تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۶ - ۱۵:۴۳ کد مطلب 119173

مقیمی: قانون جدید احتمالا به انتخابات ۹۶ خواهد رسید

معاون سیاسی وزیر کشور گفت: اگر لایحه جدید انتخابات پس از تأیید دولت و تصویب در مجلس و توجه به مسئله سرعت و دقت به اتمام برسد، به انتخابات اردیبهشت ۹۶ خواهد رسید.

به گزارش میدان۷۲، محمدحسین مقیمی معاون سیاسی وزیر کشور امروز در مراسم افتتاح سامانه ثبت تشکل‌های صنفی، سیاسی و اقلیت‌های دینی در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش رو بودن انتخابات ریاست‌جمهوری، اظهار داشت: همه ما باید تلاش کنیم نشاط سیاسی در کشور حاکم باشد تا یک انتخابات سالم و پرشکوه برگزار شود.

وی افزود: از دی‌ماه سال جاری فرآیند انتخابات به صورت رسمی در کشور آغاز می‌شود و تلاش داریم طبق زمان‌بندی انتخابات، کارها را به موقع انجام دهیم.

معاون سیاسی وزیر کشور در پاسخ به سوالی درباره لایحه جامع انتخابات و اینکه آیا این لایحه به انتخابات اردیبهشت ۹۶ خواد رسید یا خیر؟ گفت: این لایحه توسط کارشناسان مربوطه و کارگروه مخصوص بررسی و نهایتا پس از جمع‌بندی تقدیم دولت شده و پس از‌ آن نیز به مجلس شورای اسلامی ارسال خواهد شد.

مقیمی تصریح کرد: اگر این لایحه به صورت جدی و با سرعت لازم در مجلس مراحل تصویب خود را بگذراند احتمالاً به این دوره از انتخابات خواهد رسید.

وی درباره تصویب طرح استفساریه در مجلس و نظر وزارت کشور درباره آن نیز اظهار داشت: وزارت کشور موافق این لایحه است.

منبع: تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: