تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ - ۰۰:۲۲ کد مطلب 118345

ترامپ: دشمن آمریکا اسلام افراطی است و آمریکا با تمام قوا با آن خواهد جنگید

حمله تازه ترامپ به کلینتون، اوباما، مرکل و ایران

به گزارش میدان۷۲ ، دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، اسلام افراطی را دشمن آمریکا خواند و سیاست خود را در صورت رسیدن به ریاست جمهوری برای مبارزه با آن اعلام کرد. به گزارش بی بی سی، ترامپ که در اهایو سخنرانی می‌کرد گفت آمریکا را فقط “با شناسایی دشمن […]

به گزارش میدان۷۲ ، دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا، اسلام افراطی را دشمن آمریکا خواند و سیاست خود را در صورت رسیدن به ریاست جمهوری برای مبارزه با آن اعلام کرد.

به گزارش بی بی سی، ترامپ که در اهایو سخنرانی می‌کرد گفت آمریکا را فقط “با شناسایی دشمن و پیشگیری از گسترش اسلام افراطی” می‌توان به کشوری امن تبدیل کرد.

این سخنرانی حمله‌ای شدید‌الحن به باراک اوباما رییس جمهوری و هیلاری کلینتون وزیر خارجه، داعش و ایران بود.

او با برشماری حوادث اخیر در آمریکا از جمله بمب‌گذاری در ماراتن بوستون، تیراندازی در سن برناردینو و کلوپ همجنس‌گرایان در اورلاندو وعده کرد که اجازه نخواهد داد دیگر چنین اتفاقی در آمریکا بیفتد.

او سپس به حوادث مشابه در اروپا بخصوص در فرانسه و آلمان یک به یک اشاره کرد.

ترامپ با اشاره به حمله آمریکا به عراق سیاست تغییر رژیم را “فاجعه‎ای شکست‌خورده” خواند و شدیدا از باراک اوباما و هیلاری کلینتون به دلیل خروج نیروهای آمریکای از عراق انتقاد کرد و گفت این سیاست باعث ظهور و گسترش داعش شده است.

او داعش را گروهی “شیطانی” خواند که به تمام خاورمیانه و حتی اروپا و “در مجموع ۲۸ تا سی کشور گسترش یافته است.”

اما به گفته دونالد ترامپ باراک اوباما که نمی‌تواند نام دشمن آمریکا یعنی “اسلام افراطی” را بر زبان بیاورد و ” درباره نفرت‌پراکنی اسلام افراطی صحبت کند شایسته ریاست جمهوری نیست.”

نامزد ریاست جمهوری آمریکا گفت دولت اوباما را متهم کرد که یافته‌های نهادهای امنیتی را دستکاری می‌کند تا خطر اسلام افراطی روشن نشود.

او همچنین از حمایت اوباما از سرنگونی حسنی مبارک در مصر انتقاد کرد.

ترامپ باراک اوباما را عامل تفرقه خواند و گفت اگر خودش به ریاست جمهوری برسد به قهرمان آمریکایی‌ها بدل خواهد شد.

ترامپ بشدت به هیلاری کلینتون رقیبش در انخابات ریاست جمهوری حمله کرد و گفت او “شخصیت اخلاقی برای ریاست جمهوری و استقامت جسمی و روانی برای مبارزه با داعش را ندارد.”

ترامپ گفت هیلاری کلینتون می‌خواهد مثل آنگلا مرکل صدراعظم آلمان باشد در حالی که خانم مرکل برای آلمان فاجعه به بار آورده است.

میلیاردر آمریکایی به ایران نیز بشدت حمله کرد، این کشور را “بزرگترین حامی تروریسم و اسلام افراطی” خواند که “با تحریم اقتصادی خفه شده است” اما اکنون دولت باراک اوباما پول‌های این کشور را به صورت باج برمی‌گرداند و به آن اجازه داشتن برنامه هسته‌ای می‌دهد.

او گفت با کمک بزرگترین متحد آمریکا یعنی اسرائیل و کشورهایی مثل اردن و مصر با داعش و گروه‌هایی مثل حزب‌الله و حماس مبارزه خواهد کرد.

نامزد حزب جمهوری‌خواه گفت اگر به ریاست جمهوری برسد ویزای ورود به آمریکا را از کشورهایی که با تروریسم در ارتباط هستند به حال تعلیق در خواهد آورد و برای کسانی که برای ورود به آمریکا به سیاق زمان جنگ سرد درخواست می‌دهند امتحان عقیدتی خواهد گذاشت.

در این امتحان از شرکت‌کنندگان درباره ارزش‌های آمریکایی مثل آزادی مذهب، برابری جنسیتی و حقوق همجنس‌گرایان سوال خواهد شد.

طرح  ترامپ که ستاد انتخاباتی او به آن نام “واقع‌گرایی در سیاست خارجی” نام داده به نوعی تکرار وعده گذشته او برای جلوگیری از ورود مسلمانان به خاک آمریکا است.

او آذرماه سال گذشته خواستار ممنوعیت کامل ورود مسلمانان به آمریکا شده بود اما در طول مبارزات انتخاباتی‌اش در آن تغییراتی داد و بجای منع کامل از محدودیت شدید سخن گفته است.
به گفته مشاوران انتخاباتی آقای ترامپ او صرف‌نظر از موضع عقیدتی، حاضر به همکاری با هر کشوری است که به ماموریت او برای نابود کردن اسلام افراطی اعتقاد دارد.

ترامپ هفته پیش اصول سیاست‌های اقتصادی خود را اعلام کرده بود.

اما این سیاست‌ها بسرعت تحت الشعاع این گفته آقای ترامپ قرار گرفت که باراک اوباما رییس جمهور آمریکا بنیانگذار داعش است.

امروز جو بایدن معاون رییس جمهوری آمریکا با انتقاد از این ادعای ترامپ گفت چنین اظهاراتی خطر آسیب به نیروهای آمریکا در عراق را افزایش داده و دونالد ترامپ “از همین حالا آمریکا را کشوری ناامن‌تر کرده است.”

بایدن دونالد ترامپ “فاقد کفایت” برای ریاست جمهوری آمریکا خواند.

نظر سنجی‌ها نشان می‌دهند ترامپ در ایالت‌های کلیدی به میزان قابل توجهی از هیلاری کلینتون، نامزد حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا عقب است.

در همین حال امروز پل مانافورد یکی از دستیاران ارشد ترامپ امروز تکذیب کرد که از دولت سابق اوکراین که از حمایت روسیه برخوردار بود پول گرفته است.

نیویورک تایمز گزارش کرده بود که دریافته مانافورد بین سالهای ۲۰۰۷ تا ۲۰۱۲ مبلغ ۱۲.۷ میلیون دلار از دولت سابق اوکراین پول گرفته است.

ستاد انتخاباتی کلینتون از ستاد ترامپ خواسته تا هر نوع ارتباطی را با طرفداران دولت روسیه روشن کند.

 

منبع: فرارو

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: