تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۳:۱۵ کد مطلب 118525

مدال مهمتر است یا اینستاگرام؟ (عکس)

یازدهمین روز از رقابتهای المپیک با تلخی هرچه تمام تر به اتمام رسید . تلخی حذف دو ورزشکار طلایی ایران در لندن مقابل دو ورزشکار گرجستانی .

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از ورزش۳ با ناکامی سه ورزشکار طلایی ایران و کسب تنها یک مدال برنز از روزی که انتظار سه طلا را از آن داشتیم ، امروز همه امید ها به فرزان آشورزاده است؛ تکواندوکای پرامیدی که قرار است هادی ساعی شماره دوی ما باشد.
خب ، مثل هر روز برویم چرخی در دهکده بازیها و ورزشگاهها بزنیم . این یک سفر گروهی است ؛ سرکشیدن به گوشه هایی که ممکن است از چشم دیگران جا بماند.

 

*آقای مدیر –  خبرنگار
مازیار ناظمی حالا در یک سمت رسمی کمتر فرصت شیطنت و آزارهای طبیعی یک خبرنگار را پیدا می کند اما او همیشه یک خبرنگار است . این مجری – خبرنگار سابق که حالا به عنوان معاون اطلاع رسانی وزیر در برزیل به سر می برد ، در روزهای گذشته یک منبع خبری قابل اطمینان برای رسانه ها بوده است . ناظمی دیشب با تاماش آیان مصاحبه کوتاهی داشت و روز قبل تر هم خبر خداحافطی سوریان را تصحیح کرده بود. او از آنهاست که باید درباره اش بگوییم : خسته نباشی دلاور!

 

 

* شب بولت ، شب ۲۰۰

 

یوسین بولت مهمترین ورزشکاری است که امروز در رقابتهای المپیک شرکت خواهد کرد . این دونده محبوب که به نیمه نهایی ۲۰۰ متر صعود کرده ، خود را آماده رکورد شکنی در این رشته جذاب خواهد کرد . رشته ای که رکورد ۱۹٫۷۲ ثانیه ای اش دو دهه برای شکسته شدن زمان برد . بولت می خواهد اولین دونده ای باشد که حدنصاب ۲۰۰ متر را زیر ۱۹ می برد . اتفاقی که به منزله تثبیت او به عنوان سریع ترین مرد زمین از ازل خواهد بود .

 

 

* نمایش انتقاد برانگیز دوقلوهای آلمانی
به هرحال خیلی ها ، المپیک عرصه نمایش است . این فرصتی است برای آنهایی که بخت مدال ندارند اما می توانند در تراکم بیننده ها و دوربین ها، شهرتی برای خودشان دست و پا کنند ؛ نمونه اش دوقلوهای آلمانی  خانم ها لیزا  و آنا هرنر که دست به دست هم از خط پایان گذشتند و سوژه عکاس ها شدند . اما این جلب توجه مورد انتقاد شدید مربی و البته اعضای بلندپایه کمیته ملی المپیک آلمان قرار گرفته است . آنها که در ماراتن در رده ۸۱ ایستادند ، ۱۵ دقیقه زیر رکورد شخصی شان دویدند و رتبه ضعیفی به دست آوردند .و به عقیده دیگران تمرکز آنها به نمایش بوده است تا تلاش برای کسب مقام … البته پربیراه هم نیست در دنیایی که کنترل اش دست شبکه های اجتماعی و اینستاگرام  است . طبعا آنها به صورت تنها نمی توانستند توجه عکاس ها را به خود جلب کند اما همه از یک دوقلوی دست توی دست در ماراتن المپیک استقبال می کنند!

 

 

*استرالیا در شرایط ایران
دیروز فقط برای ما بد یمین نبود . استرالیایی ها هم رد رشته های مختلف شکست های سنگینی را تحمل کردند . آنها که البته ۷ طلا در المپیک به دست آورده اند دیروز با نتایج ضعیف در رشته های مختلف روز تلخی داشتند. اول ، حذف تیم بسکتبال در ¼ نهایی مسابقات مقابل صربستان با اختلاف یک شوت (۷۳-۷۱) و بعد حذف در رشته هایی مثل ۴۰۰ متر بانوان (دوومیدانی) ، پرش سه گام ، دوچرخه سواری ، پرتاب چکش بانوان ، واترپولو و …
نمی دانیم آنها هم ناداوری دارند یا نه اما ما و استرالیایی ها حال مشترکی داشتیم .

 

*برزیل برنز ۸ سال پیش را گرفت!
با مسجل شدن دوپینگ یک دونده دیگر روس ، مدال طلای تیم ۴ در ۱۰۰ متر امدادی این کشور در رقابتهای المپیک ۲۰۰۸ پکن از این تیم پس گرفته شد و به برزیل رسید . در تصمیم آی او سی مدالهایی که خانم یولیا چرموشانسکایا در آن مشارکت داشته باطل شد که مدال مهم ۴ در۱۰۰ متر امدادی المپیک پکن هم شامل آن می شود . به این ترتیب ، بلژیک ، نیجریه و برزیل یا یک پله ارتقا سکوی جدیدی را شکل داده اند.

 


این که شما بعد از ۸ سال در حالی که ممکن است از ورزش بازنشسته شده باشید ، دوباره مدال بگیرید ، چیز غریبی است . اما یک برنز بهتر از هیچی است . این را می توانید از عبدولی و نوروزی بپرسید .

 

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: