تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۰ - ۱۰:۴۳ کد مطلب 119485

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس؛

شفاف سازی درباره FATF حداقل انتظار مردم و نمایندگان از دولت است

ما به دولت محترم صادقانه می‌گویم که با مردم صادقانه رفتار کند؛ اینکه دولت محترم بخواهد توافق‌های چون توافق بانک مرکزی با FATF را به عنوان دستاورد برجام تلقی کند، اقدام درستی نیست چرا که مردم هوشیار هستند.

به گزارش میدان۷۲، سید حسین نقوی نماینده مردم ورامین و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجلس در بحث توافق با FATF نمی‌تواند بی‌‌‌تفاوت باشد، اظهار داشت: دولت باید نسبت نسبت مسائل ملی که از موضوع امنیتی نیز قابل بحث است، جدیدت و دقت لازم را داشته باشد چرا که مباحثی چون توافق با  به هیچ عنوان FATF به هیچ عنوان نمی تواند صرفا یک موضوع و بحث اقتصادی باشد.

وی با بیان اینکه، دولت می‌خواهد برای برجام دستاوردهای کاذب بتراشد، افزود: ما به دولت محترم صادقانه می‌گویم که با مردم صادقانه رفتار کند؛ اینکه دولت محترم بخواهد توافق‌های چون توافق بانک مرکزی با FATF را به عنوان دستاورد برجام تلقی کند، اقدام درستی نیست چرا که مردم هوشیار هستند.

نقوی با بیان اینکه “حداقل انتظار مردم و نمایندگان مجلس از دولت در بحث توافق FATF، شفاف سازی و ارائه اطلاعات لازم به مردم است”، افزود: مردم درباره این توافق سؤالات جدی دارند و دولت محترم به جای فرافکنی باید پاسخگوی افکار عمومی باشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه، توافق‌های اقتصادی به شرکت‌های آمریکایی و صهیونیستی می‌تواند تبعات خاص امنیتی داشته باشد، تاکید کرد: اگر برای ما تبعات امنیتی روشن شود، به عنوان نمایندگان مردم و مدافع حقوق مردم نمی‌توانیم سکوت کنیم چرا وظیفه اساسی مجلس حراست از حقوق مردم است.

منبع:تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: