تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۲ - ۰۹:۴۹ کد مطلب 118813

اخراج خبرنگار ایرنا از جلسه استانداری

با وجود دعوت رسمی، معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار خوزستان خبرنگار ایرنا را از جلسه کارگروه مدیریت استان اخراج کرد.

جلسه کارگروه مدیریت استان دوشنبه شب با حضور شریعتی استاندار خوزستان در سرسرای جلسات استانداری تشکیل شد.
این جلسه که قرار بود ساعت ۲۰ شروع شود با ۴۵ دقیقه تاخیر آغاز شد و به دلیل زمان نامناسب تنها خبرنگار ایرنا در آن شرکت داشت.
جمال عالمی نیسی دبیر کارگروه توسعه مدیریت خوزستان ۱۵ دقیقه پس از آغاز جلسه، با بیان اینکه این جلسه خبری نیست از خبرنگار ایرنا خواست که جلسه را ترک کند، این در حالیست که روابط عمومی استانداری روز یکشنبه در یک پیامک خبرنگاران را برای شرکت در این جلسه دعوت کرده بود.
از آنجا که این جلسه جنبه امنیتی نداشت، این سوال بوجود می آید که استانداری بر اساس چه معیاری برای اطلاع رسانی حد و مرز تعریف می کند و چه شاخصی برای جلوگیری از خبررسانی تعریف کرده است؟
ظهر دوشنبه نیز با وجود دعوت از خبرنگار ایرنا برای شرکت در نشست فرمانداران و فرماندهان انتظامی خوزستان، از ورود خبرنگار ایرنا به جلسه خودداری شده بود.
ناهماهنگی بین روابط عمومی استانداری و دفتر استاندار تاکنون بارها موجب سرگردانی و توهین به خبرنگاران شده است که با وجود اعتراض این روال همچنان ادامه دارد.
شریعتی استاندار خوزستان در دو ماهی که به این سمت منصوب شده اعلام کرده که حامی خبرنگاران است و اهمیت خاصی برای آنها قائل است و از مدیران خواسته که انتقادها را بپذیرند و از خبرنگاران شکایت نکنند.
وی همچنین یک ماه پیش، هومن خورشید مدیر روابط عمومی استانداری را به سمت مدیر دفتر انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات استانداری خوزستان منصوب کرده است.

منبع : ایرنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: