تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۳ - ۰۷:۲۷ کد مطلب 119559

چرا احمدی نژاد در هفته دولت به حرم حضرت امام(ره) رفت؟!

کارهایش شبیه رییس دولت سابقی است که برای ساختمان پاستور دلتنگ است. برای نزدیک‌ترین مردانش در دفتر ولنجک با عنوان رییس‌جمهور سابق حکم می‌زند و برایشان ماموریت‌هایی را نیز تعریف می‌کند.

به گزارش میدان ۷۲ پایگاه خبری وکیل ملت در مورد حضور دکتر احمدی نژاد در حرم حضرت امام(ره) و تجدید بیعت با آرمان های بنیان گذار انقلاب اسلامی چنین نوشته است:

کارهایش شبیه رییس دولت سابقی است که برای ساختمان پاستور دلتنگ است. برای نزدیک‌ترین مردانش در دفتر ولنجک با عنوان رییس‌جمهور سابق حکم می‌زند و برایشان ماموریت‌هایی را نیز تعریف می‌کند.

در ماه دست کم یک آخر هفته را به سفر استانی اختصاص می‌دهد و سخنرانی می‌کند، درست مانند روزهایی که سکان اداره کشور را از پاستور به دست داشت و اکنون در تازه‌ترین اقدامش به مناسبت هفته دولت برای تجدید بیعت با آرمان‌های امام راهی بهشت زهرا و مرقد امام شده است، در حالی که حلقه نزدیکانش مانند بقایی، ثمره هاشمی و جوانفکر او را همراهی می‌کردند. این یک رسم معمول است که در هفته دولت رییس‌جمهور و اعضای کابینه‌اش برای تجدید بیعت با امام به مرقد می‌روند.

اینکه یک رییس‌جمهور سابق هم برای تجدید بیعت در مناسبت‌هایی همچون سالگرد پیروزی انقلاب یا سالگرد ارتحال امام به مرقد برود هم مرسوم است، اما نخستین‌بار است که یک رییس دولت سابق به مناسبت هفته دولت راهی مرقد می‌شود. به نظر می‌رسد این روزها احمدی‌نژاد و نزدیکانش تلاش می‌کنند تا همه اقدامات‌شان مورد توجه قرار گیرد و برای جلب‌توجه رسانه‌ها هم اقدامات‌شان را به شکلی انجام می‌دهند تا با حاشیه‌ای همراه و پررنگ‌تر در رسانه‌ها مطرح شود. این در شرایطی است که بسیاری بر این باورند که احمدی‌نژادی‌ها خود را برای انتخابات سال آینده آماده می‌کنند یا دست کم در حال سنجش جامعه ایران در مواجهه با احمدی‌نژاد هستند. اما هستند کسانی که هدف از این‌گونه فعالیت‌ها را در یک چیز می‌دانند. آنها معتقدند احمدی‌نژاد و یارانش می‌خواهند در فضای سیاسی ایران زنده بمانند حتی به قیمت اینکه حاشیه اقدامات‌شان بر متنش غلبه کند.

خبر حضور احمدی‌نژاد در مرقد امام را رسانه‌های نزدیک به خودش منتشر کردند، به همراه عکس‌هایی که نشان می‌داد احمدی‌نژاد پس از حضور در مرقد امام خمینی(ره) سر مزار شهدای مدافع حرم نیز حاضر شده است. سایت دولت بهار که نزدیک به احمدی‌نژاد است به جز حجم انبوهی از عکس‌ها کلیپی را نیز از حضور احمدی‌نژاد در مرقد امام و بهشت زهرا منتشر کرده است که شامل حاشیه‌های حضور دیروز وی در بهشت زهرا بوده است، از بوسه بر ضریح امام تا نماز خواندن کنار آن و البته اشک‌هایی که احمدی‌نژاد بر سر مزار پدرش ریخته است.

مدتی است که سایت‌های نزدیک به رییس دولت سابق بیش از گذشته به فعالیت‌های صمعی و بصری روی آورده‌اند. پیش از این گزارش‌های دیگری نیز منتشر شده بود، گزارش‌هایی که می‌گفت در سفرها و سخنرانی‌های احمدی‌نژاد گروهی با دوربین‌های فیلمبرداری به سراغ مردم می‌رفتند و از آنها می‌خواستند تا با تصور اینکه احمدی‌نژاد رییس‌جمهور است هر جمله‌ای را که دوست دارند خطاب به او بگویند. همه اینها نشان از این دارد که دفتر ولنجک و مسوول رسانه‌ای آن به دنبال جمع‌آوری آرشیوی تصویری برای رییس دولت سابق است، تصاویر و آرشیوهایی که شاید در بهار سال آینده رونمایی شوند.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: