تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۳ - ۱۵:۴۲ کد مطلب 118208

واکنش استاندار روحانی به اظهارات معاون احمدی‎نژاد: درخواست کمک از بقایی انتحار سیاسی است

پس از تصویب راه اندازى منطقه ویژه کاشمر، به دفتر بقایى مراجعه کردم تا مسئول این منطقه را در اسرع وقت معین کند و اداره امور آن را به متولى مربوطه بسپارد.

به گزارش میدان ۷۲ باشگاه خبرنگاران نوشت:استاندار سمنان به ادعای حمید بقایی مبنی بر درخواست اخذ بودجه برای منطقه ویژه اقتصادی حوزه انتخابیه‌اش در مجلس هشتم واکنش نشان داد.

 محمدرضا خباز در واکنش به اظهارات اخیر “حمید بقایى” دبیر شورای عالی مناطق آزاد دولت دهم، مبنی بر اینکه “خباز” در دوره نمایندگی‌اش در مجلس هشتم از دولت درخواست اخذ بودجه منطقه ویژه اقتصادی برای حوزه انتخابیه‌اش داشت، گفت:حرف‌هاى بقایى حرف درستى نیست، وی نقطه مقابل سیاسى بنده است، با این حال چطور مى‌توانم از او تقاضاى کمک کنم؟! این کار نوعى انتحار سیاسى است.

وی افزود: پس از تصویب راه اندازى منطقه ویژه کاشمر، به دفتر بقایى مراجعه کردم تا مسئول این منطقه را در اسرع وقت معین کند و اداره امور آن را به متولى مربوطه بسپارد.

استاندار سمنان تصریح کرد: نام شهرستان کاشمر در اصل مصوبه هیىت وزیران وجود نداشت، اما اهمیت امکانات، این شهرستان را در کمیسیون اقتصادى مجلس مورد بررسى قرار داد. این کمیسیون هم با توجه به پتانسیل موجود، نام کاشمر را بر لایحه دولت اضافه کرد و سپس با حمایت شوراى نگهبان این لایحه تبدیل به قانون شد.

وی با تاکید بر اینکه انتصاب مسئول مناطق ویژه از سوى رییس مناطق آزاد تعیین مى‌شود، خاطرنشان کرد: به عنوان قانونگذار مطلع هستم که از نظر قانونى اعتبارى براى مناطق ویژه در بودجه کل کشور در نظر گرفته نشده است، اما می‌توان این مناطق را به شرکت‌هاى دولتى واگذار کرد، ناگفته نماند که بسیارى از مناطق ویژه اقتصادى کشور توسط شرکت‌هاى این چنینى در صورتى که سودآورى مناسبى داشته باشد، اداره می‌شوند.

خباز گفت: بنابراین از بقایى بعنوان دبیر شوراى عالى مناطق آزاد درخواست کردم تا شرایطى فراهم کند که شرکتى دولتى در منطقه ویژه کاشمر اقدام به سرمایه گذارى کند.

استاندار سمنان ادعاى بقایى مبنى بر تقاضاى دریافت اعتبار را تکذیب کرد و افزود: بنده به هیچ وجه تقاضاى دریافت اعتبار نکردم.

وی تاکید کرد: بارها درباره دولت احمدى نژاد اظهار نظر کرده‌ام، اگر سخنان بقایى درست بود فورا این مسئله را پیراهن عثمان می‌کردند، چطور ممکن است بنده از مخالف و رقیب سیاسى خود براى حوزه انتخابیه‌ام کمک بگیرم، آیا نمی‌دانم رقیبم از خدا می‌خواهد رأى نیاورم و به زمین بخورم؟

خباز تصریح کرد: بقایى به عنوان مسئول وقت، تقاضاى بنده برای تعیین متولى منطقه ویژه کاشمر و واگذارى آن به شرکتى دولتى را عملى نکرد، رقابت سیاسى وی با بنده بسیار تند و تیز است، زمانى که صاحب قدرت و اختیار بود، درخواستم را که جز وظایف ذاتى مسئولیتش بود، انجام نداد، لذا اظهارات بقایى از لحاظ عقلانى و منطقى قابل قبول نیست.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: