تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۴:۰۶ کد مطلب 118543

نگاهی متفاوت به نقش جمهوری اسلامی در تحولات سوریه؛

جبهه مقاومت، بشار اسد و تفاوت های دو نگاه مطرح در جمهوری اسلامی

یک نگاه با تمام وجود و اخلاص، سوریه ی اسلام را با سلاح حفاظت می کند و بشار اسد را خط قرمز نظام ما می داند، نگاه دیگر سوریه را وطن همه ی مردم مسلمان شام و حلب و … می داند و آن را حفاظت و بشار را خط قرمز می کند اما نه با حضور مستقیم بلکه حفظ سوریه را در باروی قلعه ای به استحکام، آرامش، اطمینان و اعتماد و وسعت صندوق رأی می خواهد و ریاست اسد را با خون غیرت ملی اکثریت مردم سوریه و با برگه های آرائی خط قرمز می کند که در عرف امروز جهان سند مشروعیت هر حکومتی می باشد.

میدان ۷۲/ محمدمحسن روح الله: « آن‌ روز که‌ سهم‌ «آزادی‌» سهم‌ «اخلاق‌» و سهم‌ «منطق‌» همه‌ یکجا و در کنار یکدیگر اداء شود . . . »

۱۶ بهمن ۸۱

بسم الله الرحمن الرحیم

قال الحسین علیه السلام:

ان الله یحب الهمم العالیه
[بدانید که خداوند هم و غم های بزرگ و نگاه های بلند را دوست دارد و دستگیری می کند.]

همت بلند دار که مردان روزگار

بی همت بلند همین اند که اند

دو راهبرد در مجموعه نیروهای انقلاب برای حل نمودن آشوب سوریه وجود دارد؛

۱ – به معرض گزاردن موضع بزرگ منشانه جمهوری اسلامی نسبت به جدال داخلی یکی از کشورهای جهان اسلام که موجب می شود اذهان عمومی مسلمانان به این موضع احساس اعتماد کنند و به اتهام های حاکمان خود علیه ایران مظنون بمانند.

۲ – ایفای نقش مستقیم جمهوری اسلامی در سوریه به نام حمایت از محور مقاومت و قرار گرفتن جمهوری اسلامی در یک سمت مناقشه و دعوای داخلی

این دو نگاه و تفاوت های این دو راهبرد تاثیری بسیار تعیین کننده در منطقه ی غرب آسیا و کشورهای اسلامی می توانست داشته باشد.

از آنجا که هر دو نگاه را درست و دقیق می دانم و از هر کدام که تصمیم نظام جمهوری اسلامی قرار بگیرد از جان حمایت میکنم اما از باب اینکه دغدغه شب و روز و ساعت و ثانیه ی خود و همه ی محرومان و مستضعفان را این می پسندم که مداوم و در لحظه ناصح هم باشند، می خواهم تفاوت های این دو نگاه درست نیروهای انقلاب محرومان را به زبان و تصویر قلم به محضر مقدس دلهای “کالزبر الحدیدِ” همه ی مومنان به انقلاب عرضه کنم، باشد که بتوانند در زمان مناسب با یک حضور «در لحظه ی نیاز» تغییر راهبرد داده و شگفتی های انقلاب شان را کامل تر کنند. تا باد چنین بادا ! بحق محمدٍ و آله الطاهرین

به زعم و نگاه بنده ی حقیر این گونه تفاوت هایی در دو دیدانداز راهبردی نیروهای انقلاب مان قابل رصد کردن است اگر به دو چشم بصیرت نگریسته شود؛

_ یک نگاه منتظر رهبرش می ماند، نگاه دیگر رهبرش را منتظر نمی گذارد.

_ یک نگاه هر روز از نام رهبرش خرج می کند، نگاه دیگر خرج راه انقلابش را هر روز از کلام رهبرش تامین می کند.

_ یک نگاه به هماوردی دشمن خدا می رود، نگاه دیگر تصور به آوردگاه آمدن را از دشمنان خدایش سلب می کند.

_ یک نگاه برای پیش بردن انقلاب از خواب و خوراک و زن و فرزند می گذرد، نگاه دیگر دشمنان را از خواب و خوراک و زندگی آرام می اندازد.

_ یک نگاه اسلحه اش را به دستان با ایمانش می گیرد، نگاه دیگر اراده ی مسلح شدن دشمنان را از دستان پلیدشان سلب می کند.

_ یک نگاه جان دشمن خدا را می گیرد، نگاه دیگر جرأت دشمنی با خدا را می گیرد.

_ یک نگاه همیشه و در همه ی لحظه ها در میدان با تمام جان حضور را تفسیر می کند، نگاه دیگر در همه لحظه ها به وسعت میدان مبارزه و کشاندن اضطراب دشمن به اکناف و اطراف (حتی حیاط های به اصطلاح خلوت دشمن) می پردازد تا عدم حضور دشمن را تفسیری جدید بنویسد.

_ یک نگاه هر روز رهبر مقتدرِ مظلومش را می نگرد و از او به یک اشارت می خواند، نگاه دیگر هر روز کلمات پر از خونِ دل امام اش را می کاود و می اندیشد و در رویای تمدن فراگیر شده کتاب الله العزیز، کابوس شب های شیطان بزرگ را گفتمان می سازد.
_ یک نگاه با داعشیان می جنگد و مرگ بر آمریکا را با تمام دلش دعا می کند، نگاه دیگر به داعشیان دل می سوزد و استجابت مرگ بر آمریکا را در قرارگاه انقلابِ محرومیت و استضعاف، به طرح عملیاتی تبدیل می سازد.
_ یک نگاه با تلاشی سخت و مستضعف نوازی هفت سالِ آزگار دو دولت انقلابی و خدا خدا کنان و عجل لولیک الفرج گویان دندان های ستم و عقل و نیش و نوش شیاطین جهان را می کشد و مجبور به اعتراف به شکست شان می کند و برای تحققِ فرمان رسول الله که: «رَحِمَ اللَّهُ اِمرَأً عَمِلَ عَمَلاً فَاَتقَنَه» می رود تا به آخرین ضربات شمشیر عقل و درایت و کیاست مالک اشتری، زانویِ از اجبارِ ضعف، پشت میز آمده ی شیطان بزرگ دیروز و حقیر امروز را علی رئوس الاشهاد و جلوی چشم رسواگر رسانه های خودشان بشکند، حتی نه از موضع برابر بلکه از موضع بالا و اقتدار بر میزی که معنونش تسلیم و عنوانش مذاکره نام نهادیم؛ که فرمود:التقیه ترس المومن (امام صادق علیه السلام می فرماید: «التَّقِیَّهُ تُرْسُ الْمُؤْمِنِ وَلا اِیمانَ لِمَنْ لا تَقِیَّهَ لَهُ؛ تقیه، سپر مؤمن است و کسی که تقیّه ندارد، ایمان ندارد.»)، نگاه دیگر دستپاچه شوان و واانقلابا گویان و غفلت کنان از آیه «اجتنبوا کثیرا من الظن» فریاد می کند که «المذاکرهُ حرامٌ الی یومِ القیامه» غافل از اینکه کلمه مذاکره دستکش مخملین انقلاب محرومان است بر دست چدن خرد کن و پولادین جمهوری اسلامی!
_ یک نگاه با تمام وجود و اخلاص، سوریه ی اسلام را با سلاح حفاظت می کند و بشار اسد را خط قرمز نظام ما می داند، نگاه دیگر سوریه را وطن همه ی مردم مسلمان شام و حلب و … می داند و آن را حفاظت و بشار را خط قرمز می کند اما نه با حضور مستقیم بلکه حفظ سوریه را در باروی قلعه ای به استحکام، آرامش، اطمینان و اعتماد و وسعت صندوق رأی می خواهد و ریاست اسد را با خون غیرت ملی اکثریت مردم سوریه و با برگه های آرائی خط قرمز می کند که در عرف امروز جهان سند مشروعیت هر حکومتی می باشد. این نگاه می گوید کیاست این است که ما با هیمنه ی افکار و آراء عمومی، بشارِ جبهه ی مقاومت را خط قرمز جهان اسلام و جهان عرب بسازیم.
_ یک نگاه از ریاست کشور مقاومت، کیاستِ مدبرانه و هوشمندیِ سیاسانه و شفقتِ ملوکانه هم انتظار دارد و سرکوب جنبش ولو اقلیت کارگری را به صلاح نمی داند، مبادا جنابِ بشار جوان، به‍انه ای به دست ریاکاران مکار اروپا و آمریکا و حکام عیاش و مرتجعِ ”الدول الخلیج العربیه“ بدهد و سوریه بشود آنچه شد، نگاه دیگر که گویی اصلا اخبار داخلی سوریه را دنبال نمی کند و با تاسف بسیار ”غضنفر گونه“ (بدون توجه به تغییر زمین بازی، دروازه دولت خودی را آماج شوت های محکم خود کرده و بیش از مارادونا به جمهوری اسلامی گل می زند و به دولت دهم ایراد می گیرد که چرا به دیدار دیکتاتورهای یمن و اردن نماینده اعزام کرده است و . . . و توجه ندارد که دولت دهم انقلاب اسلامی یمن و اردن را حیاط خلوت و آرامش خیال آمریکا دیده است و در طرح عملیاتی بسیار دقیق خود برنامه هایی از این دست در آستین کلیم اللهی خود بسیار دارد، و ای کاش برادران انقلابی ما می توانستند دریابند که بر زبان و قلم شان چه می رانند .آمین)   مخالفِ بشار اسد را مجاز به زیستن در سرزمین سوریه نمی داند و با زبان حال دارد بر سر جناح اقلیتِ مخالفان بشار اسد فریاد می زند؛ تو بشار نمی خواهی سوری نباش، برو جای دیگر زندگی کن… اگر فردی می خواهد آزاد باشد و با بشار اسد همراه نباشد… تو غیر بشار اسد را می‌خواهی، سوری نباش، برو یک کشور  دیگر زندگی کن!

آری امروز هم حرف اول و آخر نگارنده همان کلام مقتدر امام مومنان انقلابی همه ی زمین است؛

« آن‌ روز که‌ سهم‌ «آزادی‌»، سهم‌ «اخلاق‌» و سهم‌ «منطق‌»، همه‌ یکجا و در کنار یکدیگر اداء شود . . . » که اگر در همه جا حتی در سوریه ی بشار اسدِ مقاوم ما اجرا شود، رسوایی ریاکاران دنیای سرمایه داری فاسد و مفسد و صهیونیزم و مکاران بی عرضه و عیاش دولت های مرتجعِ عرب، از نتایج قطعی این گونه منطق خواهد بود. بحولٍ من الله و قوته

والسلام علی المهدی و علیکم و الرحمـه

منبع:مستبین

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: