تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱ - ۱۴:۰۲ کد مطلب 119531

متهمین حاضر به پاسخگویی در باره “نجومی ها” نشدند؛ برنامه ثریا قطع شد!

امیرآبادی: یکی از مراکز قدرت با فشار به صدا و سیما برنامه ثریا با موضوع نجومی‌ها را تعطیل کرد/
نمایندگان دولت و شهرداری تهران نیز که برای پاسخ گویی و رفع شبهات و شفاف سازی پیرامون عملکرد خود در حوزه مقابله با فساد، حقوق های نجومی و شفاف سازی در خصوص واگذاری املاک به برنامه دعوت شده بودند، حضور در برنامه را نپذیرفتند!

 به گزارش میدان ۷۲ شب گذشته روابط عمومی برنامه ثریا در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:  برنامه امشب ثریا که طبق اطلاع رسانی قبلی باموضوع”راهکارهای مبارزه با اشرافی گری و ثروت های بادآورده” قرار بود با نگاهی به آرمانهای انقلاب اسلامی و جنگ فقر و غنا به مسائل روز مطرح در این حوزه بپردازد؛ به دلایلی، به زمان دیگری موکول شد.
در این برنامه ابتدا از رییس سازمان بازرسی کل کشور دعوت به عمل آمده بود که با توجه به مسائل پیش آمده در هفته ها و روزهای اخیر، حضور در برنامه را قبول نکردند.
لذا هماهنگی لازم برای حضور آقایان احمد امیرآبادی عضو هیأت رییسه مجلس و دکتر حافظی عضو شورای شهر تهران انجام شده و مقرر شد دکتر پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و دکتر تجری نایب رییس کمیسیون اصل ۹۰ نیز به صورت تلفنی در برنامه حضور داشته باشند که متأسفانه و با عرض پوزش علی رغم هماهنگی ها، برنامه امکان پخش نیافت.
شایان ذکر است که نمایندگان دولت و شهرداری تهران نیز که برای پاسخ گویی و رفع شبهات و شفاف سازی پیرامون عملکرد خود در حوزه مقابله با فساد، حقوق های نجومی و شفاف سازی در خصوص واگذاری املاک به برنامه دعوت شده بودند، حضور در برنامه را نپذیرفتند.
در بخش گپ برنامه نیز، از اعضای جنبش “گنبد منهای فقر” و جنبش “شفافیت اطلاعات” دعوت به عمل آمده بود.

 

امیر آبادی: یکی از مراکز قدرت با فشار به صدا و سیما برنامه امشب ثریا با موضوع نجومی‌ها را تعطیل کرد/ رئیس رسانه ملی و قائم مقام او جواب تماس و پیامک من را ندادند/ این رفتارهاست که گرایش مردم به رسانه‌های بیگانه را افزایش می دهد

 

احمد امیر آبادی فراهانی نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با بسیج با اشاره به لغو برنامه امشب ثریا با محور فیش های نجومی و اشرافیگری که از او به عنوان مهمان برنامه دعوت شده بود اظهار داشت: متاسفانه یکی از مراکز قدرت به آقای علی عسگری فشار آوردند تا برنامه امشب تعطیل شود.

امیرآبادی ادامه داد: محور برنامه امشب درباره مبارزه با اشرافیگری و فیش های نجومی و پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری در این حوزه بود و همچنین قرار بود موضوع مرتبط با واگذاری های شهرداری نیز مورد بررسی قرار گیرد که بنده و آقایان تجری عضو کمیسون اصل ۹۰ و پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و حافظی عضو شورای شهر تهران از مدعوین حضوری و تلفنی این برنامه بودیم اما نهایتا با فشار به صدا و سیما این برنامه تعطیل شد.

وی تصریح کرد: من واقعا متعجب هستم که چطور می شود که رسانه ملی تحت فشار یک مرکز قدرت، برنامه ای را که مورد خواست همه مردم است تعطیل می‌کند و همین رفتارهاست که باعث می شود بخشی از مردم به رسانه های بیگانه مراجعه کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در توضیح بیشتر لغو برنامه امشب ثریا با محور اشرافیگری بیان داشت: در تماسی که حوالی ساعت ۹ شب، عوامل برنامه با من داشتند اعلام شد که برنامه امشب پخش نمی شود که بعد از پیگیری مختلفی که انجام دادم متوجه شدم این لغو برنامه تحت فشار بوده است.

امیر آبادی خاطرنشان کرد: بنده برای پیگیری موضوع با آقای علی عسگری رئیس سازمان تماس گرفتم اما تلفن بنده را پاسخ ندادند سپس پیامکی برای آقای علی عسگری ارسال کردم که بازهم خبری نشد و بعد از ان با آقای موسوی مقدم قائم مقام صدا و سیما تماس گرفتم که ابراز بی اطلاعی از ماجرا کرد و وعده پیگیری داد اما بعد از آن، ایشان هم پاسخکوی تماس ها و پیامک بنده نبود.

وی ادامه داد: بعد از عدم امکان ارتباط با این دو بزرگوار با آقای دارابی تماس گرفتم که او هم گفت بنده مسئول استانها هستم و در جریان نیستم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تمجید از عملکرد برنامه ثریا گفت: این برنامه تاکنون به خوبی پیش رفته و مورد توجه مردم قرار گرفته است و فارغ از اینکه امشب چه کسانی مدعو بودند توجه به این مساله مهم است که نباید اجازه داد یک مرکز قدرت به صدا و سیما فشار بیاورد و این برنامه مفید را تعطیل کند.

امیرآبادی تصریح کرد: البته این نکته را هم بگویم که بنده تا اینجا از عملکرد رسانه ملی درباره موضوع فیشهای نجومی تشکر دارم اما باید به این نکته توجه داشت که نباید برنامه ای که توسط چهره های انقلابی و با دغدغه های ارزشی و در راستای منافع نظام در حال پیشروی است تعطیل شود.

وی گفت: برخورد با این برنامه ها باعث می شود که مردم به سمت رسانه های بیگانه سوق پیدا کنند و لذا برای جلوگیری از این موضوع باید از چنین برنامه هایی مانند ثریا حمایت شود.

 

ویدیوها

Video Player

۰۰:۰۰
۰۰:۰۰
۱٫ video_2016-09-11_14-13-51.mp4 | دانلود فیلم
منبع : رجا نیوز

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: