تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۱ - ۱۷:۳۰ کد مطلب 119538

قرائتی: تحصیل‌کرده‌ها بیکارند چون هنری ندارند

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه باید خاک آموزش‌وپرورش را از ریشه تغییر بدهیم، یادآور شد: تحصیل‌کرده‌های زیادی در کشور داریم که بیکار هستند، اینکه تحصیل‌کرده ما هیچ هنری ندارد و فقط پشت میز می‌خواهد بنشیند و درعین‌حال فعالیت فنی بلد نیست، از دلایل بیکاری در جامعه است.

به گزارش میدان ۷۲ حجت‌الاسلام محسن قرائتی عصر امروز در نهمین دوره آموزشی فرهنگی اندیشه‌های آسمانی که در محل تالار ابن هیثم مشهد برگزار شد، اظهار کرد: دین به معنای راه و روش است و همچنین تمام آیات قرآن سبک زندگی اسلامی است.

وی افزود: نیاز است که حتماً اطلاعات خود را در مورد اهمیت نماز به روز کنید و کتاب مطالعه کنید، به‌عنوان‌مثال برخی از کسانی که مسجدی هستند به‌درستی درک کاملی از قرآن و نماز ندارند، از این رو اگر می‌خواهید جوانی را جذب مسجد کنید باید به اهمیت این موضوع پی ببرید.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور با اشاره به اینکه باید قدر ثانیه‌های عمر را دانست و از آن‌ها به نحو درست استفاده کرد، ادامه داد: برخی شبکه‌های تلویزیونی و فیلم بیهوده هستند و وقت انسان را می‌گیرند، به‌عنوان‌مثال چکیده موضوعی یک فیلم ۲۰ دقیقه هم نمی‌شود؛ با این نگرش باید به اهمیت قرآن، نماز و علوم اسلامی توجه و برای ارتقاء تمدن اسلامی از آن‌ها استفاده کند.

قرائتی بابیان اینکه خداوند را باید به‌وسیله قرآن کریم بشناسیم، خاطرنشان کرد: ما تنها از افتادن سیب به روی زمین می‌فهمیم که زمین جاذبه دارد، با این دید ما باید صاحب اثر را به‌وسیله اثرش بشناسیم.

وی با اشاره به بحث اهمیت ازدواج آسان برای زوج‌های جوان، تصریح کرد: اینکه برخی از دخترخانم‌ها می‌خواهند همانند مدرک تحصیلی دانشگاهی خودشان هم شوهرانشان داشته باشند آداب‌ورسومی غلط است، مدرک تحصیلی ربطی به زندگی و ازدواج ندارد، متأسفانه آداب‌ورسومی غلط با دست خود درست کرده و در آن گیرکرده‌ایم.

رئیس ستاد اقامه نماز کشور در پایان با بیان اینکه باید خاک آموزش‌وپرورش را از ریشه تغییر بدهیم، یادآور شد: تحصیل‌کرده‌های زیادی در کشور داریم که بیکار هستند، اینکه تحصیل‌کرده ما هیچ هنری ندارد و فقط پشت میز می‌خواهد بنشیند و درعین‌حال فعالیت فنی بلد نیست، از دلایل بیکاری در جامعه است.

منبع : فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: