تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۴:۱۴ کد مطلب 118547

امام و شهدا چه قضاوتی در خصوص ما خواهند داشت؟!

خودزنی در وزارت کشور/ آیا این اعتراف به شکست از دشمن فرضی نیست؟

آیا به مسئولان امر از طرف دفتر رئیس جمهور دولت های نهم و دهم برای تبلیغات این مراسمات و تخریب دولت مطبوع خود ماموریتی محول شده است که اینچنین در حال خودزنی هستند؟مگر شما مدعی عدم احراز صلاحیت حریف فرضی یا عدم اقبال مردم به این مرد نیستید٬ پس کدام دلیل باعث می شود با اینگونه سخنان بی پایه و غیر متقن جایگاه خود را در معرض گمان ناصواب «موضع گیری جناحی» قرار دهید.

میدان ۷۲/ عبدالرضا سلطانی: مسئولان وزارت محترم کشور٬ طی چند روز گذشته بی وقفه در حال تکرار این مطلب هستند که تحرکات دکتر احمدی نژاد جنبه تبلیغاتی دارد و این بر خلاف قانون است.

حتی کار به جایی رسید که معاون سیاسی وزیر کشور٬ یا همان عضو سابق ستاد تبلیغاتی میرحسین در سال ۸۸ از شورای نگهبان خواست تا این تبلیغات را ملاکی برای رد و یا تایید صلاحیت ها قرار دهد.

در این خصوص نکات قابل توجهی وجود دارد که مسئولان مربوطه و مردم شریف ایران باید به آن توجه کنند:

یک- دکتر احمدی نژاد در طول سال های گذشته عملا و رسما در فضای سیاسی کشور ورود نکرده است. این در حالی است که حجم انبوهی از عملیات روانی یا تحریکات بعضا خیرخواهانه برای وادار کردن ایشان به سخن گفتن در باب مسائل  روز وجود داشته٬ اما با توجه به برخی مصالح کلان تر٬ دکتر احمدی نژاد از قبول چنین امری تا این لحظه اجتناب کرده است.

دو- از سال پیش و با توجه به تکلیف همگانی که مقام معظم رهبری در خصوص تبیین گفتمان حضرت امام و انقلاب بر عهده همه ملت و مسئولان گذاشتند٬ دکتر احمدی نژاد با لبیک به این ندا بر آن شد تا در این حوزه ورود کرده و به سهم خود در این راه گام بر دارد.

و البته هیچ محفلی بهتر و والاتر از مراسمات پاسداشت شهدای مظلوم حرم وجود نداشت که ظرفیت پذیرش و به نتیجه رسیدن این تکلیف را داشته باشد٬ لذا دکتر احمدی نژاد به دعوت مردم شهیدپرور و انقلابی ایران٬ به درخواست های انبوه مردمی پاسخ مثبت داد.

سه- مرور همه مراسماتی که در این چندماه برگزار شده به خوبی این موضوع را به اثبات می رساند که هیچ بخشی از این مراسمات شائبه انتخاباتی نداشته و دقیقا برخلاف آنچه ادعا می شود٬ ایشان در موارد متعددی٬ علی رغم جو سنگین مطالبه مردم برای صحبت در خصوص مسائل روز٬ این جو سنگین و درخواست ها را بی پاسخ گذاشته است.

بر این مبنی ادعای شائبه تبلیغات انتخاباتی در خصوص سفرهای رئیس جمهور سابق از اساس و به استناد همه قرائن و شواهد قابل رد است.

چهار- اما اکنون و با توجه به ادعا و پیش فرض ذهنی مسئولان مربوطه می توان از برادران این پرسش را داشت که مگر شما مدعی عدم احراز صلاحیت حریف فرضی یا عدم اقبال مردم به این مرد نیستید٬ پس کدام دلیل باعث می شود با  اینگونه سخنان بی پایه و غیر متقن جایگاه خود را در معرض گمان ناصواب «موضع گیری جناحی» قرار دهید.

پنج- همچنین این پرسش هم مطرح است که چنانچه هدف این مسئولان تبلیغ برای مراسمات تبیین گفتمان انقلاب و شخص دکتر احمدی نژاد نیست٬ پس با کدام دلیل و منطق عقلی ظرف خالی و ترک خورده اعتماد و محبوبیت دولت تدبیر را در معرض فشار بیشتر افکار عمومی قرار می دهند؟

بگذارید سرراست تر سوال کنم. آیا به مسئولان امر از طرف دفتر رئیس جمهور دولت های نهم و دهم برای تبلیغات این مراسمات و تخریب دولت مطبوع خود ماموریتی محول شده است که اینچنین در حال خودزنی هستند؟

به واقع آیا این موضع گیری ها نوعی اعتراف رسمی و پیش از موعد نسبت به یک شکست دون کیشت وار در جنگ با دشمن فرضی محسوب نمی شود؟!

شش- بگذارید قانون را مرور کنیم. آنچه که در قانون ذکر شده این است که به غیر از مقاطع «از روز ثبت نام کاندیداها تا موعد اعلان تایید صلاحیت ها و ۲۴ ساعت باقی مانده تا روز رای گیری» هیچ منع قانونی برای تبلیغات یا سخنرانی انتخاباتی وجود ندارد٬ حال آنکه بر اساس آنچه گفته شد٬ حتی در همین ایام «تبلیغات آزاد» هم هیچ حرکت و سخن انتخاباتی قابل اشاره ای از سوی دکتر احمدی نژاد برای اثبات اتهام «تبلیغ انتخاباتی» وجود ندارد.

هفت- به هر جهت باید گفت برای مسئولان طراز اول وزارت محترم کشور٬ رزومه خوبی نیست که علی رغم عدم وجود منع قانونی در خصوص برگزاری مراسم در مکان های مسقف٬ باز هم در موضع سخنگوی ستاد انتخاباتی رقیب احتمالی٬ از موضع آمرانه با یک «سوپر کاریزما» برخورد می کنند و حتی ساده ترین اصول را در خصوص چگونگی موضع گیری علیه مراسمات تبیین گفتمان امام و انقلاب مورد رعایت قرار نمی دهند.

هشت- همه باید بدانند تبیین گفتمان انقلاب در مراسمات بزرگداشت شهدای حرم یک فریضه واجب است و مسئولان همه ارگان ها و دستگاه ها نه تنها نباید در برگزاری این مراسمات اخلال کنند٬ بلکه باید سهم خود را نسبت به این اسطوره های زنده و جاویدان ایفا کنند.

منبع: دولت بهار

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: