تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۴ - ۱۰:۰۰ کد مطلب 119632

رانت دولت هاشمی برای همسر نعمت زاده

این زمین در آن زمان به مبلغ بسیار ناچیز ۲۰ میلیون تومان! ارزش گذاری می شود که آنچه در قرارداد پیداست، خانم بختیار حتی یک ریال از آن را نیز بصورت نقد پرداخت ننموده اند و قرار بر پرداخت آن در ۷ قسط شده است.

 میدان ۷۲ :خصوصی سازی در قالب رانت یکی از فسادهای گسترده رخ داده در دولت سازندگی است که متاسفانه در این دولت نیز شاهدیم، بسیاری از دریافت کنندگان رانت که به آن واسطه به ثروت های باد آورده رسیدند، در سمت های حساس مدیریتی کشور گمارده شده اند. من جمله یکی از این ویژه خواری ها، اهدای زمین ۷۰۰ میلیون تومان در سال ۷۲ به همسر وزیر صنایع دولت هاشمی و وزیر صنعت، معدن و تجارت دولت روحانی به قیمت ناچیز ۲۰ میلیون تومان است.

به گزارش رجانیوز؛ بر طبق اسناد منتشره، در سال ۱۳۷۲ که آقای نعمت زاده وزیر صنایع دولت هاشمی بوده، یک قطعه زمین به مساحت ۴۶۸۸ متر مربع در یکی از بهترین و گرانترین مناطق تهران (ولنجک) از سوی اداره کل زمین شهری استان تهران به مریم بختیار همسر نعمت زاده وزیر فعلی وزارت صنعت، معدن و تجارت دولت یازدهم، جهت تأسیس مدرسه غیرانتفاعی واگذار می گردد.

این زمین در آن زمان به مبلغ بسیار ناچیز ۲۰ میلیون تومان! ارزش گذاری می شود که آنچه در قرارداد پیداست، خانم بختیار حتی یک ریال از آن را نیز بصورت نقد پرداخت ننموده اند و قرار بر پرداخت آن در ۷ قسط شده است.

 


خانم بختیار پس از در اختیار گرفتن زمین، تنها در ۲ هزار متر آن اقدام به ساخت مدرسه نموده و بر خلاف قانون، واگذاری زمین شهری به دارندگان مجوز مدارس غیرانتفاعی که حق فروش را از آنان سلب می کند، مابقی زمین را در اوایل دهه ۸۰ به فروش رسانده است که پس از بالا رفتن نجومی قیمت زمین، پشیمان شده و زمین را به بهانه ی محدودیت قانونی از خریدار پس گرفته اند.

بنا بر اطلاعات حاصله از بازار، قیمت هر متر مربع زمین در منطقه ولنجک بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون تومان محاسبه میشود.
۲۶۸۸ متر زمین اضافی که در اختیار همسر آقای نعمت زاده قرار گرفته، در حال حاضر بالغ بر ۴۵۰ تا ۶۰۰ میلیارد ریال ارزش دارد که سرنوشت آن هنوز معلوم نیست.

زمینی که در سال ۷۲ به قیمت ۲۰ میلیون تومان آن هم به صورت اقساطی به همسر نعمت زاده فروخته شده است، در آن زمان  ۵۴۵ تا ۷۲۵ میلیون تومان ارزش داشته است. ضریب افزایش قیمت از سال ۷۲ تا سال ۹۵ در منطقه یک تهران، ۱۲۹ می باشد.

مریم بختیار هم اکنون عضو هیئت مدیره یا رئیس هیئت مدیره شرکت های توسعه تجارت نعمت، رسا فارمد، برق انرژی پاینده جم، پترو ایمن نعمت، مهندسی نفت هوسیت پارس و سهام داری توسعه دارویی رسا را عهده دار است. میزان سرمایه این شرکت ها بیش از هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: