تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۴ - ۱۰:۴۴ کد مطلب 118245

انتقاد کواکبیان از قوه قضائیه درباره احمدی‌نژاد

مدت‌هاست از رئیس جمهور سابق پرونده‌هایی در قوه قضاییه مفتوح است و سخنگوی قوه هر بار از در حال رسیدگی بودن به این پرونده سخن می‌گوید اما خبری از تعیین تکلیف آنها نیست.

به گزارش میدان ۷۲ مصطفی کواکبیان با استناد به اصول ۸۸ و ۱۵۹ قانون اساسی، اخطار داد: قوه قضاییه اگر بخواهد با موضوعی برخورد کند به سرعت اقدام می‌کند اما چگونه است که سه سال است از برخی از پرونده‌های مفتوح احمدی‌نژاد می‌گذرد  ولی خبری از تعیین تکلیف آنها نیست؟

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس خواستار پیگیری این مساله توسط هیات رئیسه مجلس و کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی شد.

کواکبیان در ادامه نسبت به در دستور قرارنگرفتن سوال از وزیر کشور در کمیسیون متبوعش تذکر داد و افزود:‌ احتمال می‌دهم که شما روز اول به بنده اظهارمحبت کردید، کمیسیون‌ها نیز به بنده محبت دارند.

وی ادامه داد:‌ در خصوص پرونده پدیده شاندیز دو ماه قبل سوالی از وزیر کشور به کمیسیون امنیت دادم و در پی آن سه بار نیز تذکر دادم. اما سوالم هنوز در دستور کار کمیسیون امنیت قرار نگرفته است. احتمال می‌دهم که میزان ارادت شما شامل حال بنده می‌شود. دستور دهید تا ۱۰ روز آینده سوالم در دستور کار کمیسیون قرار گیرد.

لاریجانی در واکنش به این تذکر کواکبیان از کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی خواست تا به این مساله رسیدگی کند.

رئیس مجلس با خنده گفت: حالا میزان ارادت بنده به شما ثابت شد.

منبع:ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: