تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۵/۲۷ - ۱۵:۵۴ کد مطلب 118560

واکنش برادر شهید رکن‌آبادی به اظهارات جنتی

برادر شهید غضنفر رکن‌آبادی با بیان اینکه رژیم آل سعود مغز، قلب، ریه، کلیه و طحال آن شهید را از بدنش خارج کرد نسبت به صحبتهای علی جنتی در این رابطه واکنش نشان داد و گفت: آقای وزیر ارشاد سنجیده‌تر سخن بگویید و اینگونه دل خانواده ما را ریش نکنید

به گزارش میدان ۷۲ به نقل از تسنیم، مرتضی رکن‌آبادی درباره جزئیات پیکر برادرش که از سوی سعودی‌ها ماه‌ها پس از فاجعه منا تحویل ایران شد، اظهار کرد: پیکر برادرم دو بار توسط سعودی‌ها مورد کالبد شکافی قرار گرفت و بعد از خروج امعا و احشای بدن، تحویل خانواده شد.

وی خاطرنشان کرد: برادرزاده و دو تن از برادرانم برای شناسایی و انتقال پیکر شهید رکن‌آبادی به عربستان سفر کردند که پس از تحویل پیکر با جسد کالبد‌شکافی شده آن شهید مواجه شدند.
برادر شهید رکن‌آبادی یادآور شد:‌ این کالبد شکافی در حالی روی پیکر شهید رکن آبادی انجام شده که هیچ یک از هفت هزار پیکر دیگر مورد کالبد شکافی قرار نگرفته است.
وی به دومین کالبد شکافی بر روی پیکر شهید غضنفر رکن‌آبادی اشاره کرد و افزود: بعد از نبش قبر در عربستان و خروج پیکر برادرم، سعودیها دوباره کالبد شکافی انجام داده و این بار به بهانه اینکه ممکن است این پیکر بار میکروبی داشته باشد کالبد شکافی کرده و مغز، ریه و امعا و احشا وی را خارج کردند.
برادر شهید رکن‌آبادی تصریح کرد: متاسفانه سعودی‌ها اعضای بدن برادرم را خارج کردند و در داخل کشور نیز مسئولان پزشکی قانونی هیچگونه همکاری نکردند و ما اطلاعات لازم را از خبرنگاران و رسانه‌ها به‌دست آوردیم.
وی درباره مصاحبه روز گذشته علی جنتی؛ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که گفته بود این روش عربستان است که امعا‌ و احشای برخی اجساد را در می‌آورند و سپس دفن می‌کنند، گفت: از مصاحبه وزیر ارشاد که اظهار داشته تمامی پیکرهایی که در عربستان دفن می‌شوند امعا و احشای آنها خارج  می‌شود و رکن آبادی هم در این چارچوب بوده ابراز تاسف می‌کنم.
برادر شهید رکن‌آبادی با تأثر شدید نسبت به اقدام عربستان سعودی و صحبت‌های وزیر ارشاد تصریح کرد:‌ کجای این دنیا مغز، امعا و احشای فرد جان‌باخته را برای دفن یا انتقال و جابه‌جایی آن خارج می‌کنند.
وی خطاب به علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: آقای وزیر شما اگر در جریان نیستید خواهش می‌کنم اطلاعات خود را تکمیل کرده و سنجیده‌تر سخن بگویید!  آقای وزیر اینگونه دل خانواده ما را ریش نکنید.
برادر شهید رکن‌‌آبادی عنوان کرد: آقای وزیر تاکید کرده جنازه‌هایی که می خواهد در عربستان سعودی دفن شود، تخلیه می‌شود در صورتی که این حرف نادرست است و هیچ کجای دنیا چنین موضوعی اتفاق نمی‌افتد.
بعد از مصاحبه دختر شهید رکن آبادی با خبرگزاری تسنیم با عنوان: «سعودیها مغز و قلب شهید رکن‌آبادی را خارج کردند/ پرونده ترور این شهید در عربستان بسته شد» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی کشورمان در واکنش به مصاحبه در گفت‌وگویی با رد هرگونه احتمال اقدامات تحقیقاتی روی جسد شهید رکن‌آبادی گفت: این روش عربستان است که امعاء و احشاء برخی اجساد را در می آورند و سپس دفن می‌کنند؛ احتمالا قصد داشتند پیکر شهید رکن‌آبادی را در آنجا دفن کنند که با فشاری که جمهوری اسلامی وارد کرد، پیکر آن شهید را راهی ایران کردند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: