تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۵ - ۲۳:۵۲ کد مطلب 118327

اجلاس عدم تعهد در ونزوئلا برگزار می‌شود

وزیر امور خارجه ایران که هفته آینده به کشورهای آمریکای لاتین سفر خواهد کرد امروز با وزیر امور خارجه ونزوئلا دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش میدان۷۲ ؛ خانم « دلسی رودریگز » وزیر امور خارجه ونزوئلا که به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است ،به همراه « دلپیانو» وزیر نفت این کشور با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو نمود.

دکتر محمد جواد ظریف در این دیدار بر رشد و گسترش هرچه بیشتر مناسبات بین جمهوری اسلامی ایران و کشورهای آمریکای لاتین از جمله ونزوئلا تاکید کرد.

دکتر محمد جواد ظریف با اشاره به سفر هفته آینده خود به چند کشور آمریکای لاتین که ونزوئلا یکی از آنها است ،تصریح نمود : در این سفر یک هیات بلند پایه و بزرگ اقتصادی متشکل از مقامات دولتی و نمایندگان بخش خصوصی هیات اینجانب را همراهی خواهند کرد که نسبت به سفرهای پیشین اینجانب از کیفیت و کمیت بیشتری برخوردارند و این خود نشانگر توجه عمیق ما به توسعه هرچه بیشتر روابط همه جانبه با کشورهای امریکائی لاتین می باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود : زمینه های همکاری دو کشور بسیار گسترده می باشد و من امیدوارم در این سفر با توجه به حضور نمایندگانی از بخشهای بانکی و انرژی بتوانیم مناسبات گسترده تر بانکی و در حوزه انرژی برقرار نماییم .

دکتر محمد جواد ظریف همچنین با اشاره به موضوع انتقال ریاست جنبش عدم تعهد به ونزوئلا خاطر نشان ساخت : جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از مهمترین کشورهای عضو جنبش عدم تعهد و ریاست قبلی این جنبش، آماده هرگونه کمک به برگزاری هرچه بهتر اجلاس سران این جنبش در ونزوئلا می باشد.

خانم « دلسی رودریگز » وزیر امور خارجه ونزوئلا نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران ،از دیدار هفته آینده وزیر امور خارجه کشورمان از ونزوئلا استقبال نمود .

وزیر امور خارجه ونزوئلا خواستار توسعه روابط دو کشور در همه زمینه ها شد و بر رایزنی مقامات جمهوری اسلامی ایران و نزوئلا در خصوص مسائل مختلف منطقه ای و بین المللی بخصوص با توجه و نقش و اهمیت جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد.

خانم «دلسی رودریگز » همچنین در خصوص برگزاری اجلاس سران جنبش عدم تعهد در ونزوئلا با وزیر امور خارجه کشورمان به تفصیل رایزنی و تبادل نظربعمل آورد.

 

منبع: دانشجو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: