تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۷ - ۱۶:۲۲ کد مطلب 119259

ترکیه از غرب دور شده و به سمت ایران و روسیه می‌آید

رهبر حزب ملی‌گرای ترکیه گفت: کشورش با خوشحالی از غرب و ناتو دور شده و به سمت ایران و روسیه می‌آید.

به گزارش میدان۷۲، 《دوغو پرینجک》 رهبر حزب سوسیال ملی‌گرای وطن ترکیه اعلام کرد ترکیه تصمیمات مهمی را خواهد گرفت و با خوشحالی به سمت ایران و روسیه حرکت می‌کند.

پرینجک که از شرکای نزدیک و مورد اعتماد «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه است روز یکشنبه طی سخنرانی در یک محفل خصوصی گفت ترکیه به زودی درباره تحولات مهمی که بر توازن قدرت در منطقه اثر خواهد گذاشت، تصمیم می‌گیرد.

وی با بیان اینکه ترکیه به سوی آینده‌ای امیدوار کننده پیش می‌رود، افزود ترکیه دوستان واقعی خود را پیدا کرده و اردوگاه ترکیه، روسیه، ایران و چین در حال تحول است.

به نوشته وبگاه «تی۲۴» رئیس حزب نئوناسیونالیست ترکیه تاکید کرد این کشور با رغبت به ایران و روسیه روی آورده و از آمریکا، غرب و ناتو دور می‌شود.

دولت ترکیه از زمان کودتای نافرجام در این کشور به گسترش روابط با روسیه و ایران روی آورده است. از ماه گذشته تاکنون، اردوغان برای اولین بار بعد از حدود یک سال با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه دیدار کرده، «مولود چاووش اغلو» وزیر خارجه ترکیه به مسکو و تهران سفر کرده و «بینالی ایلدیریم» نخست‌وزیر ترکیه از تلاش آنکارا برای بهبود روابط با روسیه و ایران صحبت کرده است.

منبع: فارس

  1. مریم :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    فکر نکنم اردوغان دست از نوکری غرب بر داره

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: