تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۵ - ۱۳:۵۵ کد مطلب 119716

روایت زندگی دو خواهر سوری که جنگ زندگی‌شان را نابود کرد

زهرا و آیه دو دختر سوری و نمونه‌ای از هزاران کودکی هستند که زمانی که در حال گذراندن کودکی خود بودند، گرفتار فتنۀ تکفیری‌ها شدند و خانوادۀ خود را از دست دادند.

دو خواهر سوریه‌ای که بر اثر جنگ در سوریه‌ و جنایات تکفیری‌ها، خانوادۀ خود را از دست داده‌اند، مهمان ششمین قسمت از برنامۀ هم‌قصه هستند و داستان زندگی پرفراز و نشیب‌شان را روایت می‌کنند. هم‌قصه سه‌شنبه این هفته ساعت ۲۳:۱۵ از شبکۀ یک سیما پخش می‌شود.

به گزارش روابط عمومی برنامه همقصه، جنگ در سوریه در پنج سال گذشته هشت میلیون آواره برجای گذاشته است که کودکان بخش مهمی از این آوارگان را تشکیل می‌دهد. زهرا و آیه دو دختر سوری و نمونه‌ای از هزاران کودکی هستند که زمانی که در حال گذراندن کودکی خود بودند، گرفتار فتنۀ تکفیری‌ها شدند و خانوادۀ خود را از دست دادند.این دو خواهر میهمان ششمین قسمت هم‌قصه هستند و داستان حملۀ تکفیری‌ها به خانۀ‌ آن‌ها و ماجرای آوارگی‌شان را روایت می‌کنند.

«هم‌قصه» عنوان برنامه‌ای است که در هر قسمت بامهمانانی غیرایرانی به گفت‌وگو می‌نشیند وداستان زندگی آن‌ها را که درون‌مایه‌ای انسانی دارد،روایت می‌کند. این برنامه سه‌شنبه‌ها ساعت ۲۳:۱۵از شبکۀ یک سیما پخش می‌شود.

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: