تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۰۸ - ۱۷:۱۳ کد مطلب 119359

فاطمه آجرلو: بازخوانی اصول انقلاب از واجبات است/ مگر می شود دولتی ها از فیش های حقوقی بی خبر باشند؟!

آقای روحانی اگر دچار کم خوابی شود، دولت قبل را مقصر می داند/ چه کسی مسبب کرسنت بود؟!

زمانی که ما بیشتر بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که برداشت های نجومی و غارت بیت المال همان نفوذی است که مد نظر رهبر انقلاب است، دشمن قصد دارد انقلاب و نظام را از درون به سوی استهاله ببرد و مردم نسبت به انقلاب و خادمان انقلاب بدبین کند.

به گزارش میدان ۷۲ فاطمه آجرلو نمایده سابق مجلس در گفت و گو با حامی خبر، با اشاره به لزوم بازگشت به اصول انقلاب و بازخوانی اهداف آن گفت: ما برای مبارزه با ظلم و فساد و تبعیض و بی عدالتی انقلاب کردیم، برای مبارزه با عده ای خاص که دست آنها در بیت المال بود و اموال مردم را به غارت می بردند و زندگی را فقط برای خودشان می خواستند، لذا لازم است بیانات امام راحل را باز خوانی کنیم که می فرمودند«در نظام جمهوری اسلامی هر کس مسئولیت بیشتری دارد خادم تر است و باید بیشتر کار کند.»

این نماینده سابق مجلس، با توجه به بخشی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص وظیفه مسئولین در خدمت به مردم و دوری از اشرافی گری، ادامه داد: زمانی که ما بیشتر بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که برداشت های نجومی و غارت بیت المال همان نفوذی است که مد نظر رهبر انقلاب است، دشمن قصد دارد انقلاب و نظام را از درون به سوی استهاله ببرد و مردم نسبت به انقلاب و خادمان انقلاب بدبین کند.

آجرلو بصیرت مردم نسبت به جمهوری اسلامی را مثال زدنی توصیف کرد و افزود: نباید بگذاریم مردم به نظام و اصول انقلاب اسلامی بدبین شوند و این مستلزم بازخواست از مسئولان خاطی و دستگاه های نظارتی است که در این زمینه کم کاری کرده اند.

وی با اشاره به سخنان ائمه جمعه سراسر کشور، اضافه کرد: همه ائمه جمعه در این چند مدت به اتفاق نظر می گفتند که دستگاه های نظارتی کجا بوده و چه کاری انجام می دادند؟!
آجرلو با اشاره به وظیفه نظاری دستگاه های متولی با طرح چند پرسش این فرضیه را مطرح کرد که: دو حالت وجود دارد. یا دستگاه های نظارتی از ماجرای این فیش ها اطلاع داشتند که این مصیبت است، یا این دستگاه ها، با این افراد همراه بودند، که این دیگر فاجعه محسوب می شود که در هر صورت ما چهره خوبی را نمی بینیم که مردم بیشتر متاثر و متاسف می شوند.

این نماینده سابق مجلس در ادامه گفت: مگر می شود هزاران نفر دستشان اینگونه در بیت المال باشد و دستگاه های دولتی و حتی کسانی که حالا این فیش ها را منتشر کردند بدون اطلاع باشند!

خانم آجرلو تاثیر منفی روانی فیش های نجومی بر سطوح مختلف جامعه را خطرناک توصیف کرد و افزود: اصلا خوب نیست که مردم احساس ظلم و تبعیض بکنند و ما در جامعه شاهد باشیم که عده ای خاص، حق سایر مردم را برداشت می کنند.

وی با اشاره به ناراحتی مقام معظم رهبری از این ظلم آشکار، به مجلس پیشنهاد کرد که با استفاده از اهرم نظارتی خود، به این مساله ورود کند و گفت:  شاید زمان آن باشد که مجلسی ها هم فیش های واقعی خود را منتشر کنند، قانون تصویب کنند و قانون های ناقص را بردارند.

فاطمه آجرلو در پاسخ به این سوال که با توجه به اظهارات دولت، چند درصد تقصیرات به گردن دولت قبل است گفت: متاسفانه امروز دولت قصد دارد تمام تخلفات و معضلات کشور را  با بهانه تراشی به دولت قبل مرتبط سازد و ناکار آمدی ها، عدم اجرای پروژه ها و عدم توانمندی مسئولین در دولت کنونی به نوعی به دولت قبل ربط داده شده است.

وی ادامه داد: اگر مدرکی دال بر وجود چنین فیش های در دولت های نهم و دهم وجود دارد، چرا آن را منتشر نمی کنند؟ آیا اگر چنین اتفاقی در دولت قبل رخ داده بود دستگاه های نظارتی اینگونه ساکت بودند؟ در موضوع فیش های نجومی که دولت یا دیگران ادعا دارند که این اساس آن به زمان دولت قبل بر می گردد، باید به این پرسش پاسخ بدهند که کدام یک از این افراد در دولت نهم و دهم تصدی مدیریتی را به عهده داشته اند؟ این قضیه باید شفاف شود. مسئولین دستگاه های نظارتی باید در این خصوص مدارک خود را با جزئیات منتشر کنند تا مشخص شود مشکل در کدام دولت بوده است.

این نماینده سابق مجلس اضافه کرد: متاسفانه در دولت یازدهم هر گونه مشکل و سوء مدیریتی رخ دهد به دولت قبل مربوط است و حتی اگر آقای روحانی دچار کم خوابی شود برخی دولت قبل را مقصر می دانند و این موضوع به یک اصل در دولت یازدهم تبدیل شده است.

آجرلو با اشاره به کسب توانمندی غنی سازی ۲۰ درصد در دولت قبل افزود: اگرچه نمی خواهند در این مورد حرف بزنند، اما بنیه مذاکراتی آنها در پرتو تلاش دولت قبل در پیشرفت صنعت هسته ای کشور شکل گرفت.

وی به تخریب طرح مسکن مهر از سوی دولت مردان تدبیر و امید اشاره کرد و گفت: امروز مسکن مهر را زیر سوال میبرند در صورتی که طرح مسکن مهر موجب شد تا نیاز مسکن بسیاری از مردم برطرف شود.

آجرلو با بیان اینکه انقلاب و دفاع مقدس و کشور متعلق به همه مردم ایران است، افزود: انقلاب برای تمام مردم کشور است، چه طور می شود خون دادن و هشت سال دفاع مقدس برای مردم باشد و منافع آن را یک عده خاص ببرند؟ قبلا رئیس جمهور پیشین در رسانه ملی به صورت کاملا شفاف با مردم صحبت می کرد اما امروز شاهد محرمانه سازی موضوعات ساده از سوی دولت تدبیر و امید هستیم این موضوع اعتماد و اطمینان مردم به نظام را کم رنگ می کند. در دولت پیشین مسئولین ترسی از عذرخواهی از مردم نداشتند اما هم اکنون رئیس جمهور در مقابل اشتباهات متعدد خود حاضر به و عذرخواهی نیست.

وی به اجرای پروژه های بزرگ ملی در دولت قبل اشاره کرد و گفت: دولت های پیشین حاضر به اجرای این طرح ها نبودند زیرا معتقد بودند که اجرای این طرح ها، هزینه های فراوانی در بر دارد، اما دولت قبل با اطاعت از دستور رهبر انقلاب هدفمندی یارانه ها را در دستور کار خود قرار داد و به اجرا درآورد، هرچند هر طرحی در ابتدای اجرا دارای نواقصی است و لازم است در پی گذشت زمان این نواقص اصلاح شود.

آجرلو به جولان عناصر فتنه در بدنه دولت اشاره کرد و گفت: الان مقام معظم رهبری ۷۴ بار راجع به فتنه صحبت کردند و ریشه آن را در کاخ سفید دانستند چندتا از وزرایی که امروز در راس دولت هستند و چه قدر از سران فتنه در دولت هستند! چرا ما داریم نسبت به این مسائل بی تفاوت عبور می کنیم؟ چه کسی کرسنت را سبب ساز شد؟ چه کسی آنرا امضا کرد؟ چرا دادگاه لاهه در نقطه ای که داشت حق ایران اعاده می شد، دوباره موضوع به ضرر ما به جریان افتاد؟ خب چرا نمی آیند شفاف به مردم توضیح دهند؟

آجرلو با بیان اینکه بازگشت عزت به پاسپورت های ایرانی از وعده های دولت بود افزود: مگر قرار نبود عزت به پاسپرت های ایرانی بازگرداند؟ آیا عزت پاسپورت، همان بلایایی بود که سال گذشته عربستان بر سر حجاج ایرانی در عربستان آورد که اگر مقام معظم رهبری به این موضوع ورود نمی کردند رژیم آل سعود حتی وزیر ما را هم به کشورشان راه نمی داد. این عزت بود!؟

وی در پایان صحبت های خود با اشاره به وعده حل مشکلات اقتصادی در ۱۰۰ روز گفت:  این نیز تقصیر دولت قبل است؟ اگر بگوییم فیش های حقوقی و مسکن مهر تقصیر دولت قبل است آیا بی عزتی ما در منطقه تقصیر دولت قبل است؟ این امتیازاتی که به ۵+۱ داده شد و تحریم ها برداشته نشد این نیز تقصیر دولت قبل است؟ البته اگر مسئولان دولتی بازهم جلوی دوربین حاضر شوند و مساله تحریم های جدید را به دولت قبل حواله دهند، ما تعجب نمی کنیم!

  1. علی :
    آیا موافقید؟ Thumb up 4 Thumb down 0

    شیرزن قهرمان درود خدا برغیرتت بادرود

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: