرادی که باید در مرکز قرار گیرند را در مرکزیت این جریان قرار دهد، می توان به پیروزی امید داشت.

این نماینده  مجلس نهم خاطر نشان کرد: این موضوعی در شرایطی محقق می شود که مرکزیت این جریان برای طی کردن رویه وحدت انصافا دارای وزانت باشند و در کنار آن اگر اجماع روی فردی محقق شد  همه تمکین کنند نه اینکه مثل دور قبل عده ای حرف و نظر مرحوم مهدوی کنی را زمین انخداختند.

اصولگرایی با فقر چهره کاریزماتیک مواجه نیست

حقیقت پور با تاکید بر اینکه چیدمان مرکزیت اصولگرایی باید دارای وزانت باشد گفت: من تصور نمی کنم جریان اصولگرایی با فقر چهره کاریزماتیک مواجه باشد، مشکل اصلی همان روند دستیابی به وحدت و دوری جستن از تندروها است.

وی ادامه داد: ایراد بزرگ این است که در جریان اصولگرایی چهره های بزرگ را می کوبیم و به آن ها برچسب می زنیم و نقشی به ان ها نمی دهیم در حالی که نباید با توافق روی یک گزینه بقیه جر بزنند.

قرائن و شواهد نشان می دهد احمدی نژاد می آید/احمدی نژاد بیاید ، پایداری ها به دنبال او می روند
حقیقت پور در خصوص احتمال حضور احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری گفت: قرائن و شواهد نشان می دهد احمدی نژاد می آیداما نمی دانم تا کجا بتواند ادامه حضور داشته باشد.

وی خاطر نشان کرد:احمدی نژاد بیاید پایداری ها زیر میز وحدت اصولگرایی زده و به دنبال او می روند

مردم از گفتمان “بتون ریزها” دوری می کنند

حقیقت پور در ادامه این مطلب گفت:اگر احمدی نژاد می گوید بدون حمایت از اصولگرایان رای دارد پس گروه حامی ان ها وزنی در جامعه ندارد، کما اینکه در انتخابات مجلس نیز دیدم که سی هیچ در تهران باختند که این نتیجه در تاریخ بی سابقه بود

وی خاطر نشان کرد:مردم از فرهنگ و ادبیات بتون ریزی ناراضی هستند و به دنبال منطق می روند.

نماینده اصولگرای مجلس نهم تصریح کرد:در انتخابات مجلس شعارهای بدی در مقابل رقیب دادند اگر به گروه مقابل انگلیسی نمی گفتند مردم را ترغیب به رای دادن به آن ها نمی کردند چرا که مردم دیدند این گروه ادبیات سخیفی دارند بنابراین به دنبال گزینه مقابل رفتند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: