تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۲ - ۱۹:۲۰ کد مطلب 118901

واکنش آیت‌الله جنتی به دریافت حقوقهای نجومی مدیران

دبیر شورای نگهبان با انتقاد از دریافت حقوقهای نجومی از سوی برخی مدیران دولتی، گفت: اگر نظارت مجلس بر دولت درست اعمال می‌شد شاهد حقوقهای نجومی نبودیم.

به گزارش میدان۷۲، آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان در دیدار با استاندار گیلان و مجمع نمایندگان این استان، تصریح کرد: اگر نظارت مجلس بر دولت، درست اعمال می‌شد؛ شاهد حقوقهای نجومی، اعطای وامهایی با شرایط ساده و… به برخی مدیران نبودیم.

وی با اشاره به آمارهایی از وضع نابسامان گمرک، قاچاق کالا، ورشکستگی تولیدکنندگان داخلی و در نتیجه افزایش بیکاری و تحمیل آسیبهای معیشتی و اجتماعی به خانواده‌های اقشار محروم، اظهار کرد: چه کسی جز مجلس می‌تواند جلوی این مشکلات بایستد. باید مجلس بتواند از حداکثر اختیاراتی که قانون اساسی برای اعمال نظارت بر دولت به قوه مقننه داده است، استفاده کند.

دبیر شورای نگهبان، نمایندگان مجلس شورای اسلامی را به توجه بیشتر به رهنمودهای مقام معظم رهبری دعوت کرد و با اشاره به تأکید معظم‌له بر «انقلابی بودن» و روشنگری درباره «فتنه‌گران» تصریح کرد: متأسفانه عده‌ای از عناصر فعال فتنه که عزم خود را برای براندازی نظام جزم کرده بودند، در مناصب مختلف قرار گرفتند و باید مجلس با روحیه انقلابی آنها را شناسایی و با آنها برخورد کند.

آیت‌الله جنتی، افزود: مردم کشور ما مخصوصا خانواده‌های مستضعف و شهید داده، نجیب و صبور هستند، اما توقع دارند که برای رونق اقتصادی، با بیکاری، قاچاق و… مبارزه شود و این امر نیازمند ظهور روحیه انقلابی در مجلس و فعال شدن ابزارهای نظارتی نمایندگان است.

وی با ابراز تأسف از تمایل برخی افراد به امریکا، تصریح کرد: اگر پای امریکا مجددا به کشورمان، باز شود مانند قبل از انقلاب، دیگر نه دولت از خود اختیاری خواهد داشت و نه مجلس.

رئیس مجلس خبرگان رهبری، تصریح کرد: حلال مشکلات اقتصادی کشور، «اقتصاد مقاومتی» است، نه رابطه با آمریکا. بنابراین مجلس باید با اِعمال نظارت خود، مسئولان را به انجام وظایف خود در رفع موانع تولید، رونق اقتصادی و… سوق دهد. طبیعی است که اگر مردم احساس کنند نمایندگان با آنها هم‌درد هستند و مشکلات آنها را احساس می‌کنند، با نمایندگان، بیشتر همراهی می‌کنند.

آیت‌الله جنتی با اشاره به برخی از وی‍‍ژگیهای خوب مردم استان گیلان، ابراز امیدواری کرد که همدلی استاندار و نمایندگان این استان، بیش از گذشته افزایش یابد.

گفتنی است، در این نشست که با حضور محمدعلی نجفی استاندار گیلان و لاهوتی، افتخاری، جمالی، جعفرزاده، شکری، داداشی، کوچکی‌ن‍ژاد، دلخوش، نیک‌فر، قربانی، عباسی، خسته‌بند، نمایندگان این استان، برگزار شد، حاضران ضمن بحث و تبادل نظر درباره راهکارهای افزایش تعامل شورای نگهبان و مجلس شورای اسلامی، به برخی از مسائل و مشکلات استان گیلان نیز اشاره کردند.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: