تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ - ۰۹:۵۳ کد مطلب 119691

قدیری ابیانه: وزیر اقتصاد باید پاسخگوی امضای قرارداد FATF باشد/نقش عوامل نفوذی در تدوین تعهدنامه‌هایی مثل FATF و IPC

دولت سعی می‌کند این تعهدنامه‌ها را به صورت محرمانه امضا کند تا افکار عمومی از آن دور بماند و با نامگذاری‌های متفاوت آن را از زیر بار تایید مجلس نیز خارج کند، این دولت همه اصول و عزت کشور را زیر سوال برده و برخلاف آن عمل می‌کند.

به گزارش میدان۷۲، محمدحسن قدیری ابیانه کارشناس مسائل بین‌الملل  با بیان اینکه دولت در همسویی با کشورهای بیگانه به کنوانسیون‌هایی می‌پیوندد که برای ایران مسئله‌ساز خواهد بود، گفت: آثار کنوانسیون‌هایی چون FATF منحصر به دولت فعلی نخواهد بود و دولت‌های آینده را نیز تا سال‌ها درگیر خود خواهد کرد.

وی افزود: دولت سعی می‌کند این تعهدنامه‌ها را به صورت محرمانه امضا کند تا افکار عمومی از آن دور بماند و با نامگذاری‌های متفاوت آن را از زیر بار تایید مجلس نیز خارج کند.

قدیری ابیانه با اشاره به امضای FATF توسط وزیر اقتصاد اظهار داشت: مگر وزیر اقتصاد در موضعی هست که بتواند متنی را امضا کند که سازمان‌های مقاومت،سپاه و وزارت دفاع را غیرقانونی قلمداد می‌‌کند.

کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: وزیر اقتصاد باید پاسخ دهد که چرا چنین متنی را امضا کرده است.

وی با بیان اینکه وقتی رئیس کمیته مالی هیات مذاکره‌کننده برجام دو تابعیتی و حقوق‌بگیر انگلیس از آب در می‌آید بهتر از این نمی‌توان انتظار داشت، گفت: FATF این امکان را برای دشمن فراهم می‌آورد که در مبادلات مالی کشور دخالت کنند و ایران را پاسخگوی سوالات کشورهای غربی خواهد ساخت؛ در حالی که تحریم قوای نظامی کشور مسئله‌ای نیست که بتوان به سادگی از آن عبور کرد.

کارشناس مسائل بین‌الملل ادامه داد: مسئله فقط در این خلاصه نمی‌شود و شاهد هستیم که قراردادهای نفت نیز طوری تنظیم می‌شود که ده‌ها ایراد به آن وارد است.

وی با طرح این سوال که چه کسی چنین متن‌هایی را تدوین کرده و نقش عوامل نفوذی و بیگانه در تدوین آن به چه مقدار است، تصریح کرد: کنوانسیون حقوق کودکان نیز که توسط دولت فعلی تایید شده شرکت کودکان در مراسم مذهبی را خلاف تلقی می‌کند و این یعنی در آینده اگر در مراسم محرم افراد زیر ۱۸ سال در مراسم شرکت کنند ایران ناقض حقوق کودکان تلقی خواهد شد.

قدیری ابیانه در پایان تاکید کرد: این دولت همه اصول و عزت کشور را زیر سوال برده و برخلاف آن عمل می‌کند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: