تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ - ۱۱:۴۹ کد مطلب 118169

ترقی: احمدی نژاد هم مانند مصدق به رای مردم متکی است

به هر حال اصولگرایان از احمدی نژاد دلخوری هایی دارند اما این بحث ها مربوط به گذشته است و آینده می تواند متفاوت باشد. حمایت اصولگرایان مفهوم ماندگاری ایشان در مسیر اصولگرایی است و اینکه ایشان مدعی باشد بدون حمایت جریان سیاسی خاصی رای دارد نظر شخصی ایشان است، به هر حال مصدق هم می گفت به رای مردم متکی است.

به گزارش میدان۷۲ حمیدرضا ترقی ، عضو شورای مرکزی و معاون بین‌الملل حزب موتلفه درگفت و گو با خبرنگار جمهوریت در ارزیابی از فضای انتخاباتی ریاست جمهوری۹۶ در جریان اصلاحات گفت: آنچه در جبهه اصلاحات روشن است اختلاف نظر بین کسانی که معتقدند نامزدی غیر از روحانی نمی تواند زمینه بازگشت اصلاح طلبان به قدرت را فراهم کند و باید از او همچنان حمایت کنند ولو اینکه کاملا تابع نظرات آن ها نباشد و حتی در مواردی در برابر خواسته های آن ها مقاومت کند.

عبور اصلاح طلبان از روحانی احتمالی جدی است

ترقی در ادامه این مطالب افزود: برخی دیگر این اعتقاد را دارند که گره زدن سرنوشت اصلاح طلبان به روحانی که نتوانسته ظرف یکسال به وعده های خود عمل کند و تکلیف برجام نیز از بعد اقتصادی هیچ نتیجه ای نرسیده و خواسته مردم نیز محقق نشده، رویکردی اشتباه سیاسی تلقی می شود.

وی ادامه داد: گروه دوم معتقدند باید نامزد دیگری نیز داشته باشند تا اگر تا پایان این دوره روحانی نتوانست در سال اخر موفق باشد از موضع دیگری حتی به عنوان موافق یا مخالف دولت وارد عرصه انتخابات شوند

عارف هنوز تصمیم جدی برای حضور یا عدم حضور در انتخابات نگرفته است/اصلاح طلبان هنوز به روحانی امیدوار هستند

ترقی در خصوص احتمال حضور عارف در عرصه انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ گفت :عارف هنوز تصمیم جدی نگرفته است علت هم همین است که اصلاح طلبان هنوز به گشایش در کار روحانی امیدوار هستند.

وی همچنین افزود: بعد از صحبت های رییس سازمان سیا مبنی بر اینکه دولت روحانی نواتنست از شرایط برجام برای تثبیت خود استفاده کند ، اصلاح طلبان این احتمال می دهند که غربی ها بعد از انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و پیروزی احتمالی کلینتون ، بتوانند بخشی از مشکلات را حل کنند.

ترقی درخصوص رویکرد اصولگرایان به انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ گفت: در جلسات اصولگرایی روی مصداق ها صحبتی نشده و در شرایط حاضر مشغول تحلیل شرایط و شاخص ها هستند.

اصولگرایان درباره انتخابات شوراها اتفاق نظر دارند

وی درباره رویکرد اصولگرایان درباره انتخابات شوراها گفت:در ارتباط با شوراها اتفاق نظر وجود دارد باید به یک لیست برسند

ترقی درباره انتخابات ریاست جمهوری گفت: رسیدن به یک چهره در جریان اصولگرایی نیازمند مکانیزهای دقیقی است که این موضوع با توجه به تجربه اصولگرایان در انتخابات گذشته نیازمند به تکمیل شدن و باز شدن چتر وحدت دارد.

عدم ارائه لیست جداگانه از جانب پایداری ها در انتخابات مجلس نتیجه جلسات مستمر موتلفه با آن ها بود/ پایداری ها را اصولگرا می دانیم

ترقی در خصوص انتقاد برخی چهره های اصولگرا به لیست ائتلاف اصولگرایان در انتخابات مجلس و انتقاد از حمایت بیش از حد موتلفه از پایداری ها گفت:پایداری هم جزء گروه های اصولگرا است ممکن است اختلاف سلیقه هایی با آن ها داشته باشیم اما پایداری ها را اصولگرا می دانیم.

وی در خصوص انتقاد دیگر تشکل های اصولگرا به تک روی پایداری ها گفت: در گذشته همین طور بود اما در انتخابات مجلس دیدگاه آن ها تغییر کرد و این امر نیز نتیجه جلسات مستمری بود که موتلفه با آن ها داشت، در غیر این صورت در همان انتخابات مجلس نیز پایداری ها لیست خود را ارائه می دادند.

ترقی خاطر نشان کرد:در چنین شرایطی همین موفقیت اصولگرایان توانستند به دست آورند که لیست بعد از لیست اصلاح طلبان در تهران باشند هم محقق نمی شد.

وی تاکید کرد:برای اینکه در هر برهه ای به وحدت برسیم ناچاز به پرداخت هزینه هایی هستیم.

ترقی همچنین تصریح کرد:مردم تهران به تمام لیست اصولگرایان بعد از لیست اصلاح طلبان رای دادند و توجهی به ترکیب لیست نکردند بلکه به کل لیست رای دادند ، بنابراین این استدلال منتقدان که نگاه پایداری در لیست ائتلاف غلبه داشته است، استدلال منطقی نیست.

گرایشی در بین اصولگرایان برای حمایت از احمدی نژاد نیست

 ترقی در خصوص حضور احتمالی احمدی نژاد در انتخابات و رویکرد اصولگرایان در خصوص حمایت از وی گفت:تا این لحظه هیچ بحثی در بین اصولگرایان در خصوص حمایت از احمدی نژاد مطرح نشده و انچه در رسانه ها دیده می شود اظهارنظرهای شخصی است.

وی درباره احتمال حمایت اصولگرایان از احمدی نژاد گفت:من تصور نمی کنم گرایشی در بین اصولگرایان درباره حمایت از احمدی نژاد وجود داشته باشد.

کف رای احمدی نژاد غیرقابل انکار است/اصولگرایان از سوراخ احمدی نزاد دوبار گزیده نمی شوند

ترقی در خصوص شانس رای آوری احمدی‌نژاد بدون حمایت از اصولگرایان گفت: به هر حال آقای احمدی نژاد به دلیلی دو دوره ریاست جمهوری کف رای قابل توجهی دارد.

وی ادامه داد: حمایت اصولگرایان مفهوم ماندگاری ایشان در مسیر اصولگرایی است و اینکه ایشان مدعی باشد بدون حمایت جریان سیاسی خاصی رای دارد نظر شخصی ایشان است، به هر حال مصدق هم می گفت به رای مردم متکی است.

ترقی در خصوص اختلافات احمدی نژاد و اصولگرایان و دلخوری های این جریان سیاسی از وی گفت: به هر حال اصولگرایان از احمدی نژاد دلخوری هایی دارند اما این بحث ها مربوط به گذشته است و آینده می تواند متفاوت باشد اما اصولگرایان از یک سوراخ دوبار گزیده نخواهند شد.

هیچ علامتی مبنی بر تمایل فتاح برای حضور در انتخابات ندیده ام/ سفرهای استانی فتاح جنبه کار کمیته امداد را دارد نه تبلیغات انتخاباتی

وی در خصوص احتمال کاندیداتوری فتاح در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ گفت: تا امروز ایشان منکر شدند و هیچ علامتی مبنی بر تمایل ایشان در این خصوص دیده نشده است.

ترقی درباره شائبه انتخاباتی سفرهای استانی فتاح تاکید کرد:طبیعی است که هر مسئول جدیدی وارد به تشکیلات امداد می شود، سفرهایی را در راستای انجام بهتر مدیریت کمیته انداد انجام می دهد و این نوع سفرهای آقای فتاح نباید دال بر فعالیت انتخاباتی وی باشد.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: