تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۶ - ۱۵:۱۲ کد مطلب 118400

چرا کاندیدای دموکرات‌ها هیچ کنفرانس خبری برگزار نمی‌کند؟

اصرار چندباره رسانه های مختلف بر برگزاری کنفرانس خبری آزاردهنده تر است یا امتناع کلینتون از شرکت در کنفرانسی با حضور رسانه ها، که از دسامبر ۲۰۱۵ به بعد دیگر تکرار نشده است؟

به گزارش میدان۷۲، اصرار چندباره رسانه های مختلف بر برگزاری کنفرانس خبری آزاردهنده تر است یا امتناع کلینتون از شرکت در کنفرانسی با حضور رسانه ها، که از دسامبر ۲۰۱۵ به بعد دیگر تکرار نشده است؟

واقعیت این است که کلینتون از حضور در فرومی رسمی ولی آزاد برای رسانه ها و پرسش روزنامه هاو سایت های مختلف درباره موارد مختلف تبلیعاتی وی گریزان است. او ماه می در یکی از برنامه های تبلیغاتی خوددر جواب به این سوال فقط گفته بود که تا کنون وقت زیادی را برای رسانه ها اختصاص داده و در سال ۲۰۱۶ سیصد مصاحبه با رسانه ها داشته است. کلینتون اما وقتی با پرسش مجری درباره کنفرانس خبری مواجه شد گفت: مطمئنم که در آینده برگزار خواهم کرد. اما با گذشت ۵ هفته از این قول کلینتون همچنان خبری از برگزاری کنفرانس خبری او نیست.اما بهترین توجیه برای برگزار نشدن کنفرانس خبری از سوی کلینتون را می توان نفرت فوق العاده شدید کلینتون از رسانه ها دانست.

فرار کلینتون از برگزاری کنفرانس خبری این گزاره را نیز در ذهن تقویت می کند که او در پاسخ دادن به سوالات در این جایگاه مهارت چندانی ندارد. اما سابقه کلینتون در مسائل مختلفی چون بنغازی و کمپین ۲۰۰۸ خلاف این مساله را ثابت می کند.

وجه دیگر ماجرا این است که در فروم های رسمی مانند جلسات استماع کنگره کلینتون می تواند همه سوالات جمهوری خواهان را با بهانه حزبی بودن به تمسخر بگیرد اما در کنفرانس خبری دیگر از این خبرها نخواهد بود و او نمی تواند خود را از معرض قضاوت خبرنگاران و مردمی که پای اخبار آن ها می نشینند رها سازد. از طرفی جلساتی مانند استماع برای نتیجه گیری در مورد یک موضوع خاص است اما کنفرانس های خبری محل جولان خبرنگارها برای انفجار بمب خبری است، ولو جواب درخوری نشنوند. کنفرانس های خبری محل منازعه است نه کوششی برای رسیدن به حقیقت ماجرا.با این حال کلینتون دقیقا ترس عجیبی از همین ماجرا دارد. او در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درباره امکان کنار رفتنش از صحنه انتخاباتی گفته بود، من حتی به این سوال پاسخ هم نمی دهم!شاید بتوان یکی از دلایل فوبیای کلینتون نسبت به کنفرانس خبری را مسائل روی داده در کنفرانس مارس ۲۰۱۵ پس از رسوایی ایمیل های وی دانست که پاسخ های عصبانی کلینتون ضربه بزرگی به او وارد کرد.کلینتون از پینگ پنگ کنفرانس خبری و تلاش برای اثبات کردن خود به جمعی از خبرنگاران که برای استنطاق وی جمع شده اند بیزار است و همین باعث می شود به سرعت در برابر پرسش های آن ها عصبی شود. البته همین مساله است که یاعث می شود رسانه ها نیز به پوشش منفی علیه وی تمایل بیش تری داشته یاشند.

منبع: فردا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: