تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۶/۱۶ - ۱۴:۲۰ کد مطلب 119777

سازمان ملل «ترامپ» را به اشاعه تبعیض‌نژادی متهم کرد

کمیسیونر عالی حقوق بشر سازمان ملل، «دونالد ترامپ» را به اشاعه تبعیض‌ نژادی و مذهبی متهم کرد و گفت: این سیاست‌ها می‌تواند به بروز خشونت تبدیل شود.

به گزارش میدان۷۲، رئیس حقوق بشر سازمان ملل روز دوشنبه (دیروز) از برخی مواضع «دونالد ترامپ» نامزد جنجالی جمهوری‌خواهان در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا ابراز نگرانی کرد.

شورای حقوق بشر سازمان ملل ترامپ را به اشاعه «تبعیض نژادی و مذهبی تحقیرآمیز» متهم کرد و هشدار داد که سیاست‌های عوام‌فریب (پوپولیستی) می‌تواند به بروز خشونت منجر شود.

«زید رعد الحسین» کمیسیونر عالی شورای حقوق بشر سازمان ملل در اظهاراتی در کنفرانس امنیتی و قضایی اعلام کرد که «گیرت ویلدرز» رهبر جریان اسلام‌ستیز در هلند و دیگر پوپولیست‌ها و افسانه‌پردازان عوام فریب و سیاسی را مورد خطاب قرار می‌دهد.

وی با آوردن نام ترامپ، «نیگل فاراژ» در انگلیس و «مارین لوپن» در فرانسه به همراه افراد دیگر، آنها را به استفاده از تاکتیک‌های «ترس» که شبیه به تاکتیک‌های داعش است، متهم کرد.

وی تصریح کرد: «اشتباه نکنید، من قطعاً اقدامات آدم عوام‌فریب ملی‌گرا را با اقدامات داعش برابر نمی‌دانم اما در زمینه ارتباطات، در زمینه استفاده از حقیقت ناقص و ساده‌انگاری، تبلیغات داعش از تاکتیک‌هایی استفاده می‌کند که مشابه تاکتیک‌های پوپولیست‌ها است».

زید رعد الحسین تصریح کرد: «شاید تاریخ به آقای ویلدرز و امثال او آموخته است که چه طور بیگانه‌ستیزی و تعصب می‌تواند به استفاده از سلاح منجر شود».

وی هشدار داد: «جو آکنده از نفرت می‌شود و این امر می‌تواند به سرعت به خشونت بزرگی تبدیل شود».

زین، خواسته انتخاباتی ویلدرز برای ممنوع کردن مهاجران مسلمان و همچنین قرآن را «مضحک» خواند.

منبع: فارس

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: