تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ - ۱۴:۵۳ کد مطلب 118203

رمز گشایی اصلاح طلبانه از یک نامه

روزنامه آرمان به قلم خبرنگار “پر گاف” خود به ریشه یابی نامه رئیس دولت گذشته به اوباما پرداخته است.

به گزارش میدان۷۲ روزنامه آرمان به قلم خبرنگار “پر گاف” خود به ریشه یابی نامه رئیس دولت گذشته به اوباما پرداخته است.

این روزنامه در این گزارش که عنوان ” کلید نامه اوباما در جیب مشایی! ” دارد نامه رئیس دولت دهم به اوباما را در توصیه مشاور نزدیک به او دانسته و می آورد: عبدالرضا داوری مشاور رسانه‌ای احمدی‌نژاد ساعاتی پس از انتشار نامه به اوباما، درکانال تلگرامی خود متنی را منتشر کرد که قابل تامل بود. متن منتشره با این جمله آغاز شد که «آمریکاستیزی» هرگز در دستور کار انقلاب اسلامی نبوده است! اگر سومین نامه احمدی‌نژاد در کنار این جمله داوری مورد بررسی قرار گیرد، این گمانه تقویت خواهد شد که طیف احمدی‌نژاد هدفی بالاتر از برگرداندن ۲ میلیارد دلار را دنبال می‌کند.
نویسنده این گزارش در ادامه به نقل رویداد سیاسی غیر مستندی می پردازد و می نویسد: نشانه دیگری از این رویکرد را می‌توان بر پایه اظهارات دبیر کمیته سیاست خارجی شورای عالی امنیت ملی در دولت اصلاحات مطرح کرد که با اشاره به دور زدن سعیدجلیلی در مذاکرات هسته‌ای توسط احمدی‌نژاد می‌نویسد، «در سال ۱۳۹۱ یک آمریکایی عضو گروه تماس سطح دو درباره مذاکرات هسته‌ای به من گفت که اسفندیار رحیم مشایی دستیار ارشد و دوست نزدیک احمدی‌نژاد با مقامات عالیرتبه سابق ایالات متحده درباره احتمال گشودن باب مذاکرات مستقیم صحبت کرده است.
آرمان در انتها می آورد: یکی از سفرای ایران در اروپا به یک عضو گروه تماس سطح دو که عضو دولت ایالات متحده بوده گفته است، «همه‌چیز از سوی ایران آماده است و مشایی و ثمره هاشمی برای شرکت در این ملاقات که در برلین برگزار خواهد شد، می‌آیند.»

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: